بررسی یک عملیات لورفته و شهادت ۱۷۵ غواص در تلویزیون

دومین قسمت از برنامه «به اضافه مستند» سه‌شنبه این هفته ساعت ۲۰:۳۰ با بررسی مستند شلمچه اثر محمد علی فارسی در ایام سالگرد عملیات کربلای ۴ و ۵ از شبکه مستند پخش خواهد شد.

مستند شلمچه روایتی است گفته نشده از عملیات کربلای ۴ و ۵ که به واکاوی برخی اتفاقات که منجر به لو رفتن عملیات و شهادت ۱۷۵ شهید غواص شده است، می پردازد.
این برنامه که با اجرای علی صدری‌نیا روی آنتن می‌رود در این قسمت میزبان محمدعلی فارسی (مستندساز) و سردار جعفر اسدی (فرمانده سابق نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی) خواهد بود.

مستند شلمچه که پروسه تولید آن از سال ۷۴ کلید خورده بود به دلایلی تا ۲۰ سال بعد متوقف شد اما با اتفاق شناسایی و تشیع ۱۷۵ شهید غواص دوباره روی میز تدوین محمدعلی فارسی قرار گرفت و نهایتا مستند شلمچه ساخته شد.
در این فیلم مصاحبه هایی دیده نشده با شخصیت های چون آیت الله هاشمی رفسنجانی (رئیس جمهور وقت)، محسن رضایی (فرمانده وقت سپاه)، سردار قاسم سلیمانی (فرمانده وقت لشکر ثارا..) و … گرفته شده است که این مصاحبه های قدیمی اما دیده نشده از اتفاقاتی مانند چگونگی اجرای عملیات با وجود لو رفتن آن پرده بر می‌دارد.

برنامه «به اضافه مستند» به تهیه‌کنندگی محمد حسین میری و کارگردانی محمدرضا رضائیان سه شنبه هر هفته با پخش و رونمایی تلویزیونی مستندهای مهم و جنجالی به بررسی موضوع آن‌ها می‌پردازد و جمعه هر هفته ساعت ۱۳:۳۰ تکرار آن از شبکه مستند پخش خواهد شد.پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *