سهمیه فرزند رزمنده بهتر است یا فرزند جانباز

سهمیه فرزند رزمنده بهتر است یا فرزند جانباز

س –  درد خود را به چه کسی بگوییم، با اینکه ۲۴ ماه ایثارگری و پنج درصد جانبازی دارم تک پسرم  را که کمک خرج خانواده ام بوذ را به خدمت سربازی فرستادم و گفتند ار ایثارگری شما چیزی به او تعلق نمی گیرد و مدت چهار ماه است که در خاش خدمت می کند. باید چکار کنم به کجا مراجعه کنم، اگر راهنمای کنید متشکرم.

می گویند غیبت دارد که رهبر معظم اعلام کردند کسانی که قبل از بیست ودو بهمن خود را معرفی کنند غیبت آنها بخشیده خواهد شد. الان چهار ماه خدمت است، پس چرا می گویند تک پسر باید استان خودش باشد، الان پسر من که ذز خاش است باید ما به کجا مراجعه کنیم شما را به خدا ما را راهنمای کنید.

ج-  متاسفانه با یک نابسامانی در موضوع معافیت و کسر خدمت فرزندان ایثارگران مواجه هستیم و کسی پاسخ روشنی به ابهامات نمی دهد. هر روز اعلام می کنند در این جلسه و آن جلسه به این موضوع پرداخته می شود ولی خروجی جلسات امید بخش نیست. مجلس و ستاد کل نیروهای مسلح بر این موضوع تفاهم ندارند . امید است این جمعی که ارزشی هستند و نظام مدیون فداکاری آنان است از این سرگردانی نجات پیدا کنند و مسئولین همت خود را در جهت اجرای هماهنگ قانون بکار بگیرند .

***

س-  ماده ۲۱ زا امروز دیدم واقعا درست است یعنی بچه های ما را استخدام می کنندخوشحال شدم کجا باید بریم. 

ج- سلام ماده ۲۱ قانون جامع، یک واقعیت است . این ماده قانونی هم به سهمیه استخدامی ایثارگران و هم به تبدیل وضعیت استخدامی آنها اشاره دارد. حوشبختانه بخشی از سهمیه های استخدامی در دستگاههای اجرایی به سرانجام رسیده که حرکت نسبتا” خوبی است. لیکن تا اجرای کامل این مصوبه باید جدیت بیشتری در پیگیری داشته باشید . بخش تبدیل وضعیت استخدامی هنوز در ابتدای کار است و مخالفان زیادی دارد باید با همت و جدیت این موانع از سر راه برداشته شود . مدیریت و جدیت پیگیری مسئولین رده بالای بنیاد در این زمینه راهگشاست اگر بخواهند .

***

 

س – سلام بنده ۱۱/۳۰ماه داوطلبانه بسیجی دارم درعملیات بدرشیمیای وموج انفجارگرفتم چون بستری ندارم میسوزم ومیسازم اجاره نشینم دخترنامزده توانای ندارم منوراهنمای کنید زمانی جوانی ام رادروطن گذاشتم حالا کسی نیست بدادمن برسه باتشکرمدیریت وکارکنان زحمت کش

ج- سلام آثار علائم شیمیایی بر ریه،‌ چشم و پوست ماندگار است و آزمایشات پزشکی می تواند آن را تشخیص دهد . از طریق یگان اعزام کننده خود خواهان کمیسیون پزشکی شوید . حسب قانون یگان اعزام کننده شما باید به این درخواست رسیدگی و در صورت تایید کمیسیون پزشکی مقدمات معرفی شما را به بنیاد انجام دهد. در خصوص موج انفجار موضوع کمی سخت تر است لیکن شما ابتدا موضوع شیمیایی خود را پیگیری و به سرانجام برسانید.

***

س –  بزرگوار لطفا راهنمایی بفرمایید برای فرزندم که امسال کنکور شرکت کرده سهمیه فرزند رزمنده بهتر است یا سهمیه فرزند جانباز زیر ۲۵ درصد. ممنون می شوم اگر زودتر اطلاع رسانی کنید، چون قبل از اعلام نتایج اولیه امکان ویرایش اطلاعات وجود دارد.

ج-  در قانون تفاوت و یا اولویتی پیش بینی نشده است و هر دو مشمول سهمیه ۵ درصد می باشند.

فاش نیوز


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *