اعزام ۱۰۳ آزاده فارس به همایش آزادگان تکریت ۱۲

اعزام ۱۰۳ آزاده فارس به همایش آزادگان تکریت ۱۲

چهارمین گردهمایی آزادگان اردوگاه تکریت ۱۲ در شهر کاشان برگزار شد و ۱۰۳ آزاده دفاع مقدس برای شرکت در این همایش توسط بنیاد شهید و امور ایثارگران فارس به استان اصفهان اعزام شدند.

 

مشاور مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران فارس گفت: این گردهمایی ویژه آزادگانی است که در زمان جنگ تحمیلی، در اردوگاه تکریت ۱۲ رژیم بعثی عراق، دوران اسارت خود گذرانده اند.
سیروس بیابانی اظهار داشت: اسرای ایرانی این اردوگاه از سال های ۶۷ تا ۶۹ در تک های عراق در مناطق عملیاتی فاو، شلمچه، جزیره مجنون، زبیدات و عملیات بیت المقدس ۷ به اسارت نیروهای بعثی عراق درآمدند.

وی بیان کرد: حدود ۴ هزار آزاده دفاع مقدس در این اردوگاه، دوران اسارت خود را گذراندند و از آن جا که نام آن ها در لیست صلیب سرخ ثبت نشده بود، حکومت بعثی عراق این افراد را مورد بیرحمانه ترین شکنجه ها و آزارها قرار داد که ۳۲ نفر از این اسرای ایرانی در زیر این شکنجه ها به شهادت رسیدند و شهید قنبر نوری غلباش نیز از شهدای استان فارس در این اردوگاه بود.

این مقام مسئول عنوان کرد: به منظور گرامیداشت یاد و خاطره شهدای اردوگاه تکریت ۱۲ و مرور خاطرات دوران اسارت، هر دوسال یکبار، همایشی با حضور این آزادگان در یکی از استان های کشور برگزار می شود و امسال این گردهمایی در کاشان اصفهان برگزار شد.
مشاور مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران فارس تصریح کرد: حدود ۲۰۰ آزده استان فارس، دوران اسارت خود را در اردوگاه تکریت ۱۲ رژیم بعثی عراق گذرانده اند و امسال بیش از ۱۰۰ آزاده از این استان برای شرکت در این گردهمایی به شهر کاشان اعزام شده اند.

 

 

ایثار

 

 دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *