بررسی نحوه اجرای ماده ۲۲ و ۲۶ قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران

بررسی نحوه اجرای ماده 22 و 26 قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران

نشست هم اندیشی نحوه اجرای ماده ۲۲ و ۲۶ قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران و آیین نامه مرتبط با آن با حضور معاونین و جمعی از مدیران کل استانی بنیاد شهید و امور ایثارگران برگزار شد.

نشست هم‌اندیشی نحوه اجرای ماده ۲۲ و ۲۶ قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران و آیین نامه اجرای مرتبط با آن روز دوشنبه ۲۹ آبان ماه با حضور سید منصور میرمرادی معاون توسعه مدیریت و منابع، عبدالرضا عباسپور معاون بهداشت و درمان، مهدی ایزدی معاون تعاون و امور اجتماعی، سعید عندلیبی معاون حقوقی و امور مجلس، محمود پاکدل مشاور و دستیار ویژه ریاست بنیاد و جمعی از مدیران کل استانی بنیاد شهید و امور ایثارگران در ساختمان رسول زاده برگزار شد.
در این نشست مسئولان بنیاد در زمینه جزئیات مواد ۲۲ و ۲۶ قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران و اصلاحیه های آن توضیحاتی را ارائه داده و به تبادل نظر با مدیران کل استان ها پرداختند.
بر اساس ماده ۲۲ قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران بنیاد حسب مورد به همسر و والدین شاهد، جانبازان و آزادگان که بنا به تشخیص کمیسیون پزشکی بنیاد دارای عائله تحت تکفل قانونی محجور و معلول (ذهنی، جسمی، حرکتی) باشند، علاوه بر پرداختی‌های موضوع این قانون، در صورتی که نسبت به نگهداری فرد یا افراد یادشده در میان خانواده اقدام نمایند، حداقل به میزان یارانه موضوع قانون جامع حمایت از حقوق معلولان پرداخت می‌کند.
همچنین طبق ماده ۲۶ قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران دولت موظف است به منظور حمایت از سلامت جانبازان پنجاه درصد (۵۰درصد) و بالاتر و جانبازان اعصاب و روان و شیمیایی به تشخیص کمیسیون پزشکی بنیاد و براساس شدت و نوع ضایعات ناشی از مجروحیت و میزان ساعت کاری که از جانبازان مراقبت می‌شود، نسبت به برقراری و پرداخت حق پرستاری و حق همیاری بر مبنای حداقل دستمزد ماهانه کارگران اقدام و اعتبار مورد نیاز را در لوایح بودجه سنواتی منظور نماید.» که پس از مدتی با اصلاحات مجلس شورای اسلامی در این بند، بعد از عبارت «جانبازان اعصاب و روان و شیمیایی» عبارت «جانبازان دارای محدویت جسمی، حرکتی» اضافه شد و ضمنا والدین، همسران و فرزندان شهدا که دارای بیماری‌های خاص، صعب‌العلاج یا محدودیت جسمی حرکتی هستند پس از تأیید کمیسیون پزشکی بنیاد شهید و امور ایثارگران مشمول این ماده می‌شوند.

 

 

ایسنا


4 دیدگاه برای “بررسی نحوه اجرای ماده ۲۲ و ۲۶ قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران
 1. سلام خسته نباشید
  بنده رزمند ه با۶ماه حضور درجبهه شاغل در وزارت نفت باسی سال سابقه میتونم بدون شرط سنی بازنشست بشم

  • مدیر سایت آزادگان ایران خبر اسفند ۲۳, ۱۳۹۶ در ۰۹:۲۶ -

   سلام. قانون این را عنوان کرده ولی وزارت نفت یک حکومت جدای در این خصوص است باید با قوانین ان حکومت خود را وفق دهید. قوانین ایثارگران در ان وزارتخانه کمتر کاربردی است تا دیگر وزارتخانه ها

 2. در مورد آئین نامه اجرایی تبدیل وضعیت استخدامی طبق تبصره الحاقی به ماده ۲۱ و قانون برنامه ششم‌توسعه خبر جدیدی ندارید که کی اجرایی میشه؟

  • مدیر سایت آزادگان ایران خبر بهمن ۲۷, ۱۳۹۶ در ۱۸:۴۲ -

   سلام. چون اصل را بر ازمون ورودی قرار داده اند هنوز وضعیت انهای که قبلا به صورت پیمانی یا قراردادی در ادارات هستند معلوم نیست. باید صبر کرد.