پرداخت حقوق کامل تحت عنوان «حق پرستاری» برای والدین شهدا

پرداخت حقوق کامل تحت عنوان «حق پرستاری» برای والدین شهدا

با پیشنهاد و تصویب نمایندگان ایثارگر مجلس شورای اسلامی پرداخت حقوق کامل تحت عنوان «حق پرستاری» برای والدین شهدا در کمیسیون تلفیق به تصویب رسید.

مهرداد لاهوتی نماینده ایثارگر مردم لنگرود و عضو کمیسیون رسیدگی به لایحه بودجه ۹۷(تلفیق) با بیان مصوبات حوزه ایثارگران در کمیسیون تلفیق متذکر شد: پدران و مادران شهدا که اغلب آنها دچار کهولت سن و  مشکلات جسمی و حرکتی هستند معمولا برای پرستاری نیاز به کسانی دارند که محرم و همراه آنها باشند وغالبا” فرزندانشان این مسئولیت سخت را بر عهده دارند، بنابراین باید به نوعی حقوق برای آنها در نظر گرفته شود.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس ادامه داد: در قانون برنامه ششم توسعه نیز آمده است که به والدین شهدا بابت پرستاری حقوق کامل داده شود، منتهی موردی که خود دولت در لایحه بودجه سال آینده آورده بود و ما آن را حذف کردیم این بود که فقط معادل ۳۰ درصد حقوق و مزایای مصوب قانون کار بابت پرستاری داده شود، اما ما نگذاشتیم این اتفاق بیفتد و این بند را حذف کردیم، که معنی آن این است که به این عزیزان باید حقوق کامل پرداخت شود.

نماینده مردم گیلان در مجلس شورای اسلامی در خصوص اختصاص تسهیلات وام مسکن به ایثارگران نیز خاطرنشان کرد: در کمیسیون تلفیق اعطای تسهیلات برای ۱۰۰هزار واحد مسکونی برای ایثارگران در سال ۹۷ پیش بینی شده است، اگر چه قصد داشتیم این عدد را به ۱۵۰ هزار واحد مسکونی برسانیم که با آن موافقت نشد.

لاهوتی یادآور شد: متأسفانه خود این عزیزان هم نمی توانند تسهیلات اختصاص یافته در لایحه بودحه را جذب کنند. به طور مثال سال گذشته(گزارش آن در جلسه عنوان شد) فقظ توانایی جذب ۳۰ هزار مورد در بخش مسکن ایثارگران بوده است. در حالی که در سال گذشته ۱۰۰ هزار مورد تسهیلات در نظر گرفته شده بود.

عضو کمیسیون تلفیق در ادامه اظهار داشت: نکته دیگری که تصویب شد، ادامه پرداخت حقوق و اعتباراتی است که در مورد رزمندگان معسر لحاظ شده است که یکی از نمایندگان پیشنهاد آن را برای ۱۵۰ هزار نفر داده بود تا این مبلغ از محل نهادهای فرهنگی تأمین گردد اما نماینده دیگری پیشنهاد حذف را ارائه داد تا فقط بابت ۱۰۰هزار نفر از رزمندگان عزیز در سال ۹۷ اختصاص داده شود.

به گفته نماینده ایثارگر لنگرود در بهارستان، در مورد رزمندگان معسر طبق روال، درلایحه بودجه ۹۷ یک عدد و رقم پیش بینی شده است و معمولا” هر ساله این اعداد و ارقام لحاظ می شود و این تعداد علاوه بر افرادی است که از سپاه مبالغی را دریافت می کنند.

لاهوتی در پایان تاکید کرد: ما هم یک عددی را به روال گذشته در لایحه بودجه منظور و به این امر اختصاص داده ایم که همان عدد و رقم سال گذشته می باشد و افزایش خاصی نداشته است، که امیدواریم در هنگام تصویب لایحه بودجه در صحن علنی مجلس، در صورت اختصاص منابع بیشتر، رزمندگان زیادتری را تحت پوشش قرار دهیم.

 

فاش نیوز


2 دیدگاه برای “پرداخت حقوق کامل تحت عنوان «حق پرستاری» برای والدین شهدا
  1. خواهر یک شهید مادرمرده بهمن ۱۶, ۱۳۹۶ در ۲۲:۲۱ -

    مادرشهیدپیر۷۵ساله تنها بدون سرپرست من دخترش به ایثارگران شهرمان اهر مراجعه کردم رئیس عصبانی شدوبدون هیچ ملاحظه ای به خودش وعوامل دیگربدوبیراگفت نمیدانم چرا؟ آقای احمدابراهیمی لطفا منشورشهروندی رامطالعه کن اگه به داداشم میگفتم واویلا میشد

    • مدیر سایت آزادگان ایران خبر بهمن ۱۷, ۱۳۹۶ در ۰۸:۵۷ -

      سلام. یک کتاب منشور حقوق شهروندی بخرید و از طریق پست به ان هدیه کنید. شاید اصلاح شوند