کسر خدمت و معافیت فرزندان ایثارگر شهریور ماه نهایی می شود

کسر خدمت و معافیت فرزندان ایثارگر شهریور ماه نهایی می شود

جزئیات دیدار نمایندگان عضو فراکسیون ایثارگران با وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در خصوص موضوع کسری خدمت و معافیت فرزندان ایثارگران اعلام شد.

حجت الاسلام حسن نوروزی رئیس فراکسیون ایثارگران با اشاره به ملاقات اعضای کمیسیون با امیر حاتمی وزیر جدید دفاع اظهار داشت: در این دیدار منتج به تنظیم و ارسال نامه ای به هیئت رئیسه مجلس مبنی بر موافقت با حل و فصل موضوع کسر خدمت و معافیت فرزندان ایثارگران به مجلس شورای اسلامی شد.

نماینده ازاده مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: در این راستا مقرر شد جلسه ای برای همفکری بیشتر با حضور بنده و دوتن از نمایندگان مجلس و کارشناسان ستاد کل نیروهای مسلح در اسرع وقت برگزار شود، تا راهکارهای اجرایی شدن موضوع مورد بحث و بررسی قرا گیرد.
وی گفت: در این راستا، سردار باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با ارسال نامه ای به مجلس شورای اسلامی، کارشناسانی را برای رسیدگی به موضوع معافیت و کسر خدمت فرزندان ایثارگران معرفی کرده است.
حجت الاسلام نوروزی ادامه داد: طبق هماهنگی های بعمل آمده با هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی مقرر شد در نخستین جلسه مشترک نمایندگان مجلس با کارشناسان ستاد کل موضوع مورد رسیدگی و حل وفصل قرار گیرد.

رئیس فراکسیون ایثارگران در خصوص تعداد فرزندان ایثارگر مورد شمول قانون معافیت و کسر خدمت نظامی خاطرنشان کرد:بر طبق مصاحبه ای که سردار کمالی در سال ۱۳۸۸ اعلام کردند تعداد افراد مورد شمول این قانون بین ۱۵۰ تا ۲۰۰ هزار نفر است، اما برخی به نقل از وی گفته اند که ۵ میلیون نفر است که به نظر می رسد اعلام این آمار نوعی مبالغه و کارشکنی برای خانواده بزرگ ایثارگران است.
رئیس فراکسیون ایثارگران مجلس دهم یادآور شد: با نظردرستی که سردار باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح دارند و افراد تعیین شده کمیته مشترک، امیدواریم در اسرع وقت این موضوع حل وفصل شود.

نماینده مردم رباط کریم و بهارستان در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه در هفته دفاع مقدس خبرهای خوشی در مورد معافیت و کسر خدمت فرزندان ایثارگران اعلام خواهد شد اظهار داشت: انشااله و به حول و قوه الهی، موضوع کسر خدمت و معافیت فرزندان ایثارگر در همین ماه (شهریور) اجرایی خواهد شد.


2 دیدگاه برای “کسر خدمت و معافیت فرزندان ایثارگر شهریور ماه نهایی می شود
  1. با سلام و احترام . یک راه حل سریع ان است که فرزندان ایثارگران به بنیاد شهید مراجعه و مدارک گسر خدمت شما حضور در جبحه و درصد ایثارگریشان را ارئه نمایند که بنیاد شهید این اسناد و مدارک را به کمسیون ایثارگران ارئه نماید