ایثارگران واجد شرایط می توانند دوباره وام مسکن بگیرند

ایثارگران واجد شرایط می توانند دوباره وام مسکن بگیرند

سخنگوی کمیسیون تلفیق مجلس از اختصاص ۴۵۰۰ فقره وام مسکن از سهمیه سال ۹۷ برای ایثارگران واجد شرایطی که قبلا”نیز وام دریافت کرده اند خبر داد.

 

یوسف نژاد نماینده مردم ساری در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: از محل حذف جدول ۱۷ حدود یکصد میلیارد تومان اعتبارات(۸۰ درصد) مربوط به جانبازان برای یارانه وام لحاظ و ۲۰ درصد مابقی برای وام مسکن معلولان در نظر گرفته شده است.

نماینده مردم ساری در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: بنیاد شهید می تواند به تعداد ۴۵۰۰ نفر وام مسکن از محل سهمیه سال ۹۷ مجدداً به ایثارگرانی که قبلا” از این تسهیلات استفاده کرده اند اختصاص دهد.

وی با اشاره به اینکه لایحه بودجه سال ۹۷ هفته دوم بهمن ماه برای تصویب نهایی به صحن مجلس ارائه خواهد شد اظهار داشت: بنیاد شهید و امور ایثارگران می تواند به تعداد ۴۵۰۰ فقره وام مسکن از محل سهمیه سال ۹۷ را برای ایثارگرانی که برای سال قبل استفاده نموده اند ولی هم اکنون دارای مشکل هستند مجدداً تخصیص و آنان را برای ساخت و تعمیر مسکن معرفی کند. پیش از این ۱۰۰ هزار فقره وام مسکن به ایثارگران در سال ۹۷ اختصاص یافته بود.

وی ادامه داد: کلیه دستگاه های مشمول ماده ۲۶ و ماده ۵ خدمات کشوری مجاز نیستند از سپرده گزاری کوتاه مدت و بلند مدت خود نزد بانک ها سود دریافت نمایند و حساب هایی که تحت هر عنوان قبل از تصویب قانون افتتاح شده، سود آن باید نزد خزانه داری واریز و به صورت صد در صد تخصیص یافته بر اساس قانون محاسبات عمومی محاسبه گردد.

سخنگوی کمیسیون تلفیق یاداور شد: موسسات فرهنگی و آموزشی که قبلاً در جدول ۱۷ اعتبارات آنها بوده و امسال در ذیل ردیف ها قرار گرفته، ردیف هزینه حذف و ۸۰ درصد آن به ایثارگران به یارانه ای که برای تسهیلات گرفته اند اختصاص و ۲۰درصد برای معلولان لحاظ شده است.

وی ادامه داد: دولت مکلف شده بخشی از هزینه های بیماران نابارور، متابولیک، بال پروانه ای و اوتیسم را همانند بیماران خاص محاسبه و پرداخت نماید.

وی اضافه کرد: به منظور تشویق مشتریان بانک و تسویه مطالبات بانک ها و موسسات اعتباری، چنانچه مشتریان تا پایان بهمن ماه تسویه نمایند، این موسسات مکلفند جرایم مربوطه را نادیده بگیرند.

این در حالیست که به گفته شرفی نماینده ایثارگر شهر آبادان این ۴۵۰۰ فقره وام مسکن، مازاد بر ۱۰۰ هزار سهمیه قبلی اختصاص یافته به ایثارگران است.

لازم به ذکر می باشد طبق مصوبه کمیسیون تلفیق دولت مکلف شد برای ۱۰۰ هزار نفر از ایثارگران یارانه تسهیلات اختصاص دهد و ایثارگرانی که تا پایان سال ۹۵ یا قبل از آن به مقدار ۲۰ میلیون تومان وام دریافت و آن را تسویه کرده اند برای خرید خانه جدید از شرایطی که برای اعطای وام اعلام می شود استفاده می کنند.

فاش نیوز


4 دیدگاه برای “ایثارگران واجد شرایط می توانند دوباره وام مسکن بگیرند
  1. خسرونفرجانبازشیمیایی ازاباده فارس خرداد ۸, ۱۳۹۷ در ۱۵:۱۲ -

    سلام علیکم..طاعات وعبادات قبول انشااله..من جانبازجنگ تحمیلی هستم دارای ۴۰درصدجانبازی .شیمیایی دوچشمم خیلی ناراحتی دارم..داخلی ریه بسیارناراحتی دارم..تنگ نفس وپوست واعصاب وروان ولی متاسفانه درصدمن کم است بیش از۱۰سال است که کمیسیون. درصدنرفته ام..خواهشمنداست اقدام فرمایید..باتشکر…

  2. آرزوهایم زیاد نیست.کردستانیم.از دیار دور آرزویی کوچک.وآن دیدار توست،تمام زندگانیم را خواهم داد تا شما آقا جان راببینم ای کاش دیدن شما مقام معظم رهبری آسان بود تا آرزویم برآورده شود ای کاش