سرکشی از همه خانواده شهدای لرستان در قالب طرح «سپاس» انجام می‌شود

سرکشی از همه خانواده شهدای لرستان در قالب طرح «سپاس» انجام می‌شود

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان لرستان گفت: سرکشی از همه خانواده شهدای لرستان در قالب طرح “سپاس” انجام و سعی بر این است که حداقل سالی یک‌بار با خانواده شهدا دیدار شود.

 

مراد روشنی در خرم‌آباد اظهار داشت: بنیاد شهید و امور ایثارگران یک دستگاه فرهنگی، خدماتی و حمایتی است و با توجه به جایگاه و ارزش معنوی که شهدا و ایثارگران دارند افتخار خدمت‌رسانی به خانواده شهدا راداریم، ما مدیون همه شهدا و ایثارگران هستیم و این وظیفه متوجه همه دستگاه‌ها است و فقط بنیاد شهید نیست.

وی افزود: بنیاد شهید چشم‌انداز و قوانینی دارد که در این راستا خدماتی ارائه می‌دهد، یکی از کارهایی که انجام می‌شود طرح “سپاس” و دیدار با جامعه هدف است، این دیدار در همه شهرستان‌ها توسط مسئولان بنیاد شهید، ائمه جمعه، نمایندگان مجلس، فرمانداران و سایر مسئولان دستگاه‌ها انجام می‌شود.

دیدار با همه خانواده شهدا

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان لرستان عنوان کرد: تلاش بر این است که حداقل سالی یک‌بار با  خانواده شهدا دیدار شود، در راستای نیروهای مسلح نیز با ارتش، نیروی انتظامی و سپاه تعامل در برگزاری یادواره‌ها، دیدارها و طرح سپاس در مناسبت‌های مختلف انجام و این وحدت و هماهنگی وجود دارد و سعی شده کار مشترک و اثربخشی داشته باشیم.

وی بابیان اینکه هیچ تفاوت و تبعیضی بین خانواده شهدا وجود ندارد و دیدارها در سطوح مختلف انجام می‌شود تصریح کرد: دیدارها حضوری و یا در قالب تماس تلفنی توسط پرسنل ادارات، کارکنان بنیاد شهید و روسای شهرستان‌ها انجام می‌شود و افتخار است که به‌شخصه به‌تمامی خانواده شهدا سرکشی کنم ولی با توجه به حجم کار این امکان وجود ندارد و در حد توان این وظیفه را انجام می‌دهم.

دولت وظیفه خدمات‌رسانی به خانواده شهدا را دارد

روشنی تصریح کرد: اگرچه این دیدارها و سرکشی‌ها برای خودمان است و نیازمند عزت و معنویت این عزیزان به‌عنوان سرچشمه فیض هستیم که با  صبوری توانستند قرب خداوند را داشته باشند و برای ما افتخار است که از معنویت این عزیزان استفاده کنیم.

وی خاطرنشان کرد: خدمات بنیاد شهید قابل‌بیان نیست و اگر حقوق، مستمری، مسکن، درمان را ارائه می‌دهیم وظیفه ذاتی است و در برابر عظمت این عزیزان قابل‌طرح نیست و بنیاد اکراه دارد این خدمات را بیان کند چراکه هیچ‌کس نمی‌تواند ذره‌ای از فداکاری شهدا را جبران کند چراکه معامله آن‌ها باخدا بوده است و این خدمات‌رسانی‌ها وظیفه نظام و مسئولان است.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان لرستان گفت: بحث ساماندهی مزار شهدا بدون هرگونه تفاوت و تبعیضی در کل کشور و استان در حال انجام است و به‌تناسب منابع ساماندهی انجام می‌شود؛ تاکنون بیش از ۸۰ درصد مزار شهدا ساماندهی شده است.

۸۰ درصد از مزار شهدای لرستان ساماندهی شد

وی اظهار داشت: در حال حاضر یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان به پیمانکارانی که کار ساماندهی گلزار شهدا را انجام داده‌اند بدهکاریم و طلب خود را مطالبه می‌کنند ولی به دلیل نبود اعتبار هنوز نتوانستیم طلب پیمانکاران را پرداخت کنیم، بااین‌وجود کار متوقف نشده و همواره در حال انجام است و ۲۰ درصد باقی‌مانده کار ساماندهی منوط به تخصیص منابع است.

روشنی افزود: جلساتی با استاندار لرستان داشتیم و دستوراتی داده که در صورت  تأمین اعتبار مابقی کار نیز انجام می‌شود؛ مزار شهید عبدالوند در روستای پازردالو قرار دارد که جز حوزه شهرستان ازنا به شمار می‌رود ولی پرونده شهید در دورود است، رئیس بنیاد شهید شهرستان کمتر از دو ماه، دو بار به مادر شهید سرکشی کرده و از بنیاد شهید راضی است، در مورد مزار شهید نیز مانند مابقی مزار شهدا ساماندهی در دست انجام است که به دلیل بارش برف در منطقه کار انجام نشد چراکه در سرما سازه بتونی جواب نمی‌دهد و تخریب می‌شود.

مزار شهدا در صورت تامین اعتبار ساماندهی می‌شود

وی عنوان کرد: با طرحی که پیگیری شده بین دو تا دو و نیم میلیون تومان هزینه ساماندهی هر مزار شهید است و تاکنون خانواده شهدا رضایت داشته‌اند؛ همه شهدا برای ما عزیز هستند و باهم تفاوتی ندارد، ۲۰ درصد باقی‌مانده کار ساماندهی مزار شهدا نیز در صورت پرداخت اعتبار انجام می‌شود.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان لرستان بیان کرد: هرگونه انتقاد را می‌پذیریم ولی کسانی که انتقاد می‌کنند از مدار انصاف خارج نشوند و در ابراز انتقاد افراط نکنند و با بررسی از همه جوانب اظهارنظر شود.

تسنیم


6 دیدگاه برای “سرکشی از همه خانواده شهدای لرستان در قالب طرح «سپاس» انجام می‌شود
 1. حسن علی نژاد دی ۲۷, ۱۳۹۶ در ۱۶:۱۳ -

  سلام خوب هستید بنده فرزند رزمنده شش ماه حضور در جبهه هستم آیا تبدیل وضعیت از قرار دادی به پیمانی به بنده که شاغل در سازمان بصورت قرارداد کار معین میباشم شامل حال من میشود؟

 2. سلام بنده فرزند رزمنده و شاغل در دستگاه دولتی بصورت قرارداد کار معین همرا با شناسه قراردادی می باشم.ایا قانون خدمات جامع جانبازان و ایثارگران برای تبدیل وضعیت شامل حال من میشود.ممنون .راهنمایی بفرمایید سپاسگذارم

 3. حسن علی نژاد دی ۲۷, ۱۳۹۶ در ۱۶:۰۷ -

  سلام خوب هستید بنده فرزند رزمنده هستم آیا تبدیل وضعیت به بنده که شاغل در سازمان بصورت قرارداد کارمان میباشم شامل حال من میشود؟

  • مدیر سایت آزادگان ایران خبر بهمن ۲, ۱۳۹۶ در ۱۰:۳۴ -

   سلام. بله اما باید ببینیم ایا قبل از قانون مشغول شده اید یا بعد . که در صورت قبل بمده قانون عطف بما سبق نمیشود