سید حسن نصرالله: حمایت برخی کشورها از شبکه های تکفیری و توقف شبکه های مقاومت تصادفی نیست

 

سید حسن نصرالله عصر سه شنبه در مراسم ختم شیخ « عبدالناصر جبری» از علمای مبارز و برجسته اهل سنت لبنان، اظهارداشت: در حالی جلوی پخش شبکه های مقاومت را می گیرند که به شبکه های تکفیری و شبکه هایی که قتل ، بریدن سر و کشتار را ترویج و تبلیغ می کنند، اجازه پخش می دهند.
وی در این مراسم که از طریق ویدئو کنفرانس سخن می گفت، خاطرنشان کرد: امروز به روحانیان و علمائی مانند شیخ جبری نیاز داریم که جلوی حامیان گروه های تروریستی تکفیری و خادمان به طرح های استکباری صهیونیستی بایستند.
دبیرکل حزب الله تصریح کرد:امروز بجز گروه های تکفیری کسان دیگری هم وجود دارند که به طرح استکباری و صهیونیستی برای نابودی و تکه تکه کردن کشورهای اسلامی و انتقال میدان نبرد واقعی با دشمن صهیونیستی به میدان های دیگر اقدام می کنند و باید با آنها هم مقابله کرد.
سید حسن نصرالله با تاکید به اینکه تکفیری ها امت اسلامی را به خطرناک ترین مرحله رسانده اند، گفت: امروز باید مسئولیت خود را برای محاصره و منزوی کردن همه کسانی که درصد فتنه انگیزی هستند، برعهده بگیریم.

