اقدام نامناسب کانون وکلا در اختصاص بخشی از سهمیه داوطلبان آزاد به ایثارگران

اقدام نامناسب کانون وکلا در اختصاص بخشی از سهمیه داوطلبان آزاد به ایثارگران/ رویکرد کانون وکلا به هیچ وجه قابل پذیرش نیست

عضو هیات رییسه کمیسیون قضایی مجلس گفت: کانون وکلا در اقدامی نامناسب سهمیه داوطلبان آزاد را کاهش و به ایثارگران اختصاص داد که این امر موجبات نارضایتی مردم را فراهم کرده است.

 

یحیی کمالی پور با بیان اینکه اقدام اخیر کانون وکلا در نحوه اختصاص سهمیه به ایثارگران موجبات توهین به این قشر را فراهم کرده است، گفت: کانون وکلا موظف بوده مازاد بر ظرفیت های اعلامی ۳۰ درصد از ایثارگران را جذب کند این در حالی است که قبل از اعلام جذب ایثارگران ظرفیت استان ها تعیین و اعلام شد.

 نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی، افزود: متاسفانه کانون وکلا در اقدامی نامناسب سهمیه داوطلبان آزاد را کاهش و به ایثارگران اختصاص داد که این امر موجبات نارضایتی مردم و در نهایت بدبینی به جامعه ایثارگران را فراهم کرده است.

وی تصریح کرد: این اقدام کانون وکلا به هیچ وجه قابل پذیرش نیست زیرا قانون را به نحوی اجرایی کرده که حرمت جامعه ایثارگری را دچار خدشه و جو نامناسبی را نسبت به ایثارگران در جامعه ایجاد کرده است.

وی افزود: از کانون وکلا انتظار داریم هر چه سریع تر ظرفیت های اعلامی را جذب کند تا جوی بدبینی که نسبت به ایثارگران در جامعه ایجاد شده برطرف شود.

نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس دهم، تصریح کرد: در حال حاضر به طور مرتب داوطلبان آزاد در حال تماس با ما هستند و گلایه دارند که ایثارگران باعث حذف سهمیه شان شدند.

عضو هیات رییسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: این اقدام به نفع جامعه، ایثارگران و کانون وکلا نیست و به طور حتم اگر کانون وکلا این مشکل را هر چه سریع تر مدیریت نکند  در صحن علنی و در کمیسیون قضایی موضوع را پیگیری خواهیم کرد.

خانه ملت

 

 دیدگاهها بسته شده است.