ساماندهی ۹۵درصد گلزار شهدای شهرستان پلدختر

ساماندهی 95درصد گلزار شهدای شهرستان پلدختر

رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران پلدختر گفت: ۹۵ درصد گلزار شهدای این شهرستان در اجرای طرح یکسان سازی،ساماندهی شده است.

 

فریدون کاوه با بیان اینکه هدف از اجرای طرح بیشتر یکسان سازی مزار مطهر شهدا است تا بهسازی، اظهار کرد: میانگین کشور در ساماندهی گلزار شهدا ۷۵ درصد می باشد که این کار در شهرستان پلدختر بیش از نرم کشوری انجام شده است.
وی افزود:تاکنون از ۳۲ گلزار شهدای شهرستان پلدختر، ۲۷ گلزار ساماندهی شده، تعداد چهار گلزار در دست ساماندهی و ساماندهی پنج گلزار باقی مانده است.
رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران پلدختر ، حفظ قداست و مرمت گلزار شهدا را یکی از وظایف بنیاد شهید و امور ایثارگران دانست و افزود: عزت و اقتدار امروز کشور مدیون جانفشانی شهدا است و ساماندهی گلزار شهدا ، تعهد به خون آنها است.
کاوه همچنین خاطر نشان کرد: با توجه به ماده ۱۱ قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران تکلیف همه دستگاه های خدمات رسان و اجرایی درخصوص ساماندهی گلزارشهدا روشن است و انتظار می رود که دستگاههای اداری نهایت همکاری را با بنیاد شهید داشته باشند.
وی گفت: دولت تدبیر و امید به شهدا ، خانواده و گلزار شهدا توجه ویژه دارد و با همه کمبودها و محدودیت ها در این خصوص کوتاهی نکرده و نهایت توجه را بکار برده است.
رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران پلدختر گفت: اعتبار گلزار شهدای شهرستان یک میلیارد و ۴۹۰ میلیون ریال است که از این میزان ۴۵۳ میلیون ریال به صورت واگذاری اوراق و اسناد تخصیص داده شده است.
کاوه افزود: بنیاد شهید و امور ایثارگران پلدختر مبلغ یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون ریال از ادوار گذشته به پیمانکار بدهی دارد.
شهرستان پلدختر در ۱۲۰ کیلومتری جنوب غربی مرکز استان لرستان واقع شده است.
آخرین اخبار و رویدادهای استان لرستان، ایران و جهان علاوه بر سایت ایرنا لرستان در کانال تلگرامی @irnalorestan نیز منتشر می شوند.

 

ایرنادیدگاهها بسته شده است.