میزان تخفیف هزینه برق مصرفی ایثارگران و وام ازدواج

میزان تخفیف هزینه برق مصرفی ایثارگران و وام ازدواج

میزان تخفیف هزینه برق مصرفی ایثارگران(درمناطق گرمسیری و غیرگرمسیری) به چه صورت می باشد؟

جانبازان ۲۵% تا ۶۹ % که به تفکیک منطقه محل سکونت از طرف بنیاد معرفی می شوند از پرداخت هزینه برق مصرفی در مناطق غیرگرمیسری تا ۸۰ کیلو وات ساعت در ماه و در مناطق گرمسیری تا ۱۰۰ کیلو وات ساعت در ماه معاف می باشند. – بهای مصرفی برق محل سکونت جانبازان ۷۰% و بالاتر بر اساس کد ۳-۲ تعرفه عمومی ، مشابه مراکز نگهداری جانبازان محاسبه و دریافت می گردد. – فرزندان شهدا از پرداخت هزینه برق مصرفی در مناطق غیرگرمیسری تا ۸۰ کیلو وات ساعت در ماه و در مناطق گرمسیری تا ۱۰۰ کیلو وات ساعت در ماه معاف می باشند

وام ازدواج

ماده ۵۰ قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران

به استناد ماده ۵۰ قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران و ابلاغیه شماره ۱۰۰۸۴۵/۹۴ مورخ ۲۲/۴/۹۴ بانک مرکزی و ضوابط وام ازدواج بانک مرکزی
تسهیلات بانکی (وام) بابت مساعدت در امر ازدواج خانواده شاهد، جانبازان، آزادگان و فرزندان آنان برای یک نوبت به میزان دو برابر ضوابط بانکی از سوی شورای پول و اعتبار به صورت قرض‌الحسنه تعیین می‌گردد.
لازم بذکر است با توجه به ابلاغیه بانک مرکزی وضعیت ایثارگری متقاضیان از طریق وب سرویس توسط شعب بانک های عامل اعطا کننده وام ازدواج انجام می پذیرد و معرفی نامه فیزیکی فاقد اعتبار می باشد.
با عنایت به بند ۴ شرایط عمومی وام ازدواج بانک مرکزی(با توجه به امکان اعطای تسهیلات ازدواج به هر ایرانی، چنانچه متقاضی وام ازدواج قبلا از تسهیلات موصوف استفاده نکرده باشد، (علیرغم ازدواج دوم یا بیشتر) می تواند از تسهیلات قرض الحسنه ازدواج بهره مند گردد . (توجه : به هر یک از متقاضیان صرفا یک مرتبه تسهیلات قرض الحسنه ازدواج تعلق می گیرد) ) و نامه شماره ۹۶/۱۵۳۴۱۹ مورخ ۱۹/۵/۹۶ بانک مرکزی ، مشمولین ماده ۵۰ قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران عبارت اند از بندهای (ز)و(ح)و(ط) ماده یک قانون مذکوردیدگاهها بسته شده است.