هیجدمین همایش سراسری آزادگان کمپ ۱۰ رمادی در همدان + تصاویر

هیجدمین همایش سراسری آزادگان کمپ ۱۰ رمادی در همدان + تصاویر

هیجدمین همایش سراسری آزادگان کمپ ۱۰ رمادی با حضور و پذیرش ۱۶۰ نفر از آزادگان کمپ دهی از صبح سه شنبه ۲مرداد ۹۷ هیجدمین همایش سراسری کشوری آزادگان کمپ ۱۰ رمادی با حضور این اردوگاه بمدت سه روز با همت مجمع فرهنگی سید آزادگان کمپ۱۰ رمادی ،با هزینه آزادگان شرکت کننده و آزادگان کمپ دهی همدانی وبا همکاری موسسه پیام آزادگان مرکز و همدان دراردوگاه ابوذر همدان برگزار گردید.

 

 آزاده جعفر مزیدها دبیر همایش اظهار داشت: در آئین افتتاحیه این همایش در بعدازظهر سه شنبه۲مرداد۹۷ برادر آزاده اسدا.. جلیلی از آزادگان مازندران قرآن را تلاوت نمود. بعداز نواختن سرود جهموری اسلامی و صلوات خاصه آقا امام رضا(ع) ، آزاده نصرالله تقی پور به نمایندگی از آزادگان همدان به آزادگان شرکت کننده در این همایش خیر مقدم گفت.

آزاده مزیدها دبیر همایش افزود: همزمان با افتتاحیه این همایش مراسم جشن میلاد امام رضا علیه السلام با مولود خوانی دو عزیز آزاده سید حسین عربی از خراسان رضوی و حسین خورشیدی از تهران و توزیع نمک بسته بندی شده متبرک شده حرم رضوی با توزیع شیرینی و شربت برگزار گردید.

در ادامه همایش آزاده مزیدها دبیر هیجدمین همایش آزادگان کمپ ۱۰ ضمن گرامی داشت یاد و خاطره امام، سید آزادگان شهید ابوترابی و آزادگان شهید و متوفی کمپ ده، هدف از برگزاری این همایش ها را تجدید خاطره و میثاق با آرمانهای حضرت امام خمینی (ره) و ادامه راه شهدا به رهبری مقام معظم رهبری ، گزارشی از روند ثبت نام تا برگزاری همایش را برای آزادگان ارائه نمود.

دبیر همایش افزود: اقامه نماز مغرب و عشا، به امامت برادر آزاده پاسدار سرهنگ محمد رضا غلامی پاک از همدان، شام، نشست دورهمی آزادگان تا ساعت ۱بامداد،نماز صبح ،صبحانه، بازدید از غار علیصدر در روز چهارشنبه ۳مرداد۹۷ ،ناهار و استراحت از برنامه های دیگر این همایش بود.

آزاده مزیدها اظهار داشت: در اختتامیه همایش بعداز تلاوت قرآن توسط برادر آزاده طاهر احمدوند از آزادگان نهاوندی، سرود جمهوری اسلامی، صلولت خاصه،کلیپ سخنان مقام معظم رهبری در باب آزادگان و سرود آزادی در باب آزادگان، آزاده عبدالصالح یوسفی از همدان به نمانیدگی از آزادگان همدانی با آزادگان خیر مقدم گفت . سپس آزاده جعفر مزیدها دبیرمجمع و همایش آزادگان کمپ ۱۰ گزارشی از روند همایش ها ، نحوه مساعدت به زلزله زدگان آزاده کمپ دهی کرمانشاهی ، دیدار از آزادگان کمپ دهی و خانواده های معظم شهدا و متوفی آزاده کمپ دهی ، و هزینه های به آزادگان ارائه نمود.

دبیر همایش با گرامی داشت یاد و خاطره شهدای آزاده و متوفی کمپ دهی استان همدان آزادگان محسن فلاح،منوچهر شعبانی و مرتضی سبحانی خبر شهادت گونه آزاده عباس(معروف به عمو عوض ) زورقی را به اطلاع دوستان رساند و اعلام کرد هم اکنون پیکر مطهر این عزیز آزاده کمپ دهی در استان گلستان شهرستان علی آباد در حال تششیع و تدفین می باشند. لذا از برادر آزاده سید حسین عربی در خواست نمود سوره الرحمن را بصورت ترتیل قرائت کند.

برادر آزاده قاسم قناعتگراز آزادگان یزدی کمپ دهی که جدید کتاب ” پنج بعلاوه یک” در مورد کمپ ۱۰ رمادی را نوشته است خاطراتی را بیان و از آزادگان کمپ دهی درخواست نمود هرکدام یک خاطره برایش ارسال تا بنام خود عزیز آزاده در یک کتاب جدید اردوگاه ده رمادی چاپ شود.

دبیر همایش افزود: حضورآزادگان کمپ دهی شرکت کننده در همایش با دسته روی و سینه زنی بر سر مزار شهدای گمنام غواص در اردوگاه ایوذر همراه با مداحی آزاده حسین خورشیدی و گرامی داشت یاد و خاطره شهدای آزاده و متوفی مخصوصا آزادگان کمپ دهی و آزاده شهید عباس زورقی برنامه ویژه برگزار گردید.

آزاده مزیدها اظهار داشت یکی دیگر از کارهای معنوی این همایش اقامه نماز مغرب و عشاء و نماز شب اول قبر آزاده شهید زورقی با حضور ۱۵۰ نفر از آزادگان هم اردوگاهی این همایش بود.

وی افزود:شام و نشست درون اردوگاهی دور همی آزادگان جلوه ای خاص به این همایش داده بود که تجدید خاطره آزادگان همسفره اسارت بود.

آزاده جعفر مزیدها دبیر همایش پختن شوربا را یکی دیگر از برنامه همایش عنوان کرد و افزود: صبح روزپبج شنبه چهارم مرداد۹۷ بو و طعم شوربا اسارت که با همت آزاده سیروس اسماعیلی و تیم آشپزش در اردوگاه پخته شده بود فضای رستوران را پر کرده بود و باعث تعجب آزادگان شد.ابتدا از شوربا خبری نبود صبحانه تخم مرغ ،کره و پنیر بین آزادگان توزیع شد . بعداز حضور تمامی آزادگان ظرف ها شوربا بین دوستان آزاده توزیع شد. جمعی از دوستان دو تا سه کاسه شوربا میل کردند و می گفتند ای کاش صبحانه فقط شوربا بود. فرماندهی ، پرسنل وآشپزهای اردوگاه ابوذر نیز طمع شوربا را چشیدند و برایشان جالب بود که چطور آزادگان در خلال ده سال اسارت فقط صبحانه شوربا خوردند.

دبیر همایش گفت: بازدید از پارک موزه دفاع مقدس استان همدان با روایتگری بسیار گویا و مطلوب برادر آزاده سرادرپاسدار محمد رضا غلامی پاک از آزادگان کمپ دهی فرماندهی پیشین سپاه ناحیه همدان همراه بود .گنج نامه همدان از دیگر مکانی های بود که آزادگان کمپ دهی از آنجا دیدن و عکس های یادگاری گرفتند.

آزاده مزیدها با تشکر از همه آزادگان کمپ دهی شرکت کننده در همایش و آزادگان همدانی افزود: بعداز نماز ، ناهار ، خداحافظی آزادگان از همدیگر بسیار دیدنی بود. تعدادی از چشم ها اشک آلود شده بود. اشک های شوق تا دیدار بعدی همدیگر را بخدا می سپردند.

 

 

 

 

 پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *