تشریح ضوابط سابق کسر خدمت ایثارگری /چه کسانی می توانند از ضوابط سابق کسرخدمت ایثارگری بهره مند شوند

تشریح ضوابط سابق کسر خدمت ایثارگری /چه کسانی می توانند از ضوابط سابق کسرخدمت ایثارگری بهره مند شوند

به گزارش معاونت اجتماعی سازمان وظیفه عمومی ،سردار”ابراهیم کریمی” اظهار کرد: در اجرای قانون کسرخدمت ایثارگری مورد اشاره در بند (د) ماده (۸۸) قانون پنج ساله برنامه ششم توسعه کشور، مشمولانی که سابقه جبهه و یا تجمیع جبهه،جانبازی و آزادگی والدین آنان به امتیاز ۲۸ و ۲۹ می رسد،می توانند با مراجعه به یگان خدمتی والدین ، گواهی کسرخدمت را دریافت کنند.

وی افزود: آن دسته از کارکنان وظیفه که امتیاز کسرخدمت آنان کمتر از ۲۸ بوده و امکان بهره مندی از معافیت را نداشته اند، در صورتی که واجد شرایط بهره مندی از ضوابط قبلی کسرخدمت ایثارگری باشند، می توانند از امتیاز ۹ روز کسرخدمت ایثارگری بهره مند شوند.

جانشین سازمان وظیفه عمومی ناجا در تشریح ضوابط سابق کسرخدمت ایثارگری بیان کرد: مشمولان غیر غایب متولد ۷۲ به قبل که تا قبل از ۹۶/۹/۱۹ به خدمت اعزام شده اند، به ازای هرماه حضور در جبهه، اسارت و یا درصد جانبازی والدین ، ۹ روز کسرخدمت به آنان تعلق می گیرد.

وی گفت: برابر هماهنگی های صورت گرفته با ستاد کل نیروهای مسلح،آن دسته از مشمولان واجد شرایط (اعزامی قبل از ۹۶/۹/۱۹) که موفق به دریافت گواهی کسرخدمت ایثارگری با ضوابط قبلی نشده اند،همچنان فرصت دارند با مراجعه به یگان خدمتی والدین خود، برای اخذ گواهی مذکور اقدام کنند تا سوابق آنان در سامانه وظیفه عمومی ثبت شود.

 

 


8 دیدگاه برای “تشریح ضوابط سابق کسر خدمت ایثارگری /چه کسانی می توانند از ضوابط سابق کسرخدمت ایثارگری بهره مند شوند
 1. با سلام
  منظور از بهرمندی از مزایای حقوق و اجتماعی یک مقطع تحصیلی بالاتر کسی که کارمند هستش چیست؟ ابعنوان مثال کسی که لیسانس هستش باید از حقوق و مزایای فوق لیسانس در حکم کارگزینی استفاده کند؟ با تشکر

 2. با سلام
  در ارتباط با تخفیف ۳۰ درصدی شهریه دانشجویی فرزندان ایثارگر (رزمنده وظیفه) این افراد به کجا مراجعه نمایند؟

 3. با سلام.
  آیا برای کسانی که در هنگام قطعنامه در مناطق جنگی به عنوان سرباز حضور داشته اند هم رزمندگی در نظر گرفته می شود؟ به عنوان مثال سربازی پدر من پس از دوماه درمناطق جنگی با قطعنامه مقارن شد و در همین حین نیز جانباز شد. آیا ماه های سربازی پس از قطع نامه نیز به عنوان رزمندگی با درصد جانبازی برای معافیت بنده تجمیع می شود؟

  • مدیر سایت آزادگان ایران خبر اسفند ۱۳, ۱۳۹۶ در ۱۲:۴۵ -

   سلام. مناطقی هست که طبق ابلاغ ستاد کل نیروهای مسلح منطقه جنگی محصوب میشود

   • حتی بعد از قطع نامه هم به حساب میاد؟خرمشهر شامل اون مناطق میشه؟ از کجا باید پیگیری کنم؟

    • مدیر سایت آزادگان ایران خبر اسفند ۱۵, ۱۳۹۶ در ۰۸:۳۰ -

     سلام. در بخشی از مناطق با نظر ستاد کل بله. از ایثارگران رده خدمتی