طرح اصلاح برنامه ششم درباره خدمات رسانی به جامعه ایثارگران به صورت یک فوریتی بررسی می شود

نمایندگان مجلس با بررسی یک فوریتی طرح اصلاح بند الف ماده ۹۰ قانون برنامه ششم توسعه که پیرامون قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران است، موافقت کردند.

 

نمایندگان در نشست علنی امروز (یکشنبه، ۱۳ اسفندماه) مجلس شورای اسلامی در جریان رسیدگی به درخواست دو فوریت اصلاح بند الف ماده ۹۰ قانون برنامه پنجساله ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران با بررسی دو فوریتی این طرح موافقت نکرده اما با ۱۰۶ رأی موافق، ۷۴ رأی مخالف و ۶ رأی ممتنع از مجموع ۲۰۴ نماینده حاضر در جلسه با بررسی آن به صورت یک فوریتی موافقت کردند.

در ماده واحده این طرح آمده است: متن زیر جایگزین بند الف ماده ۹۰ قانون برنامه پنجساله ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران مصوب ۱۴ اسفندماه سال ۹۵ می شود.

در جزء یک بند الف این ماده واحده آمده است که در ماده ۷۰ قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران عبارت بالای ۲۵ درصد بعد از عبارت همسر و فرزندان جانبازان حذف می شود.

همچنین در جزء دو این بند آمده که ۵ درصد سهمیه مختص همسران و فرزندان رزمندگان با حداقل ۶ ماه حضور داوطلبانه در جبهه تعلق می گیرد.

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی و مهرداد بائوج لاهوتی به عنوان مخالفان این طرح معتقد بودند تاکنون سهمیه خانواده ایثارگران به ایثارگران بالای ۲۵ درصد تعلق می گرفت که نباید تغییر کند و ایجاد شائبه در جامعه به وجود آید.

محمد قسیم عثمانی و صباغیان بافقی نیز به عنوان موافقان این طرح معتقد بودند سهمیه بندی برای تمام ایثارگران باید یکسان باشد.

 

خانه ملت


4 دیدگاه برای “طرح اصلاح برنامه ششم درباره خدمات رسانی به جامعه ایثارگران به صورت یک فوریتی بررسی می شود
 1. باسلام
  لطفا بیان فرمائید منظور از بهره مندی از حقوق و مزایای اجتماعی یک مقطع بالاتر مدک تحصیلی برای ایثارگران چیست.بعنوان مثال ایا کسی که کارمند بوده و دارای مدرک لیسانس آیا نامبرده در حکم کارگزینی باید از مزایای فوق لیسانس استفاده کند ؟

 2. محمدرضا باقری اسفند ۱۴, ۱۳۹۶ در ۰۶:۳۸ -

  سلام
  بنده فرزند شهید هستم
  شغل بنده پزشک ودر بخش خصوصی کار می کنم
  ایا طبق قانون جامع ایثارگری معافیت مالیاتی شامل بنده میشود
  واگر میشود بخشنامه ان را مرقوم فرمایید
  با تشکر فراوان

  • مدیر سایت آزادگان ایران خبر اسفند ۱۵, ۱۳۹۶ در ۱۰:۵۶ -

   سلام. اگر حقوق بگبر هستید بله ولی اگر مطب دارید جزءدرامد لحاظ میشود خیر