حزب الله: ائتلاف غربی، حرکتی تبلیغی برای تحقق اهداف سیاسی است

حزب الله لبنان با صدور بیانیه‌ای، حملات آمریکا به مواضع ارتش عربی در منطقه دیرالزور را به شدت محکوم کرد.

حزب الله در این بیانیه اعلام کرد: ادعاهای آمریکا مبنی بر اینکه حملات هوایی اش به مواضع ارتش سوریه اشتباهی صورت گرفته است، گمراه کردن افکار عمومی و تلاشی مفتضحانه برای سرپوش گذاشتن بر حقیقتی است که همه جهانیان نظاره گر آن بودند و دیگر مجالی برای شک و تردید باقی نمی ماند که ائتلاف غربی که ادعای مبارزه با داعش را دارد، یک اقدام تبلیغی است که ابرقدرتها با هدف تحقق اهداف سیاسی و انتخاباتی و برقراری امنیت منافع استعماری خود که مبتنی بر حمایت از تروریسم و در منطقه است صورت گرفته است.

حزب الله لبنان افزود: همچنین همزمانی این حملات با حملات گسترده گروه تروریستی داعش به منطقه هدف قرار گرفته شده، تبانی داعش و واشنگتن را نشان می‌دهد. بنابراین با توجه به وضوح ائتلاف بین دولت آمریکا و گروههای تروریستی، حزب الله از همه سازمانها و مجامع بین المللی و منطقه‌ای می خواهد که کشورهای حامی تروریسم را شناسایی کنند و به این بازی کثیف که بهای آن را غیر نظامیان و مدافعان از سرزمین و بیگناهان در  سراسر جهان و منطقه ما پرداخت می‌کنند پایان دهند.

ارتش سوریه، شامگاه شنبه اعلام کرد که یکی از پایگاه‌‌هایش در شرق استان دیرالزور مورد حمله هوایی ائتلاف آمریکایی قرار گرفته است و وزارت دفاع روسیه از کشته شدن ۶۲ سرباز سوری و زخمی شدن بیش از ۱۰۰ تن دیگر در حمله به این پایگاه خبر داد.

در بیانیه فرماندهی مرکزی آمریکا نیز آمده است که جنگنده‌های ائتلاف تحت فرمان این کشور روز شنبه مناطقی از دیرالزور را که پیشتر نیز حملاتی را علیه داعش در آن ترتیب داده بودند، بمباران کردند و پیش از این اقدام روسیه در جریان عملیات قرار گرفته بود.

این حمله در حالی صورت گرفته است که آتش بس مورد توافق روسیه و آمریکا از ساعت ۱۹ دوشنبه گذشته آغاز شده است.دیدگاهها بسته شده است.