وی با بیان اینکه « شاهد پدیده بسیار خطرناک تندروی در برخی محافل سنی و یا شیعی هستیم»، گفت: بروز پدیده تکفیر به قبل از سال ۲۰۰۰ میلادی و حتی قبل از دهه نود قرن گذشته بر می گردد و تکفیری ها امروز به طور آزاد به بیان مواضع سیاسی ، رسانه ای ، عقیدتی و میدانی خود مبادرت می کنند و هیچ حد و مرز و ضابطه ای هم برای ترویج کشتار، سربریدن، دشنام دادن ،شکافتن سینه ها به صلیب کشیدن بی گناهان ندارند و این خطرناک ترین شرایطی است که امت اسلامی در آن بسر می برد.
سید حسن نصرالله با بیان اینکه « شیخ جبری همواره بر مبارزه با تروریسم تکفیری وحامیان آن تاکید می کرد»، گفت که حتی در میان برخی محافل شیعی که حضرت امام خامنه ای آن را « شیعه لندنی » و یا « شیعه انگلیسی» خوانده اند، کسانی وجود دارند که دیگران را تکفیرمی کنند و به مقدسات و نمادهای اهل سنت و شیعه بدون استثناء دشنام می دهند.
وی با تاکید به اینکه تکفیری ها امت اسلامی را به خطرناک ترین مرحله رسانده اند، افزود: امروز باید مسئولیت خود را برای محاصره و منزوی کردن همه کسانی که درصد فتنه انگیزی هستند، برعهده بگیریم.
سید حسن نصرالله خاطرنشان کرد: یکی از خطرناک ترین عنوان های جنگ کنونی در منطقه ، جنگ علیه مقاومت و محور مقاومت است و این حقیقت روز به روز از طریق اعتراف های مقامات آمریکائی ، سیاستمداران ، دیپلمات ها و ژنرال ها و مسئولان امنیتی و یا فاش شدن اسناد و نوارهای صوتی آشکارتر می شود و اینها نشان می دهد که منطقه ما به یک هدف تبدیل شده است.
دبیرکل حزب الله هشدار داد: امروز مقاومت را هدف گرفته اند و تلاش هائی برای ساقط کردن جنبش ها و سازمان های مقاومت و ارتش های و نظام های منطقه با هدف حمایت از رژیم و ارتش اسرائیل در جریان است.
سید حسن نصرالله تاکید کرد که هدف دیگر این تلاش ها مخدوش کردن چهره مقاومت در فلسطین و لبنان برای زمینه سازی از بین بردن آنها است.
وی با بیان اینکه امروز وظیفه همه ما حمایت از مقاومت است همانطور که شیخ جبری انجام می داد، اظهارداشت: امروز اسرائیل درصدد هدف گرفتن هر طرفی است که از مقاومت و اندیشه مقاومت دفاع می کند و ترور شهید تونسی « محمد الزواری» ،فرمانده شهید حزب الله« حسان اللقیس» و دانشمندان هسته ای ایران و عراق در همین چارچوب قرار دارد.
دبیرکل حزب الله خاطرنشان کرد: محور مقاومت و همه جنبش های مقاومت از جنگ تحمیلی جهانی علیه خود پیروز، قوی تر و راسخ تر خارج می شوند و این واقعیت روز به روز آشکارتر می شود.
سید حسن نصرالله از شیخ جبری به عنوان یک «مجاهد مهاجر با بصیرت» یاد کرد و گفت: شیخ جبری در همه زمینه ها مانند رسانه ، جهاد ، فرهنگ و وحدت فعال بود و اعتقاد داشت که همه مسلمانان برادر هستند و باید وحدت داشته باشند.
وی فقدان شیخ جبری را برای همه مسلمانان ، خسارتی بزرگ خواند و تصریح کرد که امروز به امثال شیخ جبری برای مقابله با تکفیری ها که درصدد ترویج کشتار و ذبح انسان ها و سب دیگران هستند، نیاز داریم.
دبیرکل حزب الله گفت: شیخ جبری از همان ابتدا همراه و همگام با مقاومت بوده به ویژه زمانی که مقاومت برای دفاع از خود و مشروعتیش نیاز به دفاع داشته است.
سید حسن نصرالله افزود:این عالم بزرگ اهل سنت همواره از مقاومت با صدایی بلند و شجاعانه دفاع و حمایت کرده است.
دبیرکل حزب الله خطاب به صهیونیست ها تاکید کرد که به آینده دل نبندید زیرا متعلق به مقاومت است و همه مردم و حامیان مقاومت امروز در سوریه ، بحرین ، عراق ، یمن و نیجریه به نفع فلسطین راهپیمائی می کنند.
سید حسن نصرالله اظهارداشت:اینها فقط سخنرانی و خطابه نیست بلکه نیروهای مقاومت آن را با تقدیم خون ، ایستادگی ، ثبات قدم و ایثارگری در بیشتر کشورها و میدان های نبرد اثبات کرده اند.
وی گفت: اگرچه برخی حکومت ها مانند بحرین تسلیم دشمنان شده و به تندروترین سازمان های صهیونیستی اجازه ورود به منامه را می دهند اما نیروهای مقاومت در منطقه ما بر ایستادگی و پایداری و رویاروئی با دشمنان تا پیروزی نهائی اصرار دارند و هرگز کشورهای منطقه از جمله فلسطین، لبنان، سوریه و عراق را به سلطه آمریکائی و صهیونیستی تسلیم نمی کنند.
سید حسن نصرالله خاطرنشان کرد: ملت و علمای بحرین با وجود این که حکومت بحرین درصدد عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی است، ملت و پرونده فلسطین را فراموش نکرده اند.
دبیرکل حزب الله تصریح کرد: در یمن هم با وجود محاصره ، گرسنگی ، بمباران و کشتار ، ملت این کشور به نفع فلسطین شعار می دهند.
سید حسن نصرالله تاکید کرد:اگر بر رفتار انسان عقل و دین حاکم باشد تحت تاثیرتبلیغات سوء قرار نمی گیرد.
وی گفت: باید با منطق تسامح و دراز کردن دست ها با دیگران تعامل و کنیم و همزمان باید با قاطعیت آماده دفاع باشیم و توطئه ها را ناکام سازیم.
دبیرکل حزب الله با تاکید به اینکه « آینده متعلق به مقاومت و محور مقاومت است»، افزود: رزمندگان مقاومت در منطقه بر ادامه مبارزه با تروریسم تکفیری تا پیروزی نهائی اصرار دارند.
وی تاکید کرد: مشکلات هرچه قدر بزرگ باشند می توان آنها را با گفت وگو، سینه های گشاده و دست های دراز و روح تسامح و عقلانیت حل کرد زیرا باید آینده را برای فرزندان و نوادگان خود بسازیم و توطئه ها را خنثی کنیم.
سید حسن نصرالله درگذشت شیخ جبری را به خانواده ، دوستان و یاران او تسلیت گفت و اظهارداشت: همه ما شیخ جبری را به تدین، اخلاق حسنه ،علم ودانش ، صبر و صداقت ، جهاد مستمر و فرهنگ می شناسیم.
در این مراسم که « محمد فتحعلی» سفیر جمهوری اسلامی ایران در لبنان هم حضور داشت، آیت الله « محمد حسن اختری» دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) هم در باره شخصیت علمی ، فرهنگی و جهادی شیخ جبری سخنرانی کرد.
شیخ عبدالناصر جبری دبیرکل جنبش امت لبنان که از حامیان مقاومت در مبارزه با تروریسم صهیونیستی و تکفیری بود، صبح پنجشنبه گذشته بعداز تحمل یک دوره بیماری جان به جان آفرین تسلیم کرد.
شیخ جبری در راه اندازی « دانشکده دعوت اسلامی لبنان»،« تجمع علمای مسلمان لبنان»، « شورای جهانی زبان عربی»،« دیدار جمعیت ها و شخصیت های اسلامی لبنان»، « انجمن هدایت»،« جنبش امت» ، « موسسه رسانه های تصویری و مکتوب ( الثبات)» و « مجمع جهانی تقریب بین مذاهب اسلامی» مشارکت داشته و در این موسسه ها یا عضو بوده و یا ریاست آنها را برعهده داشته است.
وی در سفری تبلیغاتی به چند کشور آفریقائی مانند ساحل عاج ، سنگال و مالی دچار بیماری و سکته مغزی شد و بسرعت از مالی به لبنان برای ادامه درمان منتقل و در بیمارستان رسول اعظم (ص) بستری شد.
این روحانی مبارز لبنانی از دانشگاه مطالعات اسلامی کراچی با درجه دکترا فارغ التحصیل شده بود.
شیخ جبری از ارکان تقریب بین مذاهب اسلامی و از حامیان وحدت ملی و مقاومت بود و برای تربیت نسل جوان و آزادسازی فلسطین از هیچ تلاشی فروگذار نکرد.

 

82363892-71282078پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *