شهادت «شیر غزه» در عملیات پیچیده امنیتی، اطلاعاتی و پس از هفته‌ها تعقیب و گریز

شهادت «شیر غزه» در عملیات پیچیده امنیتی، اطلاعاتی و پس از هفته‌ها تعقیب و گریز

نظامیان رژیم صهیونیستی احمد جرار مبارز گردان‌های قسام را که از هفته‌ها پیش تحت تعقیب بود، به شهادت رساندند.

 

رسانه های رژیم صهیونیستی از شهادت «احمد نصر جرار» رزمنده جوان فلسطینی در درگیری‌های صبح امروز با نظامیان این رژیم در شهرک الیامون نزدیک جنین خبر دادند.

ارتش رژیم صهیونیستی با صدور بیانیه ای از ترور احمد نصر جرار، عامل هلاکت خاخام «رازییل شیفاح»، در عملیات مشترک با همکاری دستگاه اطلاعات داخلی این رژیم شاباک و یگان ویژه الیمام، در یک عملیات تجسسی و نظامی پیچیده خبر دادند.

ارتش رژیم صهیونیستی تصریح کرد که منزلی را که جرار در آن حضور داشته محاصره کرده و به محض خروج وی در حالی که یک اسلحه ام ۱۶ و نارنجک در دست داشت، او را به گلوله بسته و شهید کردند.

منابع فلسطینی نیز اعلام کردند استاندار جنین رسما شهادت احمد نصر جرار را در حمله نظامیان اسرائیلی به شهرک الیامون تأیید کرده است.

احمد جرار یک ماه پیش یک خاخام صهیونیستی را نزدیک جنین به هلاکت رساند.

وی به شیر غزه و بر هم زننده امنیت رژیم اشغالگر معروف شده است.

گفتنی است رژیم صهیونستی برای یافتن این مبارز فلسطینی، همه توان اطلاعاتی و امنیتی و نظامی خود را به کار گرفته و بارها به مناطق مختلف کرانه باختری یورش برده بود اما نتوانسته بود وی را پیدا کند به خصوص آنکه جوانان فلسطینی در هر منطقه که نظامیان صهیونیست برای یافتن شهید احمد جرار وارد می شدند در برابر نظامیان صهیونیست به شدت ایستادگی می کردند که طی آن شماری از فلسطینیان شهید یا زخمی شدند.

ناصر اللحام در مصاحبه با شبکه تلویزیونی المیادین، درباره ترور احمد جرار گفت: پس از عملیات نظامیان اشغالگر در یورش های مستمر و بازرسی های خانه به خانه در کرانه باختری، سازمان اطلاعات و امنیت داخلی اسرائیل (شاباک) اجازه داد این خبر پخش شود که ارتش در عملیات مشترک با شاباک و نیز نیروهای کماندوی پلیس این رژیم توانستند احمد جرار را ترور کنند.

منابع اسرائیلی می گویند ترور جرار یک عملیات پیچیده امنیتی، اطلاعاتی و نظامی بود.

نظامیان اشغالگر برای شناسایی محل حضور احمد جرار از هواپیماهای بدون سرنشین، بالگردها، نیروهای کماندویی و یگان های مختلف ارتش استفاده کردند.

فلسطینی ها تاکید دارند نظامیان اشغالگر به جای تلاش برای بازداشت احمد جرار، او را اعدام میدانی کردند، زیرا او به اسطوره ای برای جوانان فلسطینی تبدیل شده بود. پدر احمد جرار هم یکی از مبارزان شهید گردانهای عزالدین القسام شاخه نظامی جنبش حماس بود. پدرش هم در درگیری با نظامیان اشغالگر در جنین شهید شده بود.

 

 دیدگاهها بسته شده است.