حضرت مهدی(عج)، ظالمان را از عرصه جهانی خارج خواهد ساخت

 

مجمع جهانی صلح اسلامی در این بیانیه آمده است: این مجمع به عنوان یک نهاد غیردولتی فعال در زمینه برقراری صلح عادلانه در جهان، ضمن تبریک میلاد باسعادت حضرت قائم (عج) به مسلمانان و آزادی خواهان جهان؛ تأکید می کند؛ صلح، امنیت و حفظ کرامت انسانی از ارزش های اساسی در حیات فردی و اجتماعی انسان هاست که انسان از بدو خلقت جویای آن بوده و آنها را به عنوان یک آرمان مطلوب جست و جو و تعقیب کرده است. این بیانیه ادامه داد: اما همواره خوی طمع ورزی و منفعت طلبی افراد، گروه ها و جوامع متعددی باعث شده است دستیابی به این آرزوی فطری و ارزشی، تضعیف و یا غیرممکن گردد به گونه ای که امروزه کمتر نقطه ای از جهان را بتوان یافت که در آن شاخص های صلح عادلانه، امنیت و کرامت انسانی رعایت گردد.
این بیانیه در ادامه می افزاید: از این رو شخصیت ها، نخبگان، صلح طلبان و عدالت جویان در سراسر جهان سعی دارند با آثار و فعالیت های اجتماعی و انسانی خود در دنیای مملو از بی عدالتی، خشونت و تروریسم روزنه هایی به سوی صلح، امنیت و عدالت باز گشایند.
این بیانیه افزود:«مجمع جهانی صلح اسلامی» که بر اساس آرمان های متعالی اسلامی یعنی صلح، عدالت، معنویت، کرامت و رستگاری انسان ها، در راستای برقراری صلح عادلانه در جهان، فعالیت های متعددی به انجام رسانیده است؛ بر این باور است در اندیشۀ سیاسی اسلام، صلح و همزیستی احترام آمیز، اساسی ترین اصل در مناسبات بین المللی است و از ارزش والایی برخوردار است.
در بیانیه مجمع جهانی صلح اسلامی آمده است:
حال که جهان زور و سلطه برای کسب منافع خود با تهاجم نظامی، اقتصادی، فرهنگی و یا با ایجاد گروه های تروریستی و حمایت از آنها و یا جنگ های نیابتی، فضای بین المللی را آکنده از ظلم، تجاوز، فساد، ناامنی و بی عدالتی ساخته اند و نهادهای بین المللی به دلایل مختلف در رفع این ناملایمات ناموفق بوده اند، بیش از هر زمان دیگری وجود یک منجی و مصلح احساس می گردد.
در این بیانیه تصریح شده است: اعتقاد به منجی همواره در تمامی ادیان نهادینه شده و وجود داشته است؛ ما مسلمانان اعتقاد داریم ظهور حضرت حجت (عج) همان منجی موعود و آخر الزمان است که ظالمان، منافقان و حیله ‎گران را از عرصه جهانی خارج خواهد ساخت و پرچم عدالت، صلح و رحمت حق تعالی را بر گستره زمین برافراشته می کند تا حکومت بر پایۀ عدل الهی و صلحی پایدار در سراسر گیتی استقرار یابد و آنچه غایت بعثت انبیاء و اولیای الهی (علیهم السلام) بوده تحقق یابد.
این بیانیه می افزاید: مجمع جهانی صلح اسلامی معتقد است؛ نیمه شعبان هر سال امید تازه‌ای در دل‌ها جوانه می زند، تحولی جدید در افکار دنیای خسته از ظلم و جور و بیداد خودکامگان به وجود می آورد و به آینده‌ای روشن و جهانی پر از عدل و داد می ‌نگرد که دست ستمگران از آن کوتاه باشد.
در پایان این بیانیه تاکید شده است: وظیفه نخبگان، اندیشمندان و سازمان های مختلف دولتی و غیر دولتی است که با معرفی اندیشه های الهی بپردازند و ایمان به مصلح موعود را در جهان مستقر سازند. مصلحی که وجود مقدسش تبلور یک الهام فطری است و انسان و دنیای مانده در تباهی، ظلم و بی عدالتی را به سمت نور الهی و صلح جهانی خواهد برد.

ایرنادیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *