شیخ نعیم قاسم: تنها راه بازپس‌گیری فلسطین و قدس مقاومت و انتفاضه است

شیخ نعیم قاسم: تنها راه بازپس‌گیری فلسطین و قدس مقاومت و انتفاضه است

معاون دبیرکل حزب‌الله لبنان در سخنانی تأکید کرد که تنها راه بازپس‌گیری فلسطین و قدس مقاومت و انتفاضه بوده و گفت‌وگوهای صلح در واقع گفت‌وگو برای تسلیم شدن است.

به نقل از النشره، “شیخ نعیم قاسم” معاون دبیرکل حزب‌الله لبنان با اعلام اینکه تنها راه پس گرفتن فلسطین مقاومت است بر قویتر بودن اراده ملت‌ها در برابر قدرت آمریکا و رژیم صهیونیستی تأکید کرد.

آمریکا هیچ‌گاه در موضوع فلسطین امین و پاک نبوده است

نعیم قاسم در مراسم تجلیل از اساتید بازنشسته در جنوب بیروت گفت: امروز ما شاهد صحنه‌ای هستیم که دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در منطقه و جهان به‌وجود آورده است. ترامپ با اعلام اینکه قدس را به‌عنوان پایتخت رژیم اسرائیل می‌شناسد برخی را غافلگیر کرد اما این موضوع برای ما غافلگیر کننده نبود بلکه خدا را بسیار شکر کردیم نقابی که باعث فریب بسیاری از این افراد شده بود کنار زده شد و آنها حقیقت را مشاهده کردند. آمریکا هیچ‌گاه در موضوع فلسطین، امین و پاک نبوده است و فلسطین از نظر آنها همواره دو شهرک بوده است؛ یکی در غزه و دیگری در کرانه باختری، آنها به بازگشت آوارگان فلسطینی یا قدس هیچ اهمیتی نمی‌دهند. آنها در واقع هیچ آینده‌ای برای فلسطین قائل نیستند. آنها فقط برای اسرائیل موجودیت قائل هستند و فلسطین در نظرشان متشکل از چند روستا و مزرعه است.

وی گفت: حل‌وفصل مسئله فلسطین از نظر آمریکا به‌معنای آن است که هرچه اسرائیل می‌خواهد به آن برسد و فلسطینی‌ها برای عقب‌نشینی از مواضع‌شان تحت فشار قرار گیرند. آمریکا یک بار مدعی شده است که پاکدست است و بر گفتگو کنندگان فشار وارد نمی‌سازد، اما وقتی دور میز مذاکره می‌نشینند همه اهرم‌ها در اختیار اسرائیل قرار می‌گیرد زیرا اشغالگر است. فلسطینی‌ها هیچ چیزی در اختیار ندارند زیرا مظلوم هستند. اما آمریکا می‌گوید اگر آنها درخصوص موضوعی توافق کنند ما حضور خواهیم داشت، توافق بر سر چه‌چیز؟

گفت‌وگوهای صلح در واقع گفت‌وگو برای تسلیم‌شدن است

شیخ نعیم قاسم افزود: اسرائیل هیچ‌گونه عقب‌نشینی نخواهد داشت و فلسطینی‌ها دیگر چیزی ندارند که به اسرائیل بدهند. بنابر این گفتگوها فقط برای آن است که فلسطینی‌ها توافقنامه اعطای داشته‌هایشان به اسرائیل را امضا کنند تا اسرائیل پیروز این میدان باشد. ما بارها و بارها گفته‌ایم که این گفتگوها بیهوده است. این گفتگوها فلسطین را باز نخواهد گرداند. این گفتگوها که به‌دروغ گفتگو برای صلح نامیده می‌شود در واقع گفتگو برای تسلیم شدن است.

معامله قرن نابودی فلسطین و تثبیت رژیم اسرائیل است

وی تأکید کرد: آنچه آمریکا و جامعه بین المللی می‌خواهد تثبیت رژیم اسرائیل و زیان فلسطینی‌ها است. آنها به ما می‌گفتند، “شما اغراق می‌کنید” و الحمدلله امروز ترامپ این موضوع را علناً بیان کرد و نشان داد که به‌دنبال چه‌چیزی است. آیا این اقدام بدون نقشه بوده است؟ ترامپ اکنون به‌دنبال چیست؟ ترامپ با اعلام اینکه قدس را پایتخت رژیم اسرائیل می‌شناسد می‌خواهد واکنش‌ها را بسنجد. وی اگر موفق شود و قدس را بدون هیچ اعتراض و انتفاضه و خسارتی در اختیار بگیرد برنده شده است و معامله قرن که از آن سخن می‌گفت شکل گرفته است. معامله قرن نابودی فلسطین و تثبیت رژیم اسرائیل است.

تنها راه بازپس‌گیری فلسطین و قدس مقاومت و انتفاضه است

شیخ نعیم قاسم افزود: این معامله شکل نخواهد گرفت، کما اینکه قدس نیز به‌عنوان پایتخت رژیم اسرائیل اعلام نخواهد شد، زیرا قدس پایتخت فلسطین بوده و خواهد بود. در روزهای آتی مشخص خواهد شد که قدس به صاحبان و محبان آن باز خواهد گشت. اجماع جهانی در مخالفت با اقدام ترامپ صرف‌نظر از اهداف معترضان، نشانه حقانیت فلسطینی‌ها است، زیرا هر یک از معترضان در ارزیابی خود امور متفاوتی را مد نظر دارند. البته همه آنها بر یک مسئله اجماع دارند و آن نادرست بودن اقدام ترامپ است. این موضوع بیانگر دروغین بودن قانون بین المللی است. آمریکا و جامعه بین المللی از قوانین بین المللی برای تأمین منافع خود بهره‌برداری می‌کنند و هنگامی که به‌نفعشان نباشد در برابر آن سرکشی می‌کنند. در واقع آنها فقط زمانی که قوانین بین المللی به‌نفعشان است به آن متوسل می‌شوند. مواضع ما ثابت کرد که تنها راه بازپس‌گیری فلسطین و قدس مقاومت و انتفاضه است. ما تجربه قطعنامه ۴۲۵ را پیشِ‌رو داریم که اسرائیل آن را بارها به‌سخره گرفته است. این قطعنامه در سال ۱۹۷۸ و در زمان اشغال بخشی از جنوب لبنان از سوی اسرائیل صادر شد. این قطعنامه، خروج بی‌قید و شرط اسرائیل از این منطقه را تا پشت مرزهای بین المللی تصریح کرده است. اما این قطعنامه به‌مدت ۲۲ سال یعنی تا سال ۲۰۰۰ معلق ماند… اسرائیل از اجرای این قطعنامه خودداری می‌کرد و آمریکا از اسرائیل پشتیبانی به‌عمل می‌آورد و شورای امنیت در خواب به‌سر می‌برد.

لبنان با سلاح مجاهدان و نه مذاکره سیاسی با اسرائیل آزاد شد

وی در ادامه تأکید کرد: ما در آن زمان می‌گفتیم که قطعنامه ۴۲۵ اسرائیل را از جنوب لبنان خارج نخواهد کرد بلکه مقاومت اسرائیل را بیرون خواهد راند. آنها به ما می‌گفتند “شما خرابکاری می‌کنید زیرا امور سیاسی بهتر است و لبنان با مقبولیت و احترامی که دارد می‌تواند قطعنامه ۴۲۵ را اجرا کند”. ما به آنها گفتیم “ما با شما بحثی نداریم. شما دیپلماسی‌تان را ادامه دهید اما ما به مقاومت ادامه خواهیم داد” و سرانجام مقاومت توانست جنوب لبنان را آزاد کند. حتی یک سطر یا یک کلمه از قطعنامه ۴۲۵ اجرا نشد و مقاومت آن را زیر پای خود لگدمال کرد و این سرزمین با سلاح مجاهدان آزاد شد. این تجربه شایسته عمومیت یافتن است. همه قطعنامه‌های بین المللی که از تجزیه فلسطین و اراضی ۴۸ و ۶۷ سخن گفته‌اند بی‌ارزش است. تنها راه بازپس‌گیری فلسطین، مقاومت است.

اراده ملت‌ها قویتر از قدرت آمریکا و اسرائیل است

شیخ نعیم قاسم گفت: کسانی که موجودیتشان به آمریکا و غرب وابسته است مزدوران موقتی هستند که روزی دوره خدمتشان به پایان خواهد رسید. اما کسانی که به حق و ملت خود اتکا دارند جاوید خواهند بود و تا ابد بر این سرزمین حکومت خواهند کرد. حتی اگر خودش به این هدف نرسد فرزندانش و خانواده‌اش و ملتی که میان آنها زندگی می‌کند بر این سرزمین حکومت خواهند کرد. مقاومت موجب بیداری ملت‌های منطقه شد و برای آنها پیروزی و امید را به‌ارمغان آورد. پیروزی مقاومت در برابر تروریست‌های اسرائیلی و تکفیری موجب تغییر معادله در منطقه خواهد شد. طی روزهای آینده ثابت خواهد شد که اراده ملت‌ها قویتر از قدرت آمریکا و اسرائیل است.

 

تسنیم

 دیدگاهها بسته شده است.