فیلم سینمایی زندگینامه شهید رجایی ساخته می شود

فیلم سینمایی زندگینامه شهید رجایی ساخته می شود

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین از برنامه ریزی برای ساخت فیلمی از زندگینامه شهید رجایی خبر داد و گفت: تولید فیلم‌های سریالی و سینمایی شهدا به ویژه شهدای شاخص قزوین تاثیر چشمگیری در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت دارد.

 

به نقل از روابط عمومی اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین غلامرضا حقایق پور در صحن شورای شهر قزوین افزود: اکنون تولید فیلم سینمایی شهید رجایی مطرح و در این راستا کارهایی انجام شده است که با عنایت شهرداری و شورا می‌توان این برنامه را سر و سامان داد.
وی اضافه کرد: بعد از تولید و پخش سریال شوق پرواز گردشگران بسیاری برای زیارت مزار شهید بابایی به قزوین آمدند و علاقمند به شناخت بیشتر از سیره این شهید بزرگوار بودند.
حقایق‌پور ادامه داد: خلق چنین سریال‌هایی تاثیر به سزایی در معرفی شهدای شاخص قزوین به گردشگران دارد به همین دلیل باید در این راستا با کمک شورای شهر و شهرداری گام برداشت و پیرامون شخصیت‌های دیگر شهدا فیلم تولید کرد.
مدیرکل‌ بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین افزود: بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین ۱۲ طرح پیشنهادی ترویج فرهنگ ایثار و شهادت دارد که با همکاری شورا و شهرداری می‌توان در راستای اجرایی شدن آنها گام‌های موثری را برداشت.
وی با اشاره به خانه‌های بازسازی شده شهیدان ابوترابی و بابایی افزود: بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین آمادگی دارد نمایشگاهی به منظور ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و همچنین معرفی سیره این بزرگان به گردشگران برگزار کند.
حقایق پور با اشاره به انتشار مجله خط سرخ گفت: با همکاری شهرداری و شورا می‌توان این مجله یا مجله‌های دیگری را به صورت فصلی و سالانه تهیه و منتشر کرد و در اختیار علاقمندان قرار داد.
وی خاطرنشان کرد:هم اکنون کوچه و خیابان‌های قزوین به نام شهدا نامگذاری شده و باید در کنار این نامگذاری‌ها تابلوهای فلزی یا سنگی تهیه کرد تا بیوگرافی شهیدان به منظور معرفی بیشتر آنها به مردم نوشته شود.
حقایق پور ادامه داد: استان قزوین دارای چهار شهید شاخص ملی از جمله شهیدان رجایی،بابایی،ابوترابی و لشگری که باید در معرفی این شهدا کنگره‌ها و همایش‌هایی را برگزار کرد تا بیشتر آحاد جامعه به ویژه نسل جوان با ویژگی‌ها و سیره آنها آشنا شوند.
مدیرکل‌ بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین افزود: با بهره‌گیری از ظرفیت‌های شورای اسلامی شهر قزوین و شهرداری قزوین می‌توان هر سال حداقل یک کنگره برای این شهدا برگزار کرد.
حقایق‌پور گفت: هدف از برگزاری کنگره جمع‌آوری اطلاعات، خاطرات و آثار شهدا در قالب بانک اطلاعاتی است تا ضمن نگهداری برای آیندگان، از آنها برای تولید برنامه‌های هنری به منظور معرفی سیره شهیدان به جوانان استفاده کرد.
حقایق‌پور، تهیه و نصب سردیس شهدای شاخص قزوین را یکی دیگر از طرح های پیشنهادی برای شورای شهر عنوان کرد و افزود: استان قزوین ۷۰ شهید شاخص استانی دارد که می‌توان سردیس این شهیدان را در خیابان شهدا که اولین خیابان ایران است برای مدعوین به نمایش گذاشت.
این مسوول افزود: بنیاد شهید و امور ایثارگران با همکاری شورا و شهرداری آمادگی دارد برای ۷۰ شهید شاخص استانی کتاب‌هایی در ۴۰ صفحه در یک بازه زمانی مشخص تهیه کند.
وی افزود: به منظور ترویج فرهنگ ایثار و شهادت می‌توان از این کتاب‌ها در اماکن عمومی، کتابخانه‌ها، مراکز آموزشی و حتی اتوبوس‌ها و تاکسی‌ها برای بهره‌مندی علاقمندان استفاده کرد.
شهید محمدعلی رجایی، دومین رییس جمهور ایران اسلامی بود که در ۲۵ خرداد ۱۳۱۲ در قزوین چشم به جهان گشود و در هشتم شهریور ۱۳۶۰ دریک بمب گذاری در تهران به درجه رفیع شهادت نایل آمد
استان قزوین سه هزار شهید گلگون کفن را تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.

 

ایرنادیدگاهها بسته شده است.