«من اسیر صدام بودم»؛ روایتی از ۱۰۰ ماه اسارت یک رزمنده دفاع مقدس

کتاب «من اسیر صدام بودم» بازآفرینی خاطرات تلخ و شیرین «رضا شاه بختی» است که با قلم «مجید ملا محمدی» از ۱۰۰ ماه اسارت وی از سال ۶۱ تا ۶۹ به نگارش درآمده است.

در این کتاب نویسنده تلاش کرده است با قلمی روان و هنرمندانه گفته ها و نکته های خواندنی و جذاب از دوران اسارت این اسیر گمنام را برای خوانندگان به تصویر بکشد.

این کتاب در زمستان ۱۳۹۵ توسط انتشارات «حنظله» اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان البرز منتشر شده و در نمایشگاه بین المللی کتاب تهران در اردیبهشت ۱۳۹۶ خدمت علاقه مندان عرضه خواهد شد.

در بخشی از کتاب آمده است:

لابد تا به حال خاطره «سرباز گوش بر» به گوش تان نخورده یا در جایی نخوانده اید! در اردوگاهی که من اسیر بودم، سرباز عراقی بود که به او «گوش بر» می گفتند. یعنی اگر توی حیاط زمان هواخوری یا راهروهای آسایشگاه یا جاهای دیگر عصبانی می شد و به اسیری گیر می داد، فقط خدا باید به داد آن اسیر مظلوم می رسید. فکرش را بکنید آن اسیر مثل یک کبوتر بود و آن سرباز چاق و بی قواره، مثل یک لاشخور خشمگین!

اگر روزی عصبانی بود فرقی نمی کرد در چه شرایطی باشیم، فوری چاقوی معروفش را در می آورد و دنبال ما می دوید. اگر اسیری را که به خیال خودش تخلفی کرده بود می گرفت فوری دست به کار می شد و یکی از گوش هایش را می برید!!

دفاع پرسدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *