استفاده رزمندگان از سهمیه کنکور جانبازان بالای ۲۵ درصد

استفاده رزمندگان از سهمیه کنکور جانبازان بالای 25 درصد

رئیس فراکسیون ایثارگران مجلس از ارائه طرح دو فوریتی «بهره گیری رزمندگان از سهمیه کامل کنکور جانبازان ۲۵ درصد» به هیئت رئیسه مجلس خبر داد.

 

حجت الاسلام “حسن نوروزی” در حاشیه جلسه علنی مجلس شورای اسلامی با اشاره به مصوبات بخش ایثارگران در برنامه ششم توسعه کشور اظهار داشت: این طرح در واقع اصلاح ماده ۸۷ قانون برنامه ششم توسعه است که جانبازان زیر ۲۵ درصد و فرزندان آنها می توانند از سهمیه جانبازان بالای ۲۵ درصد در کنکور استفاده کنند.

وی گفت: این طرح دوفوریتی که به هیئت رئیسه مجلس ارائه شده به امضای ۶۰ نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی رسیده است.

نماینده ایثارگر مردم رباط کریم اضافه کرد: مبنای این طرح بر اساس ماده ۷۰ قانون خدمات رسانی تصریح شده است که سهمیه مربوط به رزمندگان ۲۵ درصد و متعلق به جانبازان بالای ۲۵ درصد، خانواده شهدا و آزادگان است، می باشد.

سخنگوی کمیسیون قضایی مجلس ادامه داد: ما در برنامه ششم توسعه (درماده ۸۷) تلاش کردیم تا فرزندان جانبازان در هر درصد جزء سهمیه جانبازان ۲۵ درصد قرار بگیرند، اما متاسفانه اعمال نشد.

نوروزی تصریح کرد: در واقع جانبازان و فرزندان شهدا را جزء رزمندگان داوطلب قرار داده و فقط ۵ درصد از سهمیه کنکور به آنها در برنامه ششم توسعه تعلق گرفت و بر این مبنا عملاً تعداد افرادی که از این قانون بهره مند می شوند، کم می شود.

نماینده دوره دهم مجلس شورای اسلامی متذکر شد: ما در این طرح دوفوریتی درصدد اصلاح این مصوبه قانونی هستیم تا در مدت زمان پنجساله اجرای برنامه، جانبازان زیر ۲۵ درصد از لحاظ اعمال سهمیه کنکور متضرر نشوند.

رئیس فراکسیون ایثارگران مجلس دهم خاطرنشان کرد: در این طرح تاکید شده است که جانبازان و فرزندان آنها جزء ماده ۷۰ و مابقی ۵ درصد نیز متعلق به جانبازان داوطلب زیر ۲۵ درصد است.

