۶۵۰۰ فلسطینی اسیر صهیونیست ها هستند

6500 فلسطینی اسیر صهیونیست ها هستند

کمیته امور اسرا و آزادگان فلسطینی اعلام کرد: هم اکنون ۶ هزار و ۵۰۰ فلسطینی در زندان های رژیم صهیونیستی در اسارت هستند.

 

بر اساس گزارش کمیته امور اسرا و آزادگان فلسطینی به مناسبت گرامیداشت روز اسرای فلسطینی در ۱۷ آوریل (۲۸ فروردین)، هم اکنون ۶ هزار و ۵۰۰ فلسطینی در زندان های رژیم صهیونیستی در اسارت هستند.
این گزارش یادآور شد : از زمان اعلام تاسیس رژیم صهیونیستی در سرزمین های اشغالی (روز نکبت) تاکنون، یک میلیون فلسطینی، اسارت را در زندان های این رژیم تجربه کرده اند.
سالروز اشغال سرزمین فلسطین توسط اشغالگران صهیونیست در سال ۱۹۴۸، که موجودیت رژیم صهیونیستی به طور یکجانبه با حمایت استعمارگران اعلام شد، به ‘روز نکبت’ معروف است.
گزارش مذکور با اشاره به این که بازداشت واسارت از آغاز اشغال سرزمین فلسطین در سال ۱۹۴۸ از سوی تل آویو به عنوان روشی برای سرکوب و کنترل مردم و ایجاد ترس و وحشت استفاده می شود افزود: این اقدام سیاست ثابت رژیم صهیونیستی در برخورد با فلسطینیان و یک پدیده نگران کننده روزانه است که به ابزاری برای مجازات جمعی تبدیل شده است.
بنابراین گزارش، روزی نیست که حتی یک فلسطینی بازداشت نشود، به طوری که در طول سال های اشغالگری رژیم صهیونیستی شمار بازداشت شدگان فلسطینی تاکنون به یک میلیون نفر رسیده است واین امر تنها فعالان گروه های فلسطینی و رهبران آن ها را شامل نمی شود بلکه تمامی اقشار جامعه فلسطین از زن ، مرد، کودک، پیر وجوان را در برمی گیرد.
کمیته امور اسرا و آزادگان فلسطینی افزود: ۲۱۵ اسیر فلسطینی از سال ۱۹۶۷ (۱۳۴۶) در زندان های رژیم صهیونیستی به شهادت رسیده اند که آخرین آن ها یاسین السرادیح (۳۳ ساله) از منطقه اریحا بود که در ۲۲ فوریه ۲۰۱۸ میلادی (۳ اسفند ۹۶) در زندان بر اثر ضرب و شتم و شکنجه وشلیک مستقیم به سرش به شهادت رسید.
این کمیته تاکید کرد که دستگیری های روزانه فلسطینیان توسط نیروهای رژیم اشغالگر صهیونیستی نقض آشکار قوانین بین المللی و حقوق بشری است.
ارتش رژیم صهیونیستی روزانه به بهانه‌های مختلف به شهرها و روستاهای مناطق مختلف کرانه باختری رود اردن حمله و شهروندان، به‌ ویژه جوانان فلسطینی را بازداشت می‌کند.
هم اکنون ۶ هزار و ۵۰۰ فلسطینی در ۲۲ زندان رژیم صهیونیستی در بند هستند که ۵۶ زن و دختر، ۳۵۰ کودک ، ۱۲ نماینده پارلمان فلسطین و ۵۰۰ نفر به صورت بازداشت موقت در میان آن ها وجود دارد.

 

ایرنادیدگاهها بسته شده است.