اصفهان ۱۰ درصد جامعه ایثارگران کشور را به خود اختصاص داده است

اصفهان ۱۰ درصد جامعه ایثارگران کشور را به خود اختصاص داده است

معاون فرهنگی و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران اصفهان با بیان اینکه استان ۱۰ درصد جامعه ایثارگران کشور را به خود اختصاص داده است، گفت: اصفهان با ۱۱۰ شهید مدافع حرم سومین استان کشور در این زمینه است.

 

سید علی قریشی عصر امروز در نشست خبری در بنیاد شهید و امور ایثارگران اردستان با بیان اینکه افتخار جمهوری اسلامی ایران به رشادت شهیدانی است که در دفاع مقدس جانانه از مملکت خویش دفاع کردند، اظهار داشت: ۲۵ آبان‌ماه روز حماسه و ایثار مردم اصفهان است که در یک روز ۳۷۰ شهید را تشییع کردند و امام امت در وصف آنها گفت “در کجا شهری همچون اصفهان سراغ دارید  که در یک روز این همه شهید را تشییع کنند”.

وی افزود: حدود ۱۸ هزار نفر از شهدای اصفهان جزو شهیدان جوانی هستند که سن آنها از ۱۵ تا ۲۳ سال بوده که به‌صورت داوطلبانه به جبهه اعزام شده و به فرمان امامشان لبیک گفتند.

معاون فرهنگی بنیاد شهید اصفهان با بیان اینکه مردم اصفهان در زمان دفاع مقدس و همچنین در این زمان لبیک گویان مرجعیت بوده و هستند، بیان کرد: نمونه آن اردستان است که ۱۴ خانواده ۲ شهیدی دارد و ۷ سردار را تقدیم انقلاب کرده است.

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه خانواده شهدا از کهولت سنی برخوردار بوده و برای کارهای اداری به ما مراجعه نمی‌کنند وظیفه داریم تا ما به آنها خدمت رسانی کنیم.

قریشی با اشاره به ۱۵ هزار دانشجوی شاهد و ایثارگر که از اقصی نقاط کشور در اصفهان مشغول به خدمت هستند، افزود: در بحث آموزش عمومی، استان اصفهان ۴ هزار دانش آموز دارد که در مسائل فرهنگی و آموزشی آنها را رصد می‌کنیم.

وی گفت: اصفهان با ۱۱۰ شهید مدافع حرم سومین استان کشور بوده و در دفاع مقدس نیز ۱۰ درصد از جامعه ایثارگری کشور مربوط به این استان است.

معاون فرهنگی بنیاد شهید اصفهان اظهار داشت: در معرفی جامعه ایثارگری نتوانستیم نقش خود را خوب انجام دهیم و این از متانت خانواده‌های ایثارگران است اما رسانه‌ها می‌توانند در این زمینه فعال باشند.

تسنیمدیدگاهها بسته شده است.