هزینه کرد سالانه ۲ هزار میلیارد تومان در حوزه بهداشت بنیاد شهید/ یک میلیون و ۷۰۰ هزار نفر تحت پوشش بیمه ایثارگران هستند

هزینه کرد سالانه ۲ هزار میلیارد تومان در حوزه بهداشت بنیاد شهید/ یک میلیون و ۷۰۰ هزار نفر تحت پوشش بیمه ایثارگران هستند

معاون بهداشت و درمان بنیاد شهید انقلاب اسلامی با اشاره به صرف هزینه سالانه ۲ هزار میلیارد تومانی به بخش بهداشت و درمان گفت: بیشتر هزینه‌ها صرف بخش بستری بیماران می‌شود.

 

عبدالرضا عباسپور معاون بهداشت و درمان بنیاد شهید انقلاب اسلامی بیان کرد: به طور کلی ۹۰۰ هزار خانوار هم‌اکنون تحت پوششبیمه خدمات درمانی(ایثارگران) هستند که مجموعا این رقم یک میلیون و ۷۰۰ هزار نفر را در بر می‌گیرد؛ همگی این افراد به صورت مستقیم از خدمات درمانی بیمارستان‌های طرف قرارداد با بنیاد شهید استفاده می‌کنند.

وی با بیان اینکه بخش بستری بیشترین هزینه‌های خدمات درمانی را در بنیاد به خود اختصاص داده است، افزود: سالانه نزدیک ۲ هزار میلیارد تومان صرف ارائه خدمت در حوزه بهداشت بنیاد شهید و امور ایثارگران انقلاب اسلامی می‌شود که در این میان نزدیک به ۷۵ درصد از این هزینه‌ها در قسمت ارائه خدمات درمانی به بیماران بستری در قالب بیمه‌های پایه، تکمیلی و درمان‌های خاص مورد استفاده قرار می‌گیرد.

معاون بهداشت و درمان بنیاد شهید انقلاب اسلامی ادامه داد: البته ناگفته نماند اغلب مراجعین بستری به علت ماهیت عارضه‌ای که دارند به ویژه در حوزه جانبازان درمان‌هایشان در بیشتر موارد طولانی و مستلزم صرف هزینه‌های بسیار قابل توجه است که همه این خدمات را به طور رایگان و به واسطه بیمه ایثارگران از مراکز درمانی طرف قرارداد با بنیاد دریافت می‌کنند.

عباس‌پور اظهار کرد: ارائه خدمات روانپزشکی، ارتوپدی، انواع جراحی‌ها و به طور کلی تمام خدمات درمانی مورد نیاز به خانواده‌های جانبازان و ایثارگران تحت پوشش بیمه ایثارگران با حمایت بنیاد در سراسر کشور به طور رایگان ارائه می‌شود اما با این وجود باز هم جای کار برای ارتقاء سطح کیفی خدمات دهی و توسعه آن وجود دارد که وقت و هزینه مورد نیاز خود را می‌طلبد.

 

باشگاه خبرنگاران جوان


2 دیدگاه برای “هزینه کرد سالانه ۲ هزار میلیارد تومان در حوزه بهداشت بنیاد شهید/ یک میلیون و ۷۰۰ هزار نفر تحت پوشش بیمه ایثارگران هستند
  1. واقعااگر چنین است ۳سال قبل من عمل قلب باز انجام داده ام دربیمارستان قلب تهران مبلغ چهارمیلیون تومان ازمن گرفتند وبه هرجامراجعه نمودم یک ریال به من پس ندادند جانبازوبیمه تکمیلی دارم