شهیدی که به «ژن خوب لبنانی» شهرت دارد/بابا بخدا، دل برف برایت تنگ شده است

با شهیدی که به «ژن خوب لبنانی» شهرت دارد آشنا شوید

شیخ اَیمن شَمَص، عکسی را در صفحه شخصی خود منتشر کرده و درباره برف‌هایی که عکس فرزند شهیدش را احاطه کرده‌اند، نوشته است.

 

سال ۲۰۱۷ برای رزمندگان حزب‌الله سالی پر فراز و نشیب بود که با نام شهدای بسیاری از این خطه گلگون شده است. ماه آوریل با یک شهید و ماه ژوئیه با ۳۶ شهید کمترین و بیشترین تعداد شهدا را در سالی که گذشت به خود اختصاص داده‌اند و طبق آنچه در رسانه‌های مقاومت لبنان از اطلاعیه‌های شهدا منعکس شده است مجموعا تقویم سال ۲۰۱۷ میلادی نام ۱۷۲ شهید مقاومت را در خود ثبت کرده است.

یکی از ۳۶ شهید ماه ژوئیه سال قبل میلادی شهید ایمن شمص بود. تعداد شهدای حزب‌الله در ماه ژوئیه ۲۰۱۷ بی‌سابقه بوده است. اکثر شهدای این ماه مربوط به نبرد شهرک عرسال بوده‌اند که طی عملیات‌های انجام‌شده مناطق وسیعی از اطراف این شهرک از دست تکفیری‌ها آزاد شد. این شهرک در نزدیکی مرزهای مشترک سوریه و لبنان واقع است.

شهید زینبی «یاسر اَیمن شمص» پسر «شیخ ایمن شمص» از اهالی شهر بعلبک در منطقه بقاع لبنان است که در ۲۱ ژوئیه ۲۰۱۷ به شهادت رسیده است.

 

شیخ اَیمن شَمَص، عکسی را در صفحه شخصی خود منتشر کرده و درباره برف‌هایی که عکس فرزند شهیدش را احاطه کرده‌اند، چنین نوشته است: «بابا بخدا، دل برف برایت تنگ شده است.»

صفحات ویژه مقاومت در میان کاربران صفحات مجازی نام این شهید را با عنوان «ژن خوب لبنانی» نشر داده‌اند. عکس منتشره شیخ ایمن شمص در ادامه قابل مشاهده است:

 

با شهیدی که به «ژن خوب لبنانی» شهرت دارد آشنا شویددیدگاهها بسته شده است.