صحبت در مورد ترور حسن نصرالله زیاده گویی است

صحبت در مورد ترور حسن نصرالله زیاده گویی است

روزنامه صهیونیستی «معاریو»، سخنان افسر بلند پایه رژیم صهیونیستی درباره ضرورت ترور دبیرکل حزب الله لبنان در جنگ آینده را زیاده گویی توصیف کرد و نوشت: این سخنان می تواند سطح تنش ها را افزایش دهد، در صورتی که اسرائیل چنین چیزی را نمی خواهد.

یک افسر بلندپایه صهیونیستی عصر چهارشنبه در جمع روزنامه‏ نگاران نظامی، ترور «سیدحسن نصرالله» دبیرکل حزب الله لبنان را در جنگ آینده ضروری دانست و تاکید کرد که این اقدام می تواند سرنوشت جنگ را به نفع این رژیم رقم بزند.

نویسنده روزنامه معاریو با بیان این مساله که «اصلا تصمیم در مورد ترور دبیرکل حزب الله، یک تصمیم سیاسی است و نه نظامی» نوشت: اظهارات این افسر عالی رتبه، هیچ خدمتی به بازدارندگی اسرائیل نمی کند.

وی ادامه داد: این مساله باعث افزایش تنش بین دو طرف می شود. این در حالی است که در این زمان اسرائیل به تنش نیاز ندارد و ممکن است حزب الله و نصرالله به شکلی به آن پاسخ دهند.

این تحلیلگر صهیونیست همچنین نوشت: بهتر است که از چنین اظهاراتی کاسته شود. شاید الان زمانی باشد که رئیس ستاد مشترک ارتش دهان افسرانش را ببندد و به آنها دستور دهد تا فقط در چارچوب مسئولیت شان صحبت کنند.

اما مقاله نویس معاریف گریزی به ترور «سیدعباس موسوی» دبیرکل پیشین حزب الله لبنان در سال ۱۹۹۲ زد و مدعی شد: در اسرائیل از آن اقدام به خوبی عبرت گرفته شده است، چرا که پس از آن حزب الله با کمک ایران، سفارت اسرائیل در آرژانتین و پس از آن مرکز یهودیان در بوینس آیرس را منفجر کرد و از آن روز به بعد همه به خوبی درک کردند که کشتن رهبر یک سازمان تروریستی تندرو، بر خلاف منافع اسرائیل است و نه در خدمت رفع نیازهای امنیتی.

طرح اتهام به ایران و حزب الله در دست داشتن در انفجار آمیا در حالی است که هیچ مدرک و سند روشنی در این خصوص ارائه نشده است.

 

ابنادیدگاهها بسته شده است.