اعزام ۱۰۳ آزاده فارس به همایش آزادگان تکریت ۱۲

اعزام ۱۰۳ آزاده فارس به همایش آزادگان تکریت ۱۲

چهارمین گردهمایی آزادگان اردوگاه تکریت ۱۲ در شهر کاشان برگزار شد و ۱۰۳ آزاده دفاع مقدس برای شرکت در این همایش توسط بنیاد شهید و امور ایثارگران فارس به استان اصفهان اعزام شدند.

 

مشاور مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران فارس گفت: این گردهمایی ویژه آزادگانی است که در زمان جنگ تحمیلی، در اردوگاه تکریت ۱۲ رژیم بعثی عراق، دوران اسارت خود گذرانده اند.
سیروس بیابانی اظهار داشت: اسرای ایرانی این اردوگاه از سال های ۶۷ تا ۶۹ در تک های عراق در مناطق عملیاتی فاو، شلمچه، جزیره مجنون، زبیدات و عملیات بیت المقدس ۷ به اسارت نیروهای بعثی عراق درآمدند.

وی بیان کرد: حدود ۴ هزار آزاده دفاع مقدس در این اردوگاه، دوران اسارت خود را گذراندند و از آن جا که نام آن ها در لیست صلیب سرخ ثبت نشده بود، حکومت بعثی عراق این افراد را مورد بیرحمانه ترین شکنجه ها و آزارها قرار داد که ۳۲ نفر از این اسرای ایرانی در زیر این شکنجه ها به شهادت رسیدند و شهید قنبر نوری غلباش نیز از شهدای استان فارس در این اردوگاه بود.

این مقام مسئول عنوان کرد: به منظور گرامیداشت یاد و خاطره شهدای اردوگاه تکریت ۱۲ و مرور خاطرات دوران اسارت، هر دوسال یکبار، همایشی با حضور این آزادگان در یکی از استان های کشور برگزار می شود و امسال این گردهمایی در کاشان اصفهان برگزار شد.
مشاور مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران فارس تصریح کرد: حدود ۲۰۰ آزده استان فارس، دوران اسارت خود را در اردوگاه تکریت ۱۲ رژیم بعثی عراق گذرانده اند و امسال بیش از ۱۰۰ آزاده از این استان برای شرکت در این گردهمایی به شهر کاشان اعزام شده اند.

 

 

ایثار

 

 دیدگاهها بسته شده است.