زلزله ۷.۳ ریشتری کرمانشاه/ ۴۲۳ کشته و ۷۱۵۶ مجروح/ مردم چشم انتظار کمک هلال احمر

در دومین روز از وقوع زمین لرزه ۷.۳ ریشتری در استان کرمانشاه،مردم مناطق زلزله زده به ویژه سرپل ذهاب و قصر شیرین منتظر دریافت کمک هستند. آخرین آمار تلفات ۴۲۳ کشته و ۷۱۵۶ مجروح اعلام شده است.

 

در حالی دومین روز از امدادرسانی به مناطق زلزله زده کرمانشاه از صبح امروز آغاز شده است که هنوز مردم زلزله زده قصر شیرین و سرپل ذهاب کمکی را دریافت نکرده و شب را در فضای باز و پارک ها بدون چادر و اقلام امدادی به پایان رساندند.

بذر امید در دل خرابه های زلزله
۱۳۹۶/۰۸/۲۳ – ۰۸:۳۲

کودکان اهل سر پل ذهاب اقدام به کاشت گیاه می کنند.

مدیریت بحران ۴۳۰ کشته/ پزشکی قانونی ۴۲۳ کشته
۱۳۹۶/۰۸/۲۳ – ۰۸:۲۸

در حالیکه نجار رئیس سازمان مدیریت بحران کشور تعداد کسته های زلزله کرمانشاه را شب گذشته ۴۳۰ نفر اعلام کرده بود، پزشکی قانونی صبح امروز آمار رسمی کشته ها را ۴۲۳ نفر اعلام کرد.

تکذیب پیش بینی وقوع زمین لرزه در نقاط مختلف کشور
۱۳۹۶/۰۸/۲۳ – ۰۸:۲۵

مرکز لرزه‌نگاری کشوری مؤسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد، به دلیل عدم امکان پیش‌بینی زلزله، هرگونه شایعه‌ای درخصوص وقوع زمین‌لرزه در نقاط مختلف کشور کذب محض است و به هم‌وطنان عزیز توصیه می‌شود از توجه به این شایعات و انتشار آنها در فضای مجازی خودداری نمایند.

لازم به ذکر است که اخبار مربوط به زلزله فقط از طریق شبکه‌های اطلاع‌رسانی رسمی کشور اعلام خواهد شد.

پیوند دست ۸۴ زلزله زده در یک بیمارسنان
۱۳۹۶/۰۸/۲۳ – ۰۸:۱۶

ایرج حریرچی سخنگوی وزارت بهداشت در خصوص آخرین آمار مجروحان گفت: ۷۱۵۶ نفر در جریان زلزله کرمانشاه مجروح شدند که ۴۳۱۳ نفر به صورت سرپایی مداوا شدند.

وی افزود: تنها  در یکی از بیمارستان ها ۸۴ پیوند دست انجام شده است .

مردم چشم انتظار کمک های هلال احمر/ شب خوابی در پارک ها
۱۳۹۶/۰۸/۲۳ – ۰۸:۱۵

 مستقر در سر پل ذهاب با اعلام اینکه به خوبی توزیع اقلام امدادی از سوی هلال احمر انجام نشده است، گفت: مردم زیادی شب را در فضای باز بدون سرپناه سپری کردند. بسیاری از خانواده های سرپل ذهابی دیشب را در پارک ها خوابیدند.

رئیس جمهوری به کرمانشاه می رود
۱۳۹۶/۰۸/۲۳ – ۰۸:۱۲

حسن روحانی رئیس جمهوری امروز به همراه برخی وزرا به مناطق زلزله زده می رود.

 

میزاندیدگاهها بسته شده است.