ابلاغ شیوه‌نامه اجرایی بیمه تکمیلی ایثارگران برای تسهیل در خدمات بهداشتی و درمانی

ابلاغ شیوه‌نامه اجرایی بیمه تکمیلی ایثارگران برای تسهیل در خدمات بهداشتی و درمانی

معاون بهداشت و درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: شیوه‌نامه اجرایی بیمه تکمیلی ایثارگران برای تسهیل در امر خدمات درمانی این عزیزان ابلاغ شد.

عبدالرضا عباسپور  در همایش فصلی معاونین استان و روسای بنیاد شهرستان‌های خراسان رضوی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا گفت: بنیاد شهید و امور ایثارگران برای دو سال متوالی دستگاه برتر در کشور شناخته شده که این امر با تلاش و همکاری کارکنان بنیاد در سراسر کشور به دست آمد که خالصانه برای خدمت به ایثارگران عزیز تلاش می‌کنند.

وی رفع مشکلات درمانی ایثارگران را یکی از مهمترین اولویت‌های بنیاد عنوان کرد و افزود: رفع مشکلات بیمه درمانی جامعه ایثارگری توسط معاونت بهداشت و درمان بنیاد با هماهنگی بیمه‌گذار و بیمه‌گر مدیریت می‌شود و شیوه‌نامه اجرایی بیمه تکمیلی ایثارگران برای تسهیل در امر خدمات درمانی ابلاغ شد و هدف بنیاد این است که ایثارگران در حوزه درمانی بهترین خدمات را دریافت کنند.

وی در خصوص هرم سلامت ایثارگران افزود: در این هرم سلامت، وضعیت جسمی و سلامتی ایثارگران به صورت تخصصی با اعزام پزشکان متخصص به شهرستان‌ها، جذب نیروی متخصص خارج از کشور و تشکیل کلینیک‌های تخصصی و فوق تخصصی بررسی و پیگیری می‌شود تا سلامت ایثارگران تأمین ‌شود.

عباسپور به بیمه پایه ایثارگران اشاره کرد و گفت: بنیاد افراد تحت تکفل و تحت پوشش خود را به سازمان بیمه سلامت معرفی و پس از فرایند اداری دفترچه بیمه سلامت به افراد اعطا می‌شود.
معاون بهداشت و درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران از همکاری بیمه دی و پیگیری روسای بنیاد و معاونین بهداشت و درمان استان‌ها برای عقد قراردادهای جدید با بیمارستان‌ها و مراکز درمانی در سطح استان‌ها و شهرستان‌ها و حل مشکلات احتمالی خبر داد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه تجهیزات پزشکی خاص مانند تشک مواج و ویلچر برای ایثارگران مشمول مهیا شده است گفت: تجهیزات پزشکی خاص مطابق درخواست بنیاد استان و شهرستان‌ها به جانبازان قطع نخاع از گردن و یا سایر ایثارگران طبق شرایط اعطا می‌شود.

در این همایش که با حضور مدیرکل، قائم مقام، معاونین و روسای بنیاد شهرستان‌های بنیاد خراسان رضوی، رئیس کارگروه بیمه تکمیلی بهداشت و درمان بنیاد، مدیر عامل بیمه دی و مسئولین بهداشت و درمان بنیاد شهرستان‌های این استان برگزار شد، شرکت‌کنندگان مسائل و مشکلات درمانی ایثارگران را مطرح کردند.

ایسنا


4 دیدگاه برای “ابلاغ شیوه‌نامه اجرایی بیمه تکمیلی ایثارگران برای تسهیل در خدمات بهداشتی و درمانی
 1. سلام با تشکر از اطلاعات مفیدی که در سایت قرار می دهید.
  من سوالی داشتم در باره شرایط بازنشسگی پیش از موعد یا بازخرید فرزندان شهدا که نمیخوام اینجا دیده بشه
  چطور می تونم مطرح کنم؟

 2. صابر صالحی دی ۵, ۱۳۹۶ در ۰۶:۲۸ -

  یا لطیف ، حقیر کمترین سال ۱۳۶۳ موقعبکه احساس خطر کردم که خدا نکرده دشمن اگر به خاک وطن و نوامیس هموطنان دست پیدا کند چه به روز وروزگاران سختی بر ما غالب خواهد شد ، شغل معلمی را که درآستانه ریمی شدن بودم ول کرده و راهی جبهه شدم و در پی آن خدمت مقدس سربازی خلاصه ۲۵ ماه میهمان رزمندگان بودم ای کاش مجبور نبودم این جمله را بگویم ولی فشار زندگی به قدری بر گلویم محکم شده که مرگ را نه هر روز بلکه هر ساعت و دقیفه احساس میکنم . خاطرات کشتن و کشته شدن حادثه ایی است که همیشه دردناک بوده به شهادت رسیدن دوستانمان در حالیکه سز نازنین اش بر زانو داشتم …وحتی کشتن آن سرباز عراقی که هر چند دشمن بوده ولی شاید به اجبار به این کارزار کشانده شده بود همیشه و هر روز این خاطرات در جلوی چشمانم رژه میروند آن عراقی را موقعیکه ماشه اسلحه را کشیدم و چشم در چشمانش داشتم و شاهد ….و جان کندنش بودم آیا من مصوب آن بودم این سوالیست که خیلی از خودم پرسیدم آیا من قاتل هستم خدایا العفو در اثنا غرغر زن و فرزندان از سویی دیگر و خواسته های مادیشان آنها نیز حق دارند زندگی کنند . اما من دیگر توان کار ندارم و سرمایه نیز هم حتی چند هزار تومن ده سال بیکاری معلوم است که چه به روز زندگی میاورد . من قاتل گناهکار لاید این چنین حساب پس بدهم . من که از دریافت مستمری ایثارگری که از خیلی سال پیش تصویب هم شده و …کاملا نا امید شدم کاش حداقل به عنوان جنایتکار جنگی محاکمه و اعدامم کنند تا از این همه تحقیر و سردرگمی نجات پیدا کنم .

  • مدیر سایت آزادگان ایران خبر دی ۱۲, ۱۳۹۶ در ۱۱:۵۰ -

   سلام. در هر صورت دفاع از میهن وظیفه تک تک مردم است که باید انجام دهند. اما از طریق ایثارگران یگان اعزام پیگیر مستعمری معسرین شوید