همراهی کشورهای عربی، انتقال سفارت آمریکا به قدس را تسریع کرد

همراهی کشورهای عربی، انتقال سفارت آمریکا به قدس را تسریع کردهمراهی کشورهای عربی، انتقال سفارت آمریکا به قدس را تسریع کرد

حزب‌ الله لبنان در بیانیه‌ ای اعلام تاریخ انتقال سفارت آمریکا به قدس را توهین به امت عربی و اسلامی توصیف و آن را نتیجه همراهی کشورهای عربی دانست.

 

به نقل از المنار، جنبش مقاوت حزب‌ الله لبنان امروز دوشنبه با صدور بیانیه‌ ای، اعلام تاریخ انتقال سفارت آمریکا از تل آویو به بیت المقدس در روز نکبت (یوم النکبه) در ۱۴ ماه می سال جاری میلادی (۲۴ اردیبهشت) را توهین به امت عربی و اسلامی توصیف کرد.

در بیانیه صادره از سوی حزب الله لبنان در این خصوص تصریح شده است که همراهی کشورهای عربی موجب شد تا آمریکا در طی مسیر این اقدام خصمانه خود تشویق شده و آن را سرعت نیز ببخشد.

بیانیه مذکور در ادامه از همه ملت های عربی، اسلامی و آزادیخواه جهان می خواهد تا با ایستادگی در برابر این موضوع در راستای افشای این اقدام خصمانه گام بردارند.

شایان ذکر است، «یسرائیل کاتز» وزیر حمل و نقل رژیم صهیونیستی دو روز پیش در اظهاراتی وقیحانه از انتقال سفارت آمریکا در سرزمین های اشغالی به بیت المقدس در «روز نکبت» (یوم النکبه) و مصادف با هفتادمین سالگرد تأسیس «رژیم جعلی اسرائیل» (۱۴ ماه می مصادف با ۲۴ اردیبهشت ماه) خبر داده بود.

لازم به ذکر است، مجمع عمومی سازمان ملل ۲۱ دسامبر سال جاری میلادی با ۱۲۸ رأی موافق، ۹ رأی مخالف و ۳۵ رأی ممتنع، پیش‌نویس قطعنامه مربوط به وضعیت قدس را علیه اقدام یکجانبه ترامپ به تصویب رساند.

کشورهای مخالف با این قطعنامه، آمریکا، گواتمالا، هندوراس، جزایر مارشال، میکرونزی، نائورو، پالائو، توگو و رژیم صهیونیستی بودند.

گفتنی است دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا نیز ۶ دسامبر سال جاری میلادی (۱۵ آذر ماه) اعلام کرده بود که قصد دارد سفارت آمریکا را به بیت المقدس منتقل کند و آن را به عنوان پایتخت رژیم جعلی صهیونیستی معرفی کند.دیدگاهها بسته شده است.