رزمندگان از مالیات حقوق معاف شدند

برابر بند ذماده ۸۸ قانون برنامه ششم به ماده (۵۶) قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران عبارت رزمندگان با حداقل دوازده ماه حضور در جبهه اضافه می‌گردد.

ماده۵۶ ـ صد در صد (۱۰۰%)حقوق و فوق‌العاده شغل و سایر فوق‌العاده‌ها اعم از مستمر و غیر مستمر شاهد، جانبازان و آزادگان و رزمندگان با حداقل دوازده ماه حضور در جبهه از پرداخت مالیات معاف می‌باشند.


110 دیدگاه برای “رزمندگان از مالیات حقوق معاف شدند
  1. سیدمحمدحسین حسینی تبار دی ۱۱, ۱۳۹۶ در ۱۲:۳۹ - پاسخ

    سلام از روی استیصال خواهشمند هستم موضوع عدم اجرای این بخشنامه صرفا در شرکت آب وفاضلاب تهران را پیگیری وخبر تهیه فرمایید …هیچ واحدی حتی امور ایثارگران هم پاسخگو نمی باشند

  2. ذبیح اله یوسفی دی ۱۱, ۱۳۹۶ در ۰۸:۳۲ - پاسخ

    سلام. من در دوران سزبازی دو ماه درست قبل از شروع جنگ در خط مقدم مرزی (مرز نفت شهر ) حضور داشته ام و بلافاصله بعد از شروع جنگ هم به جبهه منتقل شده ایم و در شب انتقال نیرو به خط مقدم برای حمله ۲۱ مهر براثر اصابت توپ به مجاورت خودروی ما مجروح شده ام و بلافاصله به بیمارستاندزفول و از اونجا به بیمارستان ۵۰۱ ارتش در تهران منتقل شده ام و به علت مجروحیت از کار سنگین و رفتن به جبهه معاف شده ام اما مجددا در شش ماهه اخر دوره سربازی که وضعیت فییکی ام بهتر شده بود داوطلب جبهه شدم و شش ماه آخر را در جبهه حضور داشته ام و در عملیات پیروز فتح المبین حضور داشته ام و در پایان عملیات دوره سربازی ام به اتمام رسید. اکنون هیچ گونه مدرک معتبری دال بر این مجروحیت جز یک کپی از نامه بیمارستان ۵۰۱ به لشکر که از کار سنگین و رفتن به جبهه معافم ندارم و باتوجه به سابقه طولانی یافتن اصل نامه بیمارستان هم مشکل و بلکه غیرممکن است . الان بیش از ۲۷ سال خدمت دولتی داشته ام و تاکنون دنبال نامه ای دال بر مجروح جنگی یا رزمنده نداشتم و از هیچ مزایایی هم استفاده نکردم. لطفا راهنمایی فرمائید آیا مشمول رزمنده و یا مجروح جنگی یا ایثارگر و … هستم یا خیر؟ و آیا معافیت مالیاتی و … بمن تعلق می گیرد یا خیر؟ و اگر معافیت مالیاتی تعلق می گیرد آیا مشمول سالهای قبل و برگشا مالیات های پرداخت شده می شود یا خیر. ممنون اگر راهنمائی بفرمائید.

  3. با سلام و عرض ادب
    پدر اینجانب جزء افرادی بود که در منطقه عملیاتی پیرانشهر به مدت دو سال در نبرد با دشمن بود از اوایل جنگ ۶۰-۶۲ وکارت ایثارگری هم داشت ولی متاسفانه دو سال پیش فوت نمودند و چون کشاورز بود دارای بیمه کشاورری بود و مادرمان الان از بیمه کشاورزی ماهانه حقوق بسیار ناچیزی سیصد هزار تومان دریافت میکنه آیا ما می توانیم جهت دریافت مستمری ارتش اقدام کنیم یا مستمری ایشان اضافه بشه ممنون از لطفتون

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *