آنچه ایثارگران باید بدانند/ وام مسکن بازنشستگان نیروهای مسلح

آنچه ایثارگران باید بدانند/ وام مسکن بازنشستگان نیروهای مسلح

سوال- من دارای کارت ایثار هستم وبمدت بیست وهفت ماه سابقه جبهه در سپاه وارتش دارم ..اگر بخواهم جزو سابقه بیمه ام حساب شود آیا باید مثل بقیه پولی پرداخت کنم یا برای ایثارگران تخفیف قائل میشوند …

جواب- سلام برای مدت جبهه داوطلبانه پرداخت کسورات آن بر عهده دولت است و معادل یک و نیم برابر آن به عنوان سابقه خدمت پذیرفته می شودولی برای سایر موارد پرداخت کسورات خواهید داشت.

سوال- سلام ببخشید درخصوص وام مسکن به بازنشستگان نیروهای مسلح که فرمودید؛ آیا شامل افرادی که مثلا در سال ۸۰ مبلغ ۵ میلیون تومان وام مسکن گرفته اند میشود؟متشکر وسپاسگزارم

جواب- سلام این موضوع از سایت سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح (ساتا) به اطلاع دوستان رسید ولی با مراجعه برخی دوستان و پیگیری آنان گویا اغلب نتوانسته اند از این امتیاز برخوردار شوند و تقریبا” با پاسخ فعلا” منابعی نداریم مواجه شدند.

 

سوال- سلام خسته نباشید. من جانباز ۳۰ درصد هستم که در محاسبات شیمیایی چشم تایید نشده در صورتیکه کمیسیون بدوی و عالی سپاه چشم را هم تایید کردند . پس از ۸ سال از تاریخ کمیسیون الان دید یکی از چشمام ۲ دهم شده و خشکی چشم . بنیاد فاقد ضایعه زده. حالا چطور اعتراض کنم. واگر اعتراض کنم مجدد باید کلیه موارد مجروحیت بررسی بره کمیسیون یا فقط در مورد چشم.

جواب- سلام اگر در نظریه کمیسونهای نیروهای مسلح بر این موضوع تاکید شده است بنیاد به سادگی نمی تواند آن را رد کند . اعتراض کنید تا رسیدگی شود و کمیسون موظف است به اعتراض شما رسیدگی کند نه به ضایعاتی که قبلا”‌تایید شده است .

 

سوال- سلام چرا سازمان اداری واستخدامی چنین بخشنامه ای بر خلاف برنامه توسعه ششم کرد.بنده رزمنده دوران دفاع مقدس وعضو هیات علمی دانشگاه هستم وزارت علوم با استناد به این بخشنامه یک مقطع تحصیلی بالاتر و…اجرا نمی کند .تکلیف ما چیست.باسپاس

جواب- سلام در هفته ی آینده در بخش ایثارگران بدانند همشهری به این موضوع خواهیم پرداخت. شورایعالی ایثارگران هم طی نامه ای به رییس سازمان امور استخدامی آقای انصاری خواستار جلسه ای برا ی حل این مشکلات شده است .

 

سوال- با سلام خدمت جنابعالی
اینجانب جانباز شیمیایی اعصاب وروان هستم در سال ۸۴ در کمیسیون بنیاد ۱۵ درصد بهم تعلق گرفته است ودر حال حاضر در یک شرکت نیمه خصوصی که ۴۹ درصد وزارت نیرو و ۵۱ درصد آستان قدس رضوی مالک شرکت مهاب قدس میباشند وبنده در سال ۹۳ مدرک مهندسی عمران از دانشگاه آزاد گرفتم ولی شرکت مدرک بنده را نمیپذیرد و میگوید باید از پنج دانشگاه برتر کشور باشد و بنده با ۲۲سال سابقه هنوز با مدرک دیپلم کارمیکنم لطفا آیا برای جانبازان قانونی هست که من بتوانم شرکت را متقاعد کنم مدرکم را بپذیزد یا میتوانم از طریق بنیاد اقدام کنم یا نه لطفا راهنمایی بفرمایید

جواب- سلام این اقدام شرکت خلاف قانون است ایثارگران قوانین و مقررات خاص خود را دارند و شرکت نمی تواند با بخشنامه های داخلی و عام خود منافع آنان را زیر پا بگذارد. از اداره کل اشتغال بنیاد نامه ای به منظور اجرای قانون به شرکت ببرید و در صورت عدم نتیجه به کمیسیون ماده ۱۶ شکایت کنید تا به حق تان برسید.

 

سوال- سلام خسته نباشید از سنوات ارفاقی استفاده کردم تامین اچتماعی زیربار نرفت به دیوان شکایت کردم (درمورداخرین پرداخت حقوق) دادگاه تجدید نطر رای به نفع من داده ولی تامین اچتماعی زیر بار نمیره وقبول نمیکنه چکار میتونم بکنم

جواب- سلام مواد ۱۱۰ تا ۱۱۲ قانون تشکیلات و آیین دادرسی دیوان عدالت اداری به شرح زیر تکلیف را روشن کرده است برابر آن پیگیری کنید .

ماده ۱۱۰ـ در صورت استنکاف شخص یا مرجع محکوم ‌ ٌعلیه از اجرای حکم قطعی، واحد اجرای احکام دیوان، مراتب را به رئیس دیوان گزارش می ‌ کند.
رئیس دیوان بلافاصله پرونده را به شعبه صادرکننده رأی قطعی ارجاع می ‌ نماید. شعبه مذکور موظف است خارج از نوبت به موضوع استنکاف رسیدگی و رأی مقتضی صادر و پرونده را جهت اقدامات بعدی به واحد اجرای احکام دیوان ارسال نماید.
تبصره ۱ـ در مواردی که اجرای حکم، مستلزم اتخاذ تصمیم توسط شورا، هیأت و یا کمیسیونی مرکب از دو یا چند نفر باشد و اعضای آنها از تبعیت حکم صادر شده استنکاف نمایند، تمامی اعضای مؤثر در مخالفت با حکم دیوان، مستنکف شناخته می ‌ شوند.
تبصره ۲ـ مرجع رسیدگی به استنکاف از رأی هیأت عمومی، شعب تجدیدنظر دیوان است.
تبصره ۳ـ شعبه رسیدگی کننده به استنکاف ابتداء شخص یا اشخاص مستنکف را احضار و موضوع را به آنها تفهیم می ‌ نماید. چنانچه مستنکف استمهال کند، حداکثر یک‌هفته جهت اجرای حکم و اعلام به دیوان به وی مهلت داده می ‌ شود و در غیراین ‌ صورت و یا پس از انقضای مهلت، مشمول حکم مقرر در ماده(۱۱۲) این قانون قرار می‌گیرد.

ماده ۱۱۱ـ دادرس اجرای احکام از طرق زیر مبادرت به اجرای حکم می ‌ کند:
۱ ـ احضار مسؤول مربوط و اخذ تعهد بر اجرای حکم یا جلب رضایت محکومٌ‌‌له در مدت معین
۲ ـ دستور توقیف حساب بانکی محکومٌ ‌ علیه و برداشت از آن به میزان مبلغ محکومٌ ‌ به در صورت عدم اجرای حکم یک ‌ سال پس از ابلاغ
۳ ـ دستور توقیف و ضبط اموال شخص متخلف به درخواست ذی ‌ نفع طبق مقررات قانون آیین دادرسی دادگاههای عمومی و انقلاب (در امورمدنی)
۴ـ دستور ابطال اسناد یا تصمیمات اتخاذ شده مغایر با رأی دیوان با رعایت لایحه قانونی نحوه خرید و تملک اراضی و املاک برای اجرای برنامه‌های عمومی، عمرانی و نظامی دولت مصوب ۱۳۵۸/۱۱/۱۷ شورای انقلاب و اصلاحات بعدی آن و قانون تعیین تکلیف اراضی واگذاری دولت و نهادها مصوب ۱۳۷۰/۱۲/۱۵ مجمع تشخیص مصلحت نظام
ماده ۱۱۲ـ در صورتی ‌ که محکومٌ ‌ علیه از اجرای رأی، استنکاف نماید با رأی شعبه صادرکننده حکم، به انفصال موقت از خدمات دولتی تا پنج سال و جبران خسارت وارده محکوم می ‌ شود. رأی صادرشده ظرف بیست روز پس از ابلاغ قابل تجدیدنظر در شعبه تجدیدنظر دیوان می ‌ باشد و در صورتی ‌ که رأی مذکور در شعبه تجدیدنظر صادر شده باشد به شعبه هم ‌ عرض ارجاع می ‌ گردد.


19 دیدگاه برای “آنچه ایثارگران باید بدانند/ وام مسکن بازنشستگان نیروهای مسلح
 1. سلام بدرم بازنشسته نیروی انتظامی است با ۳۰سال سابقه معلول شناخته شده ۹۴ماه و۲۳روز هم خدمت در جبهه داره و تا کنون از امکانات یکان مربوطه استفاده نکرده و در حال حاضر مستاجر میباشد برای کرفتن وام مسکن باید به کجا مراجعه کند// ممنون اکر باسخکو باشین

 2. سلام خسته نباشید ممنون ک ج میدهید پدر من حدود ۵سال حضور در جبهه دارد و بازنشسته ارتش وهیچگونه مسکنی ندارد آیا وام مسکن باسود کم بهش تعلق میگیرد

 3. حسین اسدی زرگر خرداد ۱, ۱۳۹۷ در ۰۹:۴۷ -

  با سلام سابقه ۲۱ماه خدمت سربازی درجبهه را دارم ودارای کارت ایثار می باشم دردانشگاه آزاد ثبت نام کرده ام آیا تخفیف شامل حال بنده می شود یا نه به کجا مراجعه کنم

 4. سلام
  من رزمنده ای دارای ۲۱ ماه جبهه و کارت ایثار ارتشی دارم میخواستم ببینم منم میتونم مثل بقیه ایثارگران از مزایا استفاده کنم یا فقط باید کارت ایثارگری از سپاه داشته باشم.
  ممنون

 5. معلول حین خدمتی فروردین ۲۱, ۱۳۹۷ در ۰۶:۲۰ -

  سلام من از کار افتاده ماده ۱۲۱بند ج با داشتن ساتا فیش سپاه هستم چند روزه عقد کردم آیا وام یا کمک هزینه ای به اینجانب تعلق میگیرد و از کجا باید اقدام کنم با تشکر .

 6. مسعود رفیعی سنگری بهمن ۲۱, ۱۳۹۶ در ۱۹:۳۳ -

  سلام .اینجانب بامشخصات کد ملی ۲۲۹۱۶۳۲۷۶۰بنام مسعودرفیعی سنگری .وکدحانبازی۱۷۰۵۰۲۷۷۴۲باده درصدحانبازی اعصاب وروان .درتاریخ ۱۶دی ۹۶حهت دریافت حقوق معسری در مرکزشیراز هوابرد ثبت نام کرده که تاکنون هیچ جوابی دریافت نکرده ام ضمن اینکه بمدت ۲۱ماه و۱۷روز سابقه ی حضور درجبهه های غرب رادارم ودرارتش انجام خدمت کرده ام ..چگونه درخواست خودرا درمرکز پیگیری کنیم .سپاس از حماس

  • مدیر سایت آزادگان ایران خبر بهمن ۲۸, ۱۳۹۶ در ۲۱:۲۲ -

   سلام. با تدجه به اتمام بوجه از سال اینده باید حساب باز کنید و مکرر پیگیری کنید تا پرداختی صورت گیرد

 7. مسعود رفیعی سنگری بهمن ۲۱, ۱۳۹۶ در ۱۹:۱۹ -

  سلام .اینجانب بامشخصات کد ملی ۲۲۹۱۶۳۲۷۶۰بنام مسعودرفیعی سنگری .وکدحانبازی۱۷۰۵۰۲۷۷۴۲باده درصدحانبازی اعصاب وروان .درتاریخ ۱۶دی ۹۶حهت دریافت حقوق معسری در مرکزشیراز هوابرد ثبت نام کرده که تاکنون هیچ جوابی دریافت نکرده ام ..چگونه درخواست خودرا درمرکز پیگیری کنیم .سپاس از حماس

 8. فرهمند ( رزمنده) بهمن ۱۳, ۱۳۹۶ در ۰۴:۳۵ -

  با سلام ، من رزمنده دارای ۱۵ ماه جبهه و کارت ایثار هستم ، تا سال ۹۰ به مدت ۲۷ سال و ۸ ماه سابقه بیمه اجتماعی دارم اما بعد از سال ۹۰ تاکنون چون بیکار هستم نتوانستم بیمه خودم را ادامه دهم تا بازنشسته شوم در واقع ۱۶ ماه کسری دارم (از ۳۰ سال) ایا سنوات ارفاقی برای من رزمنده تعلق میگیره یا خیر ؟
  چگونه این مدت ۱۶ ماه را طریق قانون رزمندگی پیگیری نمایم ؟ ،

 9. سلام من فرزند آزاده و جانباز ۵۰%هستم بنیاد شهید میریم برای وام مسکن هیچ جوابی نمیدن میگن نیست ما باید کجاشکایت کنیم !؟؟

 10. سلام و عرض خسته نباشید ،من جانباز ۵درصد هستم و مدت ۲۴ماه حضور در مناطق عملیاتی دارم و دارای پنج فرزند پسر وسه دختر هستم تا حالا هیچ خبر از من گرفته نشده و زندگی خود را به سختی میگذرانم وهیچ حقوقی هم نمیگیرم ،امید وارم به وضعیت من رسیدگی شود .

  • مدیر سایت آزادگان ایران خبر بهمن ۲, ۱۳۹۶ در ۱۱:۰۹ -

   سلام. شما به ایثارگران محل خدمت خود مراجعه بفرمایید و تشکیل پرونده جهت دریافت حقوق معسرین اقدام کنید