اجرای شیوه جدید طرح ترافیک برای جانبازان مغایر قانون است

اجرای شیوه جدید طرح ترافیک برای جانبازان مغایر قانون است

مدیرکل تسهیلات رفاهی بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: اجرای شیوه جدید طرح ترافیک که از سوی شورای اسلامی شهر تهران به تصویب رسیده، برای جانبازان مغایر قانون است.

 

محمود تبریزی افزود: براساس ماده ۴۴ قانون خدمات رسانی به ایثارگران وزارت کشور مکلف است آرم طرح ترافیک جانبازان را فراهم کند و جانبازان هیچ هزینه ای نباید در قبال این طرح پرداخت کنند.
براساس ضوابط طرح جدید، عوارض ورود به محدوده طرح برای جانبازان و معلولان به صورت کلی با ۵۰ درصد تخفیف دریافت می شود و عوارض طرح برای جانبازان بیش از ۷۰ درصد و همین‌ طور جانبازان اعصاب و روان بیش از ۲۵ درصد صورت رایگان است.
وی اظهار داشت: با وجود اینکه برای بحث آرم طرح ترافیک جانبازان بالای ۵۰ درصد با شورای اسلامی شهر، شورای ترافیک و وزارت کشور از خردادماه تاکنون ۹ مورد مکاتبه انجام شده است و در چندین جلسه سازمان طرح ترافیک و شهرداری تهران حضور پیدا کرده ایم، اما برای این جانبازان نیز مقررات جدیدی وضع شده است.
تبریزی ادامه داد: سنوات گذشته برابر ماده ۴۴ قانون خدمات رسانی به ایثارگران؛ ۱۲ هزار سهمیه آرم طرح ترافیک به جانبازان بالای ۵۰ درصد داده می شد اما برای سال آینده متاسفانه شورای اسلامی شهر تهران این موضوع را نادیده گرفته است و بدون در نظر گرفتن قانون، مصوباتی غیرقانونی دارد.
مدیرکل تسهیلات رفاهی بنیادشهید اضافه کرد: در صورت اصرار برای اجرای این طرح، بنیادشهید ناچار است از طریق مراجع قانونی به صورت رسمی اقدام کند.
به گفته وی، در طرح ترافیک سال ۹۶ جانبازان بالای ۵۰ درصد رایگان استفاده می کردند اما در طرح جدید که برای سال آینده (سال ۹۷) تصویب شده قرار است مبالغی از جانبازان دریافت کنند.
براساس آمار بنیادشهید، تعداد جانبازان زیر ۲۵ درصد ۳۳۱ هزار و ۵۵۵ تن، جانبازان ۲۵ درصد و بالاتر ۲۳۳ هزار و ۲۶۷ تن، جانبازان ۵۰ تا ۶۹ درصد ۲۵ هزار و ۴۸۱ و جانبازان بالای ۷۰ درصد حدود ۹ هزار و ۶۸۸ است.

 

ایرنا


4 دیدگاه برای “اجرای شیوه جدید طرح ترافیک برای جانبازان مغایر قانون است
  1. شیوه جدید طرح ترافیک شورای شهر تهران اشتباه میکند وزارت کشور مکلف است آرم طرح ترافیک جانبازان را مثل سالهای تهیه و بدون دریافت به آنها تحویل نماید و بنیاد هم نباید ساکت بنشیند

    • مدیر سایت آزادگان ایران خبر اسفند ۵, ۱۳۹۶ در ۱۱:۲۲ -

      سلام. در این چند روز اصلاحاتی مطرح شده که تا حد زیاد مشکل را رفع میکند