پرداخت ۱۰۰ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال‌زایی به ایثارگران

پرداخت ۱۰۰ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال‌زایی به ایثارگران

استاندار بوشهربا تاکید برتوجه به اشتغال ایثارگران گفت: در این راستا برای حل مشکلات جامعه ایثارگری از محل صندوق اشتغال و کارآفرینی ایثارگران ۱۰۰ میلیارد تومان تسهیلات کم‌بهره اشتغال‌زایی به ایثارگران استان بوشهر پرداخت می‌شود.

 

عبدالکریم گراوند در نشست با معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران با تاکید بر توجه به جامعه ایثارگری در ابعاد مختلف اظهار داشت: حل مشکلات اشتغال جوانان به ویژه در حوزه جامعه ایثارگری در اولویت است که در این راستا امسال طرح‌های مهمی تدوین و اجراء شده است.

وی، میانگین نرخ بیکاری در استان بوشهر نسبت به دیگر نقاط را پایین‌تر دانست و تصریح کرد: ایجاد فضای کسب و کار، رونق بازار، ایجاد اشتغال و کارآفرینی از برنامه‌های مهم استان بوشهر است که جامعه ایثارگری مورد توجه ویژه قرار دارد.

استاندار بوشهر، با تاکید بر توانمندسازی مهارتی جوانان جویای کار گفت: در حوزه اشتغال توجه خاصی به مهارت افزایی و حرفه‌آموزی شود که این مهم در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی در دستور کار قرار دارد.

گراوند از تامین تسهیلات اشتغال‌زایی کم بهره ویژه جامعه ایثارگری خبرداد و خاطر نشان کرد: ۱۰۰ میلیارد تومان تسهیلات برای ایجاد اشتغال جامعه ایثارگران استان بوشهر توسط صندوق اشتغال و کارآفرینی ایثارگران تامین شده که باید از این فرصت برای کارآفرینی، اشتغال‌زایی و ایجاد فضای کسب و کار استفاده کرد.

وی، با تاکید بر جذب تسهیلات یاد شده توسط بنیاد شهید و امور ایثارگران استان بوشهر برای رفع مشکل بیکاری جامعه ایثارگری استان بیان کرد: در این راستا توانمندسازی متقاضیان اشتغال با توجه به رشته‌های تحصیلی آنان و ظرفیت اشتغال‌زایی مناطق مورد توجه قرار بگیرد.

استاندار بوشهر با بیان اینکه این استان دارای قابلیت مهمی در عرصه اشتغال‌زایی و کارآفرینی است خاطر نشان کرد: رشته‌های مختلف تولیدی و کارآفرینی در استان بوشهر وجود دارد که با توانمندسازی متقاضیان می‌توان زمینه اشتغال آنان را فراهم کرد.

گراوند بر توجه به مسکن جامعه ایثارگران تاکید کرد و گفت: با توجه به محدودیت زمین در شبه جزیره بوشهر باید راهکار لازم در تامین مسکن جامعه ایثارگر ارائه تا مشکل این افراد برطرف شود.

 

باشگاه خبرنگاران جواندیدگاهها بسته شده است.