فاش نیوز

8 دیدگاه برای “استفاده رزمندگان از سهمیه کنکور جانبازان بالای ۲۵ درصد
  1. بنده فرزند جانباز ۲۰ درصد موجی و اعصاب روان و پارگی پرده گوش اهل روستایی مرزی در جنوب کرمانشاه هستم.پدر بنده بدلیل مشکلات روانی و جراحی ناتوان از کار کردن است و متاسفانه دکترا جواب کردن و گفتن نمیشه عمل کرد چون مویرگ های مغز بدلیل انفجار پاره شدن و جراحی سر بسیار خطرناکه و فقط داروهای اعصاب دادن و گفتن فقط تا زمان مرگ باید تحملش کنین از لحاظ گوششم همش چرک میاد و پنبه باید باشه تو گوشش اونم اذیتش میکنه.پدرم گاها بد از کوره در میره(بدلیل موجی بودن)و خود منو خیلی بد زده و وسایل خونه هم که میشکنه با دستاش سرشو میگیره و بعد که اروم میشه پشیمون از کارش ولی خب چیکار میشه کرد یبار تموم شیشه های خونه رو با پا شکست بخدا جوری که مردم ریختن جلوشو گرفتن خواست خودشو بکشه.بنده از بچگی با فقر بزرگ شدم از بچگی کار میکردم تا اینکه کارگری رفتم اجبار بود و درسو نتونستم ادامه بدم مادرم که خانه دار و یه اجی و یه داداش کوچکتر دارم که اونام محصل و منم فرزند بزرگ٬وضع پدرمم بد بود و متاسفانه جانبازیم با ناعدالتی تمام خود خدا هم شاهده بهش ندادن ولی دوام اوردیم بنده تهران جایی کار کردم که متاسفانه زانوام عیب پیدا کرد و بدلیل غذای نامناسب مشکلات بد گوارشی گرفتم برگشتم ولایت خودم چندین روز بیمارستان مدتی هست خونه هستم تصمیم گرفتم درس بخونم حداقل و با درس به جایی برسم و پدر مادرمو ناامید نکنم.برا جانبازی پدرم اقدام کردیم که ۲۵ درصد شن و دکتر تایید کرد خدایی دکتر دید خودش تعجب کرد چجور ۲۰ درصده و خود دکترم ناراحت شد وقتی وضع پدرمو گفتیم براش ولی متاسفانه بنیاد برا ما تایید نزد واقعا نمیدونم چرا و تا کی ظلم!!! این درحالیه که طرفی پنج درصد و سالم بخدا خیلی سالمتر از پدرم ولی ۲۵ درصد دادن بهش ایا این حقه!!!!؟ ایا از اخرت نمیترسن!!!؟من ایندم نابود شده پدرمم نابود شد بخاطر این ملت که واقعا عدالتی در اون نمیبینم و به دنبال پدر٬من نابود شدم.مارو فرستادن کمیسیون ولی رد کردن. تقاضا دارم به وضع ما رسیدگی بشه چرا که کمیسیون واقعا به ناحق رد کردن الان بخدا انقد غصه میخورم همش دارو و دکتر همین چن وقت پیش چهار روز بیمارستان٬دکتر گفت مال غصه زیادیه و کم فکر کن ولی چیکار میشه کرد وضعو میبینم نمیتونم غصه نخورم…امام علی (ع)وقتی تیر رو از پاشون دراوردن اصلا متوجه نشدن ولی وقتی گدا داد میزد متوجه شدن و در نماز به اون کمک کردن این یعنی اهمیت رسیدگی به نیاز یک بنده خدا و بزرگواری ایشون٬من میخوام علی گونه اقدام بشه و علی گونه درموردمون قضاوت شه…خدایی عین حقیقتو گفتم و ان شاءالله بزرگی کنین و رسیدگی کنین…

  2. واقعا دیگه وقتشه که این کار انجام بشه .حدود سه دهه است که خانواده جانبازان بالای ۲۵ درصد و خانواده محترم شهدا از این امکان استفاده می کنند و چنین فرصتی برای خانواده جانبازان زیر ۲۵ درصد ایجاد نشده است.
    خانواده هایی که با کهولت جانبازان زیر ۲۵ درصد مشکلاتشان بیشتر شده ، حداقل از این امکان استفاده نمایند.
    شاید تعدادی از خانواده ها معترض این امر باشند گه چرا جانباز ۷۰ درصد را با جانباز زیر ۲۵ درصد مقایسه می کنید. در جواب باید گفت پس چرا این همه سال خانواده شهدا با جانبازان بالای ۲۵ درصد مقایسه می شدند ، کسی اعتراض نداشت..حالا هم جانباز زیر ۲۵ درصد با جانباز ۷۰ درصد مقایسه شود……

    • سلام. اصلا قیاس نیست باید همه از حقوق خود به تناسب جایگاه بهرمند شوند چه اشکالی دارد که جانباز ۷۰درصد به حق خود برسد و جانباز زیر ۲۵درصد هم از حقوق خود بهرمند شود این بی عدالتی باید رفع گردد اما قرار نیست ما رودرروی هم قرار گیریم همه باهم یاری کنیم که قانون اجرا شود. انشاالله

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *