شرایط استفاده ایثارگران از تسهیلات ارزان مسکن

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در مصوبه در قالب لایحه بودجه ۹۶ ، شرایط استفاده ایثارگران از تسهیلات ارزان قیمت مسکن را مشخص کردند.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در مصوبه در قالب لایحه بودجه ۹۶ ، شرایط استفاده ایثارگران از تسهیلات ارزان قیمت مسکن را مشخص کردند.
 نمایندگان در جلسه علنی نوبت عصر امروز شنبه مجلس شورای اسلامی بند الحاقی تبصره ۱۸ ماده واحده لایحه بودجه سال ۹۶ کل کشور را با ۱۱۲ رای موافق، ۳۱ رای مخالف و ۱۳ رای ممتنع از ۱۹۷ نماینده حاضر تصویب کردند.
بر اساس این مصوبه مجلس، در راستای اجرای ماده ۶۵ قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت و بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران مکلف به تامین تسهیلات لازم برای مسکن ۱۰۰ هزار نفر از ایثاگران و یارانه و تسهیلات منابع موجود در این قانون شد.
در تبصره یک این ماده آمده است: ایثارگرانی که در سنوات گذشته از تسهیلات ارزان قیمت استفاده کرده اند و تا پایان سال ۱۳۹۴ آن را تسویه کرده اند، می توانند به شرط ساخت مسکن جدید از تسهیلات ارزان قیمت ایثارگری در قانون بودجه سال ۹۶ بهره مند شوند.
نمایندگان مجلس شورای اسلامی در تبصره ۲ این ماده مصوب کردند که بنیاد شهید و امور ایثارگران می تواند تعداد ۵ هزار فقره وام مسکن از محل سهمیه سال ۱۳۹۶ را مجددا برای ایثارگرانی که در سنوات قبل از این تسهیلات استفاده نکرده اند با اولویت برای ایثارگران فاقد مسکن تخصیص داده، بدون رعایت سایر ضوابط برای ساخت مسکن این تسهیلات اختصاص می یابد.
ایرنا


دیدگاهها بسته شده است.