آنچه ایثارگران باید بدانند/ فصل هشتم ـ منابع مالی و نظارت

آنچه ایثارگران باید بدانند/ فصل هشتم ـ منابع مالی و نظارت

 

ماده۷۳ـ منابع مالی مورد نیاز با حفظ سهم سایر منابع بنیاد، در قالب مفاد لوایح بودجه سنواتی پیش‌بینی خواهد شد.

تبصره۱ـ سایر منابع بنیاد به عنوان درآمد اختصاصی بنیاد هر ساله در لوایح بودجه سنواتی پیش‌بینی می‌گردد.

تبصره۲ـ به منظور شفاف‌سازی منابع مالی اختصاص یافته برای خدمات‌رسانی به ایثارگران، معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس‌جمهور مکلف است نسبت به ایجاد فصل رفاه و تأمین اجتماعی ایثارگران و برنامه‌های ذیل آن متناسب با عناوین فصول این قانون در لوایح بودجه سنواتی اقدام نماید.

ماده۷۴ـ به منظور نظارت بر حسن اجرای این قانون و آیین‌نامه اجرائی آن، رئیس بنیاد موظف است گزارش عملکرد هر سال را که براساس شاخصهای هر برنامه و فعالیت تنظیم شده است حداکثر تا پایان آذر ماه سال بعد به مقام معظم رهبری، رئیس‌جمهور و مجلس شورای اسلامی ارائه نماید.

تبصره۱ـ کلیه دستگاههای مشمول این قانون مکلفند هر ساله گزارش عملکرد مربوط به نحوه و میزان ارائه خدمات و تسهیلات به ایثارگران مشمول این قانون را به بنیاد ارائه نمایند.

تبصره۲ـ ارائه گزارش از سوی دستگاههایی که مستقیماً زیر نظر مقام معظم رهبری هستند با اذن معظم‌له خواهد بود.


2 دیدگاه برای “آنچه ایثارگران باید بدانند/ فصل هشتم ـ منابع مالی و نظارت
  1. عبداللهی رزمنده دوران دفاع مقدس اردیبهشت ۲۵, ۱۳۹۷ در ۱۰:۴۳ -

    تشکر از مدیر محترم سایت آزدگان در راستای حمایت از اجرای قوانین مربوط به ایثارگران در برنامه ششم به تشریح فصل هشتم بار مالی قوانین مربوط به ایثارگران را جهت تنویر افکار عمومی واطلاع عموم رزمندگان درج نمودید .به خدا عدم اجرای قوانین شش گانه ایثارگران از سوی بنیاد شهید وامور ایثارگران به خاطر عدم بار مالی بهانه است وکار شکنی در حق رزمندگان دوران دفاع مقدس جفا وظلم است .من مثال میزنم اگر زرمنده گانی که در حال حاضر شاغل هستند دروزرات خانه ها ونهادها که جمعیت کمی هم نیستند ، همین دو قانون یکی اعطای یک مقطع تحصیلی ودیگری اعطای ۵درصد جانبازی به رزمندگان فاقد پرونده بالینی مجروحیت همزمان بار مالی را بنیاد شهید وامور ایثارگران تامین می کند یا وزارت مطبوع ؟ خدایا پناه به تو مبریم البته ما ازحاج آقا نوروزی نماینده آزده وشجاع مجلس ودیگراعضای فعال کمیسون ایثارگران ودیگر نماینده گان تقدیر وتشکر می کنیم