تکمیل ۶۰ درصدی مرکز فرهنگی دفاع مقدس لرستان

تکمیل ۶۰ درصدی مرکز فرهنگی دفاع مقدس لرستان

معاون هنری ارشاد لرستان گفت: برای محتواسازی مرکز فرهنگی دفاع مقدس که نماد دلاوری رزمندگان این استان است، فرهنگ بومی بهترین گزینه است.

 

فرید رحمتی، معاون هنری ارشاد لرستان در سومین جلسه کمیته هنری، نمایشی و ادبیات دفاع مقدس با اشاره به فرهنگ و کالبد غنی دفاع مقدس، گفت: زبان شیوا و ماندگار هنر، بهترین راه انتقال فرهنگ دفاع مقدس به نسل سوم انقلاب و جامعه است.

وی افزود: در راستای محتواسازی مرکز فرهنگی و دانش‌نامه دفاع مقدس باید از تمام توانایی و امکانات موجود برای هرچه بهتر پرداختن به این موضوعات استفاده کرد و این مهم تلاش و همت مسئولین فرهنگی استان را می‌طلبد.

رحمتی اضافه کرد: فرهنگ غنی و دیرینه لرستان آمیخته با رشادت، شهادت و وطن‌پرستی بوده، لذا برای محتواسازی مرکز فرهنگی دفاع مقدس که نماد دلاوری رزمندگان این استان است، فرهنگ بومی بهترین گزینه است.

در ادامه این جلسه مرتضی یوسفیان، معاون هنری اداره‌کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس لرستان با اشاره به تکمیل ۶۰ درصدی مرکز فرهنگی دفاع مقدس استان، گفت: مرکز فرهنگی دفاع مقدس استان در زمینه‌های هنری، ادبی و نمایشی نیازمند محتواسازی و کار است.

وی افزود: هنرهای تجسمی، تئاترهای دوره‌ای، اسناد و مدارک جنگ بهترین گزینه برای محتوا‌سازی این مرکز هستند و دستگاه‌های فرهنگی استان می‌توانند با استفاده از توانایی‌های خود در تدوین و تهیه این اسناد همت خود رو به کار ببندند.

یادآور می‏‌شود، کمیته هنری، نمایشی و ادبیات دفاع مقدس با اهداف محتواسازی مرکز فرهنگی، دانش‌نامه دفاع مقدس استان و نگهداری و حفظ اسناد مرتبط با دفاع مقدس در جهت انتقال فرهنگ ایثار و شهادت به نسل‌های آینده تشکیل شده است.

 

ایثاردیدگاهها بسته شده است.