آنچه ایثارگران باید بدانند/ سازمانهای مجاز صادر کننده گواهی جبهه

آنچه ایثارگران باید بدانند/ سازمانهای مجاز صادر كننده گواهی جبهه

بر اساس دستورالعمل صادره از سوی معاونت نیروی انسانی ستاد کل نیروهای مسلح ،‌ سازمانهای مجاز صادر کننده گواهی جبهه در نیروهای مسلح از تاریخ ۱/۷/۹۳ به شرح زیر می باشند :
الف – در ارتش جمهوری اسلامی ایران گواهی جبهه در سطح ستاد آجا و نیروهای چهارگانه (نزاجا/ پداجا/نهاجا/نداجا)‌صرفا”‌با امضای معاون نیروی انسانی نیروها .
ب- در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گواهی جبهه در سطح ستاد سپاه / نیروهای پنج گانه (نزسا/ ندسا/ هوافضا/نیروی قدس /سازمان بسیج) با امضای معاون نیروی انسانی نیروها و در سطح سپاه های استانی صرفا”‌با امضای فرمانده سپاه استان ( گواهی سایر رده ها پذیرفته نیست )
ج- در وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گواهی جبهه به صورت متمرکز صرفا”‌با امضای معاون نیروی انسانی وزارت مذکور.
د- در ناجا گواهی جبهه به صورت متمرکز صرفا”‌با امضای معاون نیروی انسانی ناجا .

گواهی حضور در جبهه های نبرد حق علیه باطل در فاصله زمانی ۳۱/۶/۵۹ تا تاریخ ۲۷/۵/۶۷ قابل قبول خواهد بود . البته با توجه به اعلام معاونت نیروی انسانی ستاد کل نیروهای مسلح مناطق عملیاتی به سه مقطع قبل ، حین و بعد از جنگ تحمیلی در حدفاصل ۱/۱۲/۵۷ تا تاریخ ۱/۱/۷۷ اعلام گردیده است ، لذا چنانچه گواهی های صادره برای دوره های مذکوراز سوی مراجع مجاز نیروهای مسلح صادر گردد و در متن گواهی عبارت حضور در جببه های نبرد حق علیه باطل به صراحت قید گردد ، پذیرش این گواهی ها به منزله حضور در جبهه بلامانع است .


232 دیدگاه برای “آنچه ایثارگران باید بدانند/ سازمانهای مجاز صادر کننده گواهی جبهه
  1. سلام مجدد..پدر همسرم در سالهای ۶۵ تا ۶۷ در ژاندارمری آبادان خدمت کرده اند..میشه اطفا بگید از کجا و به چه نحو باید پیگیری کرد؟ادرس و یا تلفن محل را دارید؟

  2. با سلام.پدرم در سالهای ۶۵ تا ۶۷ به مدت ۲۳ ماه در جبهه حضور داشتند البته بدون احتساب آموزشی،به همین دلیل بنده از سربازی در سال ۸۸ معاف شدم…با مراجعه به معاونت نیروی انسانی سپاه اشعار داشتند چیزی در پرونده نیست..حتی رونوشت گواهی را که برای خودم صادر کردن و گفتن اینقدر ایثارگری داشتند رو هم گفتن چون کپی هست قبول نکردن…بنظرتون چکار می تونم انجام بدم؟

  3. باعرض سلام پدر من نامه ای با عنوان تأییدیه خدمت در جبهه در سال ۱۳۹۰از لشکر۹۲زرهی اهواز دریافت کرده است.و در همین تاریخ تقاضای کارت ایثارگری هم شده است ولی متاسفانه تاکنون کارت هم صادر نگردیده است…باتوجه به اینکه در استان فارس هستیم و همچنین عدم صدور کارت برای تمدید تاریخ و شماره نامه به کجا مراجعه شود؟

  4. باعرض سلام پدر من نامه ای با عنوان تأییدیه خدمت در جبهه در سال ۱۳۹۰از لشکر۹۲زرهی اهواز دریافت کرده است.و در همین تاریخ تقاضای کارت ایثارگری هم شده است ولی متاسفانه تاکنون کارت هم صادر نگردیده است…باتوجه به اینکه در استان فارس هستیم و همچنین عدم صدور کارت برای تمدید تاریخ و شماره نامه به کجا مراجعه شود؟

  5. باسلام.میخواستم بدانم سابقه حضور در جبهه پدرم در سال ۶۱الی۶۲را از کجا باید بگیرم.پدرم از گلپایگان اعزام شدن و یگان ترخیص کننده زاندارمری تبریز بوده است.باتشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *