انجام امور درمانی ۲۷ ایثارگر در تهران توسط پروفسور آلمانی

انجام امور درمانی 27 ایثارگر در تهران توسط پروفسور آلمانی

مدیرکل درمان و توانبخشی بنیاد شهید و امور ایثارگران از انجام امور درمانی برای ۲۷ نفر از ایثارگران توسط پروفسور والتر اشتومر از آلمان خبر داد.

 

امیر کریمی گفت: در همین راستا ویزیت و عمل جراحی جانبازان و خانواده شهدا توسط پروفسور والتر اشتومر فوق تخصص جراحی مغز و اعصاب از کشور آلمان وتیم پزشکی ایرانی به مدت ۳ روز در بیمارستان فوق تخصصی خاتم الانبیاء (ص) انجام شد.
مدیرکل درمان و توانبخشی بنیاد شهید و امور ایثارگران اضافه کرد: این دوره درمانی هفت نفر از ایثارگران تحت عمل جراحی قرار گرفتند و برای ۲۰ نفر از ایثارگران نیز ویزیت و مشاوره درمانی ارائه شد.
وی اظهار داشت: با توجه به سیاست ها و برنامه های بنیاد شهید و بر اساس استراتژی هدف گذاری شده در درمان ایثارگران، دعوت از اساتید معتبر بین المللی در برنامه های جاری معاونت بهداشت و درمان بنیاد پیگیری و اجرا می شود.
همچنین امور درمانی برای ۴۷ نفر از خانواده های شهدا و ایثارگران توسط پرفسور بیک مهاجری فوق تخصص ارتوپدی و لگن از کشور اتریش از روز ۱۷ تا ۲۱ تیرماه امسال در بیمارستان فوق تخصصی ساسان انجام شد.
پروفسور حسن مهدیان فوق تخصص جراحی ستون فقرات از کشور انگلستان ۲۶ فرودین ماه ۹۶ به ایران سفر کرد و به مدت یک هفته جانبازان و خانواده شهدایی را که از مشکلات ستون فقرات رنج می‌ برند ویزیت کرد.
همچنین ۲۷ خردادماه تا سوم تیرماه بار دیگر پرفسور مهدیان فوق تخصص ستون فقرات از انگلستان ۱۱عمل جراحی و ۹۷ مورد ویزیت و مشاوره درمانی برای خانواده‌ های شهدا و جانبازان انجام داد.
انجام امور درمانی برای ۴۷ نفر از ایثارگران توسط پروفسور یورگنس فوق تخصص کتف و شانه از کشور آلمان از دیگر اقدامات برای جانبازان در روزهای ۲۱ و ۲۲ مردادماه امسال در بیمارستان فوق تخصصی ساسان بوده است.
همچنین ۱۲۰ جانباز شیمیایی در بیمارستان ساسان توسط پروفسور فرانس یوزف اشتانسل فوق تخصص ریه از کشور آلمان از ۱۵ تا ۱۸ مهرماه امسال معاینه شدند.
براساس جدیدترین آمار، مردم سربلند ایران اسلامی در دوران هشت سال دفاع مقدس و دیگرحوادث تروریستی، ۲۲۵ هزار و۵۷۰ شهید را تقدیم انقلاب کرده اند.
همچنین تعداد کل جانبازان در کشور ۵۷۴ هزار و ۱۰۱ نفر است که ۳۳۶ هزار و ۲۸۲ نفر معادل ۵۹ درصد جانبازان زیر ۲۵ درصد و ۲۳۷ هزار و ۸۱۹ نفر معادل ۴۱ درصد نیز جانبازان ۲۵ درصد و بالاتر هستند. تعداد آزادگان کشور در دوران دفاع مقدس ۴۳ هزار و ۱۷۳ نفر هستند.

 

ایرنادیدگاهها بسته شده است.