۲۵ آبان مصادف با روز حماسه و ایثار اصفهان در تقویم ملی کشور ثبت شود

حماسه ۲۵ آبان باید در تقویم ملی کشور ثبت شود

 مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان اصفهان گفت: ۲۵ آبان مصادف با روز حماسه و ایثار اصفهان باید در تقویم ملی کشورمان ثبت شود.

 

داریوش وکیلی پیش از ظهر سه‌شنبه در نشست خبری با خبرنگاران با اشاره به ۲۵ آبان روز حماسه و ایثار اصفهان اظهار داشت: این روز برای ما نماد و فرهنگی است که باید آن را به نسل‌های بعد انتقال دهیم.

وی با تاکید بر لزوم ثبت ۲۵ آبان به عنوان روز حماسه و ایثار اصفهان در تقویم ملی ابراز داشت: رهبر معظم انقلاب و رهبر کبیر انقلاب این روز را روزی برجسته در تاریخ ایران دانستند و از این رو ما به دنبال ثبت این روز در تقویم ملی کشورمان هستیم.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثاگران استان اصفهان با اشاره به اینکه برجسته سازی آیات قرآن، احادیث اهل بیت (ع) و همچنین فرمایشات رهبر کبیر انقلاب و رهبر معظم انقلاب برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه را امری ضروری دانست و اضافه کرد: همچنین برگزاری جشن‌های مختلف به مناسبتهای مختلف برای ترویج این فرهنگ ضروری است.

وی در ادامه با بیان اینکه گلباران قبور مطهر شهدای عملیات محرم در استان اصفهان، برگزاری مراسم ویژه در گلستان شهدای اصفهان در روز ۲۵ آبان، برگزاری نمایشگاه عکس مستند عملیات محرم و آیین رونمایی از سه جلد کتاب فرهنگ ارزشمند اعلام ۲۵ آبان و برگزاری مسابقات رالی اتوموبیل‌رانی جانبازان را از برنامه‌های در نظر گرفته شده برای روز حماسه و ایثار اصفهان عنوان کرد و افزود: این برنامه‌های با حضور جانبازان و ایثارگران و خانواده آنها برگزار خواهد شد.

مرکز فرهنگی توانبخشی جانبازان تا ۱۰ ماه آینده به بهره‌برداری میرسد

وکیلی همچنین با اشاره به اجرای عملیات بهره‌برداری از مرکز فرهنگی توانبخشی جانبازان با فضای پنج هزار متر مربع گفت: امید داریم بتوانیم تا ۱۰ ماه آینده این فضا به بهره‌برداری برسد تا آرامش جانبازان فراهم شود.

وی در خصوص پاره شدن بنر منقش به تصویر شهید مدافع حرم «حسین آقادادی» نیز گفت: این اتفاقات نباید در شهر اصفهان رخ دهد چراکه شأن و منزلت خانواده شهدا بیش از این حرف‌هاست، پیگیر این موضوع هستیم و به زودی نتیجه‌ پیگیری را اعلام خواهیم کرد.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان اصفهان در ادامه با اشاره به اینکه مرکز توانبخشی شهید رجایی استان اصفهان مرکز مناسبی برای ارائه خدمات درمانی جانبازان اعصاب و روان است، افزود: البته باید اعتبارات بیشتری برای ارائه خدمات بهتر به جانبازان به این مرکز اختصاص یابد.

وی همچنین با اشاره به اینکه شهدا مدافع حرم و شهدای دفاع مقدس هیچ تفاوتی با یکدیگر ندارند، افزود: شهدای مدافع حرم نماد شهدای دفاع مقدس هستند و از شهدای دفاع مقدس الگو گرفته‌اند.

وکیلی با تاکید بر اینکه مراسم تشییع شهدای مدافع حرم در استان با فعالیت کمیته‌ای متشکل از بنیاد شهید و امور ایثارگران، سپاه صاحب‌الزمان (عج) و شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی برگزار می‌شود، ادامه داد: شهدای مدافع حرم تیپ فاطمیون نیز هیچ تفاوتی با دیگر شهدای مدافع حرم ندارند و برای برگزاری تشییع هرچه باشکوه‌تر پیکر مطهر این شهدا بعضاً خانواده این شهدا درصدد برگزاری مراسم تشییع محلی و عمدتاً در حرم زینبیه اصفهان هستند.

بیمه درمانی و تکمیلی جانبازان و ایثارگران به بیمه دی منتقل شده است

وی در ادامه با اشاره به اینکه بیمه درمانی و تکمیلی جانبازان و ایثارگران به بیمه دی منتقل شده است، ابراز داشت: امیدواریم با انتخاب این بیمه بتوان خدمات بهتری را به جامعه جانباز و ایثارگران ارائه کرد.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران با تاکید بر لزوم دیدار مسئولان استان با جانباران و ایثارگران بیان داشت: البته آنها نیازی به دیدار با مسئولان ندارند بلکه مسئولان باید در دیدار با آنها درس مقاومت و ایثار را بیاموزند.

مهردیدگاهها بسته شده است.