حوزه فناوری فرصتی ارزشمند برای اشتغال و کارآفرینی جامعه ایثارگری است

حوزه فناوری فرصتی ارزشمند برای اشتغال و کارآفرینی جامعه ایثارگری است

معاون توسعه مدیریت بنیاد شهید و امور ایثارگران با بیان اینکه امروز اشتغال یکی از مهمترین دغدغه‌های مسئولان است، گفت: اشتغال جامعه ایثارگری از اهمیت بالایی برخوردار است که حوزه فناوری فرصتی ارزشمند در این مسیر است.

 

سید منصور میرمرادی جمع خبرنگاران اظهار داشت: یکی از بهترین بسترهای اشتغال و کارآفرینی در حوزه فناوری کسب و کارهای الکترونیکی است که جامعه ایثارگری می‌تواند به صورت تخصصی به این حوزه ورود پیدا کند.

وی با بیان اینکه ضریب اشتغال جامعه ایثارگری بالاتر از میانگین کشوری است، تاکید کرد: رفع مشکل اشتغال نیازمند همدلی و توسعه فعالیت‌های کارآفرینی است.

معاون توسعه مدیریت بنیاد شهید با اشاره به اقدامات انجام‌ شده در حوزه فناوری اطلاعات بنیاد در جهت بهبود ارائه خدمات به خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران گفت: در دولت یازدهم بستر فناوری اطلاعات در بنیاد رشدی چندین برابری داشته است و زیرساخت‌های الکترونیکی به شکل جدی تقویت شده‌اند.

وی تصریح کرد: در چند ماه اخیر تمام فرایندهای مربوط به پایش سلامت بیش از ۶ هزار و ۶۰۰ نفر از ایثارگران از طریق پزشک مربوطه در سامانه الکترونیکی ثبت شده است.

میرمرادی با بیان اینکه حوزه درمان و سلامت ایثارگران یکی از بخش‌‌های الکترونیکی بنیادشهید به شمار می‌رود، افزود: الکترونیکی شدن این خدمات می‌تواند زمینه‌ساز تحولات بیشتر شود وهمچنین باعث تسهیل درمان ایثارگران توسط پزشکان خواهد شد.

این مقام مسئول تاکید کرد: همچنین با استمرار ثبت الکترونیکی خدمات و پایش سلامت ایثارگران، افراد بیشتری تحت پوشش قرار خواهند گرفت.

براساس جدیدترین آمار، مردم در دوران هشت سال دفاع مقدس و دیگرحوادث تروریستی، ۲۲۵ هزار و۵۷۰ شهید را تقدیم انقلاب کرده‌اند.

همچنین تعداد کل جانبازان در کشور ۵۷۴ هزار و ۱۰۱ نفر است که ۳۳۶ هزار و ۲۸۲ نفر معادل ۵۹ درصد جانبازان زیر ۲۵ درصد و ۲۳۷ هزار و ۸۱۹ نفر معادل ۴۱ درصد نیز جانبازان ۲۵ درصد و بالاتر هستند.

تعداد آزادگان کشور در دوران دفاع مقدس ۴۳ هزار و ۱۷۳ نفر هستند.

 

تسنیمدیدگاهها بسته شده است.