حملات گسترده داعش برای اشغال شاهراه ارتباطی استان‌های شمالی عراق

حملات گسترده داعش برای اشغال شاهراه ارتباطی استان‌های شمالی عراق

تروریست‌های داعش حملات خود را از دو محور علیه نیرو‌های بسیج مردمی و ارتش عراق در حومه شرقی شهرک «الفتحه» و منطقه «الحراریات» انجام دادند.

از شمال شرق استان صلاح الدین خبر می‌رسد، گروهی از هسته‌های خاموش گروه تروریستی داعش عملیاتی را از رشته کوه‌های «مکحول» برای اشغال شهر «الفتحه» و منطقه «الحراریات» انجام دادند.

یک منبع میدانی در گفت وگو با میزان به جزئیات حملات تروریست‌های داعش در این محور اشاره کرد و گفت: تروریست‌های داعش حملات خود را از دو محور علیه نیرو‌های بسیج مردمی و ارتش عراق در حومه شرقی شهرک «الفتحه» و منطقه «الحراریات» انجام دادند.

این منبع میدانی افزود: نیرو‌های بسیج مردمی و ارتش عراق با هوشیاری توانستند تحرکات تروریست‌ها را در این محور رصد کنند و برای متوقف کردن پیشروی آنان به سرعت وارد میدان عمل شدند.

به گزارش میزان، نیرو‌های عراقی پس از دو ساعت درگیری سنگین موفق به دفع حملات شدند و تلاش تروریست‌ها را برای اشغال شهرک «الفتحه» و منطقه «الحراریات» ناکام گذاشتند؛ در جریان این درگیری‌ها ۱۰ تن از تروریست‌ها به هلاکت رسیدند.

شهرک «الفتحه» و منطقه «الحراریات» در حد فاصل دو رشته کوه مهم «مکحول و حمرین» واقع شده اند و از محور غربی به شهر و پالایشگاه بیجی متصل می‌شوند؛ این دو منطقه استان‌های صلاح الدین و کرکوک را به هم متصل می‌کنند.

جاده اصلی بغداد به سمت مناطق شمالی از جمله نینوا از محور غربی شهر «الفتحه» و منطقه «الحراریات» می‌گذرد؛ شهر الفتحه به دلیل قرار گرفتن در جنوب شرق رشته کوه‌های محکول، شمال رشته کوه‌های حمرین و شمال چاه‌های نفتی «علاس و عجیل» از اهمیت بالایی برخوردار است.

از شمال غرب استان نینوا خبر می‌رسد، چند تیپ از نیرو‌های بسیج مردمی عراق همزمان با عملیات به نظامیان کُرد در جنوب شرق استان الحسکه سوریه از نفوذ ده‌ها تروریست داعش به منطقه جلوگیری کردند.

در جریان درگیری‌ها در این محور شماری از تروریست‌ها کشته و زخمی شدند؛ نیرو‌های عراقی ۴ پایگاه گروه تروریستی داعش را هم در شرق استان دیرالزور هدف قرار دادند و خسارت سنگینی را آنان وارد کردند.

 

میزاندیدگاهها بسته شده است.