آنچه ایثارگران باید بدانند/ عدم پرداخت حقوق حالت اشتغال

آنچه ایثارگران باید بدانند/ عدم پرداخت حقوق حالت اشتغال

سوال- باسلام جانبازسی درصد هستم وحالت اشتغال ولی بنیادحقوق حالت اشتغال مارو براساس ماده ۳۸ خدمات رسانی ایثارگران پرداخن نمیکنه به کمسیون ماده ۱۶ تماس گرفتم میگن نامه پرداخت اون نیامده ولی من خبردارم به بعضی ها پرداخت کردن لطفا راهنمای بفرمایید چه کار باید انجام بدیم منون از راهنمایتون.

جواب- سلام آن اقدامی هم که در قالب افزایش حقوق برای برخی مشمولین حالت اشتغال انجام شده اجرای کامل ماده ۳۸ نیست . وظیفه کمیسیون ماده ۱۶ این پاسخها و توجیه عملکرد بنیاد در این زمینه نیست بلکه باید برابر قانون به شکایت رسیدگی و حکم صادر کند . این همان موضوعی است که گفته میشود : کمیسیون ماده ۱۶مستقل نیست و مدیریت می شود.

 

سوال- با سلام و تشکر خدمت برادر گرامی. اینجانب سال ۶۲ جذب سپاه شدم و سال ۶۳ مجروح و جانباز شدم. اکنون چهل درصد از کار افتادگی کلی دارم. سال ۶۵ از سپاه استعفا دادم. آیا اکنون میتوانم درخواست اعاده به خدمت دهم؟ اگر چنین باشد آیا به لحاظ حقوق و مزایا و بازنشستگی به نفع من خواهد بود یا خیر؟ متشکرم.

جواب- سلام برابر قانون امکان اعاده به خدمت شما وجود دارد و سپاه مکلف به اجرای آن خواهد بود. شاید برای افراد خاصی و به طور استثنا اعاده به خدمت مفید نباشد ولی به صورت عام و کلی اعاده به خدمت برای اغلب ایثارگران از نظر حقوق و مزایا موثر بوده است .

 

سوال- با سلام و عرض ادب و احترام. احتراما اینجانب سال ۶۳ مجروح شدم و در آن زمان کادر سپاه بودم که البته در سال ۶۵ استعفاء دادم. اکنون حالت اشتغال بنیاد و حقوق بگیر بنیاد هستم. آیا طبق قانون من نباید حقوق بگیر سپاه باشم؟ اگر چنین است، چگونه باید اقدام کنم. با تشکر.

جواب- سلام شما از سپاه استعفا داده اید و امکان دریافت حقوق از آن سازمان را ندارید مگر آنکه تقاضای اعاده به خدمت دهید و یا پس از اعاده به خدمت متقاضی اجرای حالت اشتغال در سپاه شوید. برخلاف آنچه که بنیاد و کمیسیون ماده ۱۶ اعلام می کنند که خلاف قانون است اگر اعاده به خدمت شده و مشغول کار شوید حقوق حالت اشتغالتان را بنیاد نمی تواند قطع کند .

 

سوال- با سلام و تشکر
اینجانب جانباز ۴۰ درصد (قطع عضو چشمی) زمان مجروح شدن (سال ۶۳) جمعی سپاه بودم. در سال ۶۵ از سپاه استعفا دادم. آیا اکنون میتوانم به خدمت بازگردم؟ طبق چه قانونی؟ با چه ضوابطی؟
لطفا پاسخ دهید.
جواب- سلام برابر ماده ۶۰ قانون جامع خدامت رسانی به ایثارگران شما می توانید تقاضای اعاده به خدمت دهید.

 

سوال- با سلام آیا درخواست تعیین درصد مجدد میتواند منجر به کم شدن آن گردد؟

جواب- سلام اگر درصد تعیین شده موقت نباشد کاهش آن خلاف قانون است .

 

سوال- سلام خسته نباشین ببخشید آیا امکانش هست که شورای نگهبان سهمیه کنکور جانبازان زیر ۲۵ درصد رو تا یه هفته دیگه ینی قبل از شروع ثبت نام کنکور تایید کنه؟

جواب- سلام فعلا”‌ بسیاری از قوانین موجد حق ایثارگران که نهایی شده و حتی برخی از آنان توسط شخص رئیس جمهور ابلاغ شده و یا در صورت استنکاف رئیس جمهور توسط رئیس مجلس ابلاغ شده است توسط دولت ،‌دستگاههای اجرایی ؛‌بنیاد و نیروهای مسلح اجرا نمی شود. ضمنا” هیچ مقام مسئولی هم خود را زحمت نمی دهد که این موارد را پیگیری کند .

 

سوال- سلام پاداش ایثار چه هست و شامل چه کسانی میشود؟

جواب- سلام هدیه ایثار مبلغی است که حسب قانون به جانبازانی که در ماموریت نیروهای مسلح جانباز شده اند توسط همان رده ها و به نسبت درصد جانبازی باید به آنان پرداخت شود.

 


2 دیدگاه برای “آنچه ایثارگران باید بدانند/ عدم پرداخت حقوق حالت اشتغال