عمار حکیم خواستار نشست سران منطقه با شرکت ایران و عربستان شد

 

سید عمار حکیم  رئیس ائتلاف ملی عراق خواهان برگزاری نشست سران با مشارکت ایران، سوریه، عراق، مصر و ترکیه برای توقف خونریزی ها در منطقه شد.

وی از همگان خواست تا در امور داخلی عراق دخالت نکنند زیرا عراق نیاز به قیمومیت ندارد.

بنا بر اعلام دفتر سید عمار حکیم، رئیس ائتلاف ملی عراق در سخنرانی خود در جشن ولادت ائمه اطهار (ع) گفت: فتوای جهاد کفایی به جنبه نظامی محدود نمی شود بلکه جنبه انسانی نیز در رسیدگی به آوارگان و پناه دادن آنها دارد.

وی افزود: پیام ما در این نبرد علیه تروریسم، پیام زندگی، امید و آینده روشن برای مهین و شهروندان است.

سید عمار حکیم تاکید کرد: الحشد الشعبی برآمده از فتوای مقدس است که در کنار نیروهای مسلح دلاور حماسه آفریده است.

رئیس ائتلاف ملی عراق گفت: فرماندهان امنیتی باید طرح روشن و زمانبدی شده ای را برای از بین بردن برخی تخلفات امنیتی در بغداد و برخی استانها ارایه کنند.

وی تصریح کرد: چرخش پست های امنیتی یک ضرورت راهبردی است زیرا نمی توان از میهن و شهروندان با تفکری که مدتها این پست ها را در اختیار داشته است، محافظت کرد.

سید عمار حکیم گفت: به همگان توصیه می کنیم که به جای دخالت در امور عراق به اوضاع داخلی خود بپردازند زیرا عراق کشوری مستقل و برخوردار از حاکمیت است و تنها خودش درباره روابط خارجی خود تصمیم می گیرد و نیاز به قیمومیت کسی اندارد. منطقه در آتش مشکلات داخلی همه کشورهای می جوشد.

وی تصریح کرد: حوادث و تحولات زیادی وجود دارد و نیاز داریم که تصمیم های دشوار و جسورانه و قاطع گرفته شود. باید در سطح مسئولیت ها باشیم تا کشور را به ساحل امنیت و آرامش برسانیم.

سید عمار حکیم خواستار “نشست سران با مشارکت عراق، ترکیه، ایران، مصر وعربستان برای ساماندن دادن دوباره اوضاع و توقف خونریزی شد”.

تسنیمدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *