اشتغال ۷۵ هزار نفر از ایثارگران در چهار سال اخیر

اشتغال 75 هزار نفر از ایثارگران در چهار سال اخیر

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور گفت: در چهار سال اخیر ۷۵ هزار نفر از اعضای خانواده های معظم شاهد و ایثارگر مشغول کار شدند.

حجت الاسلام سید محمد علی شهیدی روز دوشنبه در مراسم معرفی مدیر کل جدید بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی در مشهد افزود: ۳۵ هزار نفر از افراد مزبور در ادارات دولتی و وزارتخانه ها و ۲۵ هزار نفر هم با استفاده از وام های دریافتی از صندوق اشتغال و تعداد بسیاری هم در سازمانهای اقتصادی وابسته به بنیاد شهید مشغول کار شده اند.
وی با بیان اینکه ۶۰ هزار نفر دیگر از اعضای خانواده های شهدا و ایثارگران در کشور جویای کار هستند اظهار کرد: به افرادی که زیر دیپلم بودند وامهایی داده شد تا بتوانند با خرید خودرو فعالیت کنند و برنامه ریزی های کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت نیز انجام شد تا گامهای بیشتری در این زمینه برداشته شود.
وی با بیان اینکه اشتغال، درمان و بیمه ایثارگران از اولویتهای این بنیاد است گفت: در این راستا امور درمان و بیمه ایثارگران از مهر ماه امسال به بیمه دی سپرده شد.

* تولید ۶۲هزار اثر شهید پژوهی
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی هم در این مراسم گفت: در یکسال اخیر ۶۲ هزار اثر شهید پژوهی در این استان تولید و یک هزار یادواره شهدا در مدارس استان برگزار شده است.
سید جواد حسینی با بیان اینکه ۳۰ مرکز شهید پژوهی در این استان فعال است افزود: سالانه ۳۰ هزار دانش آموز از این استان به اردوی راهیان نور اعزام می شوند و پنج هزار معلم هم در مراسم مختلف راوی دفاع مقدس هستند.

* یک ریال بدهی نداریم
مدیر کل قبلی بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی هم گفت: در این استان یک ریال بدهی به هیچ دستگاهی نداریم.
عابدین عابدی مقدم افزود: در مدت زمان فعالیت خود کارهای زیر ساختی خوبی انجام دادیم که از جمله آنها راه اندازی اداره بنیاد شهید در برخی شهرستانهای استان بود و در برخی شهرها هم یک ساختمان برای اداره بنیاد شهید تهیه شد.
در این مراسم از زحمات عابدین عابدی مقدم قدردانی و حجت الاسلام حسین معصومی به عنوان مدیر کل جدید این بنیاد معرفی شد.

 

 

ایرنا

 دیدگاهها بسته شده است.