سامانه پیام کوتاه مشمولان کسر خدمت ایثارگران

سامانه پیام کوتاه مشمولان کسر خدمت ایثارگران

سازمان وظیفه عمومی ناجا در راستای خدمات دهی آسان و سریع به مشمولان و کاهش مراجعات حضوری اقدام به فعالسازی سامانه پیامک به شماره۱۱۰۲۰۶۰۱۰ نموده است که در دو سرویس ارائه خدمات می نماید .
سرویس اول: اطلاع رسانی اعلام بررسی و اقدامات انجام شده درخواستهای مشمولان توسط حوزه های وظیفه عمومی مانند : تاریخ برررسی پرونده ، تایید ،ارسال به شورا ، دعوت به شوراها، درخواست برای استعلام ، عودت ، صدور کارت ، تحویل به پست و غیره
سرویس دوم: استعلام مشمولان از آخرین وضعیت درخواست خود با ارسال کد ملی و رمز سخا که فقط کافیست علامت ؟ را به شماره ۱۱۰۲۰۶۰۱۰ پیامک نموده سپس در صورت :
دریافت آخرین وضعیت مشمولین: عدد۱ ،کد سخا،کدملی
اطلاع از وضعیت رسیدگی به پرونده: عدد۲،کد سخا،کدملی
اطلاع از وضعیت رسیدگی به درخواست تعویض کارت: عدد۳،کد سخا،کدملی
را به این سامانه ارسال نمایید.
هموطنان عزیز می توانند برای دریافت کد سخا به یکی از دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس+۱۰) مراجعه نمایند .
سامانه پیامک و تلفن گویای سازمان وظیفه عمومی از ساعت ۲۴ الی ۶ صبح غیر فعال می باشد .

کسر خدمت ایثارگران
کلیه مشمولین غیر غایب متولد سال ۷۲ و ماقبل آن که در سال ۹۰ و سنوات قبل آن به سن مشمولیت رسیده اند ولی به دلایل قانونی مثل معافیت تحصیلی اعزام آنها به تعویق افتاده است بعد از اعزام می توانند از این کسری استفاده نمایند.
کسر خدمت مناطق امنیتی درگیر وغیر درگیر ومناطق محروم وبد آب و هوا
خدمت کارکنان وظیفه غیربومی در مناطق امنیتی غیردرگیر، مناطق عملیاتی مناطق محروم و بد‌آب‌وهوا: ۱۹ ماه است.

خدمت کارکنان وظیفه در مناطق جنگی و امنیتی درگیر: ۱۸ ماه می باشد.
کسر خدمت فرزند
۳ماه کسر خدمت به ازای هر فرزند شامل سربازان میشود.

کسر خدمت نخبگان
در راستای تأکیدات مقام معظم رهبری و فرماندهی معظم کل قوا در خصوص تولید و توسعه علم ونظریه پردازی در کشور ، عده ای از مشمولان از طریق بنیاد نخبگان ستاد کل نیروهای مسلح برای انجام پروژهای تحقیقاتی و استفاده بهینه از سرمایه انسانی در بخش های مختلف علمی و تحقیقاتی بکارگیری می شوند این مشمولان در قبال انجام پروژه های تحقیقاتی و ارزیابی و تأ یید پروژه توسط هیئت داوران ، مشمول امتیازاتی از قبیل کسر خدمت و یا پس از طی دوره آموزش کارت پایان خدمت دریافت می نمایند.
لازم به ذکر است این مشمولان در حین تحصیل نیز می توانند پروژه تحقیقاتی خود را سپری نموده و از امتیازات آن استفاده نمایند . کسر خدمت این مشمولان از طریق سیستم ارتباطی بنیاد نخبگان ستاد کل نیروهای مسلح و سازمان وظیفه عمومی ناجا ثبت می گردد.دیدگاهها بسته شده است.