برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت از هنرمندان دعوت می‌کنیم/ زندگی شهید «صیاد شیرازی» و «حسن باقری» در قاب تصویر

 

امیر «محمد فهمیده» جانشین رییس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس در گفت‌وگو یی با اشاره به قرارداد تولید سریال شهید «صیاد شیرازی» و قرارداد فیلم سینمایی سردار شهید «حسن باقری»، اظهار داشت: زندگی‌نامه این دو شهید بزرگوار به عنوان الگویی از نیروی‌های مسلح ساخته می‌شود که محصول تلاش‌های مدیر امور سینمایی بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس و بنیاد فارابی در جهت تهیه این دو سریال در طی سال‌های‌ آینده نمایان می‌شود.
وی ادامه داد: با توجه به بیانات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه «هزاران حادثه در دل ۸ سال دفاع مقدس نهفته است»، از هنرمندان، نویسندگان و ناشران دعوت می‌کنیم تا در جهت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، خاطرات و رخدادهای آن روزها را به رشته تحریر درآورند.

امیر فهمیده با بیان این مطلب که در سال گذشته ۷۰۰ عنوان کتاب دفاع مقدسی در مجموعه بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان‌ها به چاپ رسیده است، گفت: طی برنامه‌های پیش بینی شده در سال گذشته هر استان موظف به تهیه و چاپ ۳۰ عنوان کتاب شد که تا حدودی برنامه‌های پیش بینی شده، عملی شد. امیدوارم که در سال جدید از نظر کیفیت و کمیت چاپ کتاب، نیز نسبت به سال گذشته رشد چشم‌گیری داشته باشیم.

جانشین رییس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خاطرنشان کرد: جمع آوری مجموعه دایره المعارف استان‌ها یکی از اهداف ما در سال جاری است.

امیرفهمیده با توجه به اهمیت فضای مجازی گفت: در ماه جاری یک همایش ۵ روزه با حضور مدیران ادارات کل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان‌ها به میزبانی شهر قم داشتیم که به آموزش فضای مجازی اختصاص یافت.

دفاع مقدسپاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *