سوالات ایثارگران/ حق پرستاری

سوالات ایثارگران/ حق پرستاری

سلام سال۶۱و۶۲بااحتساب ۶ماه دوره احتیاط ۲۲ماه سابقه حضورجبهه دارم که بعد از مدتی با کلی هزینه یک عدد کارت ایثارگری صادر اما به نظر میرسد که برای هیچ مرجعی قابل قبول نیست و قاقد کد شناسایی ایثارگری میباشد. و هنگام ورود به سایت ایثارگری اصلا شناسایی نمیشوم. باید چه اقدامی انجام بدهم برای استفاده از کارت و حق ایثارگری؟

جواب- سلام کارت ایثارگری یک اقدام داخلی ارتش برای رزمندگانش بود و قابلیت استفاده مثل کارتهای بنیاد شهید و امور ایثارگران را ندارد. رزمندگان باید منتظر اقدامات وزارت دفاع و ساتا در این زمینه باشند چون مجلس آنان را نهاد متولی امور رزمندگان معرفی کرده است .

سوال- سلام خدمت شما دوستان می خاستم بدانم که از نظر قانونی آیا بین جانبازان قطع نخاعی که در منطقه عملیاتی جانبازا شده اند با جانبازانی که حین مراجعه به مرخصی در اثر تصادف جانباز شده اند تفاوتی وجود دارد ممنونم از پاسخگویی شما عزیزان

جواب- به لحاظ عموم مقررات قانونی خیر ،‌ هیچ تفاوتی وجود ندارد لکن بنیاد با یک برداشت از ماده ۳۸ و بدون در نظر گرفتن قوانین قبلی تفاوتی قائل شده است که باید منتظر ابلاغ آیین نامه ستاد کل درباره ماده ۳۸ قانون جامع باشید تا این مشکل رفع شود.

سوال – سلام ببخشید ضریب k را یکم توضیح میدهید با تشکر

جواب- ضریب k عنوانی برای تعیین میزان مبلغ حق پرستاری است . هر ساله شورای عالی کار میزان حداقل حقوق کارگران را تعیین می کند که برابر قانون این مبلغ معادل یک ضریب کا است . جانبازانی که شدت عوارض جسمی و روحی آنان بیشتر باشد با تشخیص کمیسیون پزشکی بنیاد از ضریب کاهای بیشتر برخوردار می شوند مثلا”‌k3 یا بیشتر و یا کمتر .

سوال -من جانباز ۲۵ در صد شیمیایی هستم گفتن قراره به همه جانبازان شیمیایی از مهر ماه حق پرستاری میدن خواستم یه کم توضیح بدید تشکر

جواب- سلام اگر ۲۵ درصد شما کلا” شیمیایی است به کمیسیون پزشکی مراجعه و درخواست بررسی کنید با ضوابط جاری هم شما می توانید حق پرستاری با تشخیص کمیسیون دریافت کنید ولی برای مقررات جدید در قانون برنامه ششم باید تا ابلاغ واقعی قانون توسط دولت و اجرایی شدن آن صبر کنید.



پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *