آنچه ایثارگران باید بدانند/ کوتاهی در صدور گواهی ۵ درصد

آنچه ایثارگران باید بدانند/ کوتاهی در صدور گواهی ۵ درصد

سلام بنده ایثارگر با ۲۴ ماه جبهه هستم ۱۴ ماه کسری خدمت برای فرزند اول استفاده کردم فرزند دوم خدمت سربازی را به حالت عادی به سلامتی تمام کرد …فرزند سوم در حال خدمت داخل ۱۰ ماه خدمت میباشد طبق قانون جدید آیا از نظر امتیاز کسری خدمت جزء ۲۰۰۰۰ نفر مرحله اول خواهد شد ومابقی کسری تا ۲۴ ماه ایثارگری منو برخوردار بشه….ضمنا تا پایان سال انجام میشود…….با تشکر

جواب- سلام آنچه که توافق شده این است که ایشان به دلیل انجام خدمت در اولویت استفاده از کسر خدمت به میزان مانده سابقه جبهه شما خواهد بود.

 

سوال- سلام من جانباز ۴۴درصد ارتش هستم همین امروز رفتم بنیاد جانبازان منطقه ۳مشهدودر مورد صدور گواهی ۵درصد پرسیدم ولی جواب دادن این مصوبه اجرایی نشده وچند سال هست که بلا تکلیف است و جواب مثبتی ندادند کسی هست؟ من را راهنمایی کند چطور احقاق حق کنم؟

جواب- سلام این مصوبه از ابتدای امسال با تصویب قانون برنامه ششم توسعه قابلیت اقدام دارد. ضمنا” در مصاحبه دکتر طائبی دبیر کمیسیونهای پزشکی بنیاد که در سایت ایثار بنیاد هم قرار گرفته بر اجرایی شدن این موضوع در کمیسیون پزشکی تاکید شده است . یا کوتاهیهای بنیاد مرکز در ابلاغ سیاستهای خود به بنیاد استانها و یا عدم دقت بنیاد استانها مانع از اجرای دقیق این مصوبه شده است . پیگیری کنید.

 

سوال- سلام .درمصوبه برنامه ششم توسعه آمده پایه تحصیلی برای رزمندگان که حداقل ۶ ماه حضور داوطلبانه داشته باشند یک مقطع بالاتر میرود اما سازمان امور استخدامی این قانون را بخاطر ابهامش انجام نمیدهد چه کاری میشود انجام داد و اصل جمله این ارتقای پایه تحصیلی برای برخورداری از مزایای اجتماعی یعنی چه؟

جواب- سلام این برداشت غلط یکی از مدیران سازمان امور اداری واستخدامی است که به برخی دستگاهها ابلاغ شده و این مشکل را برای رزمندگان به وجود آورده است . این موضوع در حال پیگیری است و با حسن نیتی که مدیران این سازمان نشان داده اند انشاالله بزودی مرتفع شود.

 

سوال- سلام بنده فرزند جانباز هستم و پدرم بازنشسته یه ارگان دولتی هستن و تا پیش از این در اون اداره اینطور بوده که فرزندان جایگزین پدر یا مادرشون میشدن و بنده سه بار معرفی نامه از امور ایثارگران جهت اشتغال ارائه کردم و یکسال هم در اون اداره کار کردم اما هیچ توجهی به اون معرفی نامه نشد و همیشه پاسخشون این بوده که چون نامه از طرف امور ایثارگران دارم پس در اولویت هستم اما حتی زمانی که مجوز استخدامی داشتن هم بهش عمل نکردن الان من میتونم با مراجعه به امور ایثارگران کاری کنم یا نه؟

جواب- سلام برابر تبصره۲ ماده ۲۱ قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران ،‌کلیه دستگاه‌های مشمول این قانون موظفند پس از بازنشستگی یکی از ایثارگران از محل سهمیه استخدامی خود با رعایت شرایط عمومی استخدام یکی از فرزندان شهید، جانبازان بیست و پنج درصد (۲۵%) و بالاتر، آزاده، اسیر و مفقودالاثر را در آن دستگاه استخدام نمایند.
اگر دارای شرایط فوق هستید و دستگاه سهمیه استخدامی داشته و شما را استخدام نکرده است این موضوع قابلیت پیگیری اداری و قضایی را دارد.

 

سوال- سلام خسته نباشیدمتولد ۷۴هستم تک پسرم پدرم ۲۴ماه جبهه داره با ۵درصد جانبازی یک سال نیم غیبت خدمت دارم از پلیس +۱۰ پرسیدم گفت این ۲۲بهمن همه غیبتا ها بخشیده میشه میشه دراین صورت راهنمایی کنید منو ممنون میشم ایا کسری شامل حالم میشه

جواب- سلام در تصمیمات ستاد کل بهره مندی کسر خدمت برای غائبین درنظر گرفته نشده است . لکن در صورت اعلام بخشودگی غائبین شما می توانید از خدمت معاف شوید.

 

سوال- سلام من متولد۱۳۶۲پدرم سرهنگ سپاه بوده و۲۵ماه ۷روز ایثارگری داره .سرباز فراری هم نیستم، ایا معافیت به من تعلق می گیرد؟لطفا راهنمایی کنید،متشکرم

جواب- سلام در صورتی که در اولویتهای اعلامی قرار گیرید از خدمت معاف خواهید شد.

 

سوال- سلام آیا برادر شهید کارمند غیرهیات علمی دانشگاه می تواند از ماموریت آموزشی استفاده کند؟
از بورس تحصیلی چطور؟ اگه بورس تحصیلی مستلزم پرداخت شهریه باشد دانشگاه محل اشتغال باید پرداخت کند یا خود شخص؟
در خصوص فرزند شهید چطور؟ در صورت امکان مستندات هم ذکر نمایید باتشکر

جواب- سلام برادر شهید مشمول ماموریت آموزشی و پرداخت شهریه نمی شود لکن بورس تحصیلی تابع مقررات دستگاهی است که شما را بورسیه می کند.
فرزندان شهدا مشمول پرداخت شهریه و ماموریت آموزشی می باشند.


2 دیدگاه برای “آنچه ایثارگران باید بدانند/ کوتاهی در صدور گواهی ۵ درصد
  1. سلام ایا مدت حضور در جبهه بعد از پذیرش قطعنامه درصورتی که گواهی حضور در جبهه داشته باشیم جزو سوابق حضور در جبهه حساب میشود؟