تداخلی میان مجلس و شورایعالی انقلاب فرهنگی در بررسی سهمیه ایثارگران ایجاد نخواهد شد

تداخلی میان مجلس و شورایعالی انقلاب فرهنگی در بررسی سهمیه ایثارگران ایجاد نخواهد شد

عضو هیأت رئیسه مجلس با تأکید بر اینکه شورایعالی انقلاب فرهنگی و مجلس موازی‌کاری نمی‌کنند، گفت: بررسی طرح مذکور به منظور حساسیت‌های به وجود آمده در خصوص سهمیه ایثارگران و با تشخیص هیأت رئیسه در دستور کار قرار گرفت.

 

اسد الله عباسی با اشاره به بررسی طرح اصلاح ماده ۹۰ برنامه ششم توسعه در کمیسیون آموزش و تحقیقات و مجلس شورای اسلامی در صحن علنی مجلس، گفت: این طرح در حال حاضر با توجه به اعتراضات و حساسیت‌هایی که در این باره ایجاد شد با تشخیص هیأت رئیسه مجلس در دستور کار قرار گرفت که با هدف اصلاح سهمیه کنکور خانواده‌های ایثارگر از حدنصاب ۷۰ به ۸۰ و ۸۵ درصد است.

نماینده مردم رودسر در مجلس شورای اسلامی درباره اینکه هیأت رئیسه مجلس در صورت ورود شورایعالی انقلاب فرهنگی چه تصمیمی درباره نحوه رسیدگی به طرح اصلاح ماده ۹۰ برنامه ششم توسعه خواهد داشت، عنوان کرد: با توجه به تأیید کلیات طرح در  مجلس شورای اسلامی قطعا از تجربیات شورایعالی انقلاب فرهنگی در این  زمینه استفاده خواهد کرد و تعامل با شورایعالی طرح مذکور را بررسی می‌کند.

عضو هیأت رئیسه مجلس با بیان اینکه هیأت رئیسه مجلس به هیچ وجه موازی کاری در انجام امور را نمی‌کند، افزود: هیچ تداخلی میان کار مجلس و شوراهای بالادستی قانونی پیش نخواهد آمد و هریک از شوراها وظایفی دارند که به خوبی روشن است و در این مسیر مجلس و شورایعالی انقلاب فرهنگی قطعا با یکدیگر تعامل خواهند کرد.

وی اضافه کرد: در این زمینه حتی از نظرات شورایعالی آموزش و پرورش نیز بهره خواهیم گرفت تا طرح مذکور پخته تر و غنی شود.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با تأکید بر اینکه اصلاح قانون نباید به هیچ عنوان موجب نقض قانون قبلی شود، گفت: قطعا اصلاح این قانون موجب تقویت آن و تقویت بنیه علمی کشور خواهد شد و مجلس این موضوع را در برنامه کاری خود قرار داده است.دیدگاهها بسته شده